Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti miert, vagy miert nem...

Ti miert, vagy miert nem hasznaltok moshato pelenkat?

Figyelt kérdés

Erdekelne, hogy aki hasznal, miert hasznal, mik az elonyei.


Illetve hogy aki nem hasznal, az miert nem?


Mik a szempontjaitok? Pro es kontra erveket szeretnek, es erdekelne, hogy aki nem hasznal, az probalta-e, ha igen, miert nem valt be?


Keresem az elonyeit es a buktatoit.



2018. nov. 20. 23:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
57%
Időigényes és gusztustalan.
2018. nov. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
72%
Munka es gyerekek mellett nem akarok magamnak még egy extra időigényes melot. :))
2018. nov. 21. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
78%
Nagy ökobarátnőm megvette a moshatós pelusokat, 2 méretben, a legkisebből 6 db-ot, akövetkezőből 16-ot. Akciósan és használtan volt 20.000 ft. Ezekhez kell betét is persze és törlőkendő persze. Az haggyán hogy minden 2. pisi után a gyerekruhakat is moshatta, de a pelusmosással amennyi vizet elhasznált, azzal nem lett takarékosabb. 2 hónap utan mar vitte velem az eldobhatóst haza. Lehet a környezetet óvod vele, dehogy én a napi pelusmosás nélkül sem unatkozok az tuti. Amúgy meg ebből a pénzből és a víz+áram árából 6 havi mennyiség kijön.
2018. nov. 21. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
88%
A gondolatát is elvetettem, mert nem tudnám hol szárítani. A normál ruhamennyiségtől sem férünk, küzdünk télen a penész ellen, nem tetézem.
2018. nov. 21. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
71%
A szárítás nálunk is probléma lenne, mert nincs helyünk, szárítógépünk sincs, így folyton macera lett volna, hogy hova teregessek. Aztán a többi érv amit már mások is felhoztak, hogy bár nem termeled a szemetet, de jóval több áramot is vizet használsz el azzal, hogy egyfolytában mosol. És igen, úgy érzem, így is van elég dolgom, nem hiányzik egy plusz feladat, mikor megoldhatom egyszerűbben is. Tudom, ez nem szuperanyus felfogás, de ez van. Nevezhetjük lustaságnak, vállalom. Egyébként nekem is van nem is egy barátnőm, akik mindenáron mosipelusozni akartak, és pár hónap után áttértek az eldobhatóra. Eleve mondta egy ilyen mosipelusos ismerős, hogy ha elmennek otthonról, akkor pl eldobhatósat visznek, mert nem akarja adott esetben egész nap a pisiskakis pelust hurcolni a táskájában, és a balesetek is gyakoribbak a mosipelussal. Ergo valóban meg kéne oldani ezt a brutál pelusszemetelést ami van, de ez a mosható pelus úgy tűnik, nem a legjobb megoldás erre, és nem is adok neki sok, kimegy a divatból. Legjobb lenne olyan eldobhatós, ami lebomlik és nem szennyezi a környezetet
2018. nov. 21. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
52%
Nem annyira szörnyű a mosipelus és nem időigényes, sőt nem is gusztustalan, amiért én nem használom, az, az, hogy nagyon sokáig szárad, csak egyfélét vettem és nem teljesen passzol a lányomra, több pénzt meg erre nem szeretnék költeni. Szerintem később egyszerűen be lesz tiltva az eldobható és nem lesz más választás.
2018. nov. 21. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
76%
En probaltam. Kisfiam már csak ejszaka hasznal pelust, nappalra szobatiszta. Mindig erdekelt, hogy milyen lehet huztam halasztottam de vegul vettem tobb fajtat jo minosegueket es hozza tobb fajta betetet. Haaat igazabol gyorsan tuladtam rajtuk es maradtunk az eldobhatosnal. Ahogy olvastam, hogy hasznalat utan lekell obliteni es utana egy kis taroloban gyujteni a hasznalt pelusokat majd amikor tobb osszegyult mehetett a mosogepbe. Irto budos volt igy is, majd kifordult a gyomrom pedig nalunk csak pisis pelus volt. Hat kepzeld el akkor ha egy kakis pelust kezdesz a csap alatt kezzel mosogatni es azt is utana napokra felre teszed mielott megy a mosogepbe... Nem is beszelve arrol, hogy tobbszor is elofordult, hogy atazott es utana moshattam az egesz agynemut. Biztos vannak akiknek ez nem okoz problemat es birjak a szagokat de nekem a legjobb dontesem volt amikor sikerult eladnom. Plusz a fiamnak a combjat tobbszor is elnyomta ugy hogy veralafutasos lett, ha szorosra raktam az volt a baj, ha nagyon gyengere akkor is elnyomta plusz a pisi is kifolyt, nem beszelve arrol, hogy mindig tiszta nedves bepallott volt a fiam popoja a pelus alatt es pedig tobb fajta betetet probaltam...Kiprobaltam, nem jott be nekunk igy gyorsan megszabaditottam magam ezektol a pelusoktol es inkabb marad az eldobhatos. Ha nagyon vacilalsz rajta akkor szerintem probald ki es majd meglatod, hogy neked bevallik e vagy sem. En is a sajat probalkozasombol tanultam, hogy nekem nem jott be de viszont van rengeteg anyuka akik tobb gyereket is mosipelussal vittek vegig a pelenkazos kor alatt.
2018. nov. 21. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
86%
Mert igyekszem kerulni a kontaktust a pelus tartalmaval. Kiveszem, bezsakolom (vagy gyorsan kiontom a tartalmat a wcbe es utana zsakolom be) es irany a kinti kuka. Ha oblogetni kene, akkor akarhogy is veszem tovabb lenne a lakasban a buzos pelenka. Tovabba akarhol oblitem, legyen az csap kad vagy kulon edeny erre a celra, azt is egyfolytaban extran fertotlenitenem, surolnom kene. Ha aztatnom kene, az azt jelentene, hogy all a viz a furdoszobaban, azaz egesz nap parolog. Ezt az amugy peneszedesre hajlamos paras lakasban nem engedhetem meg. Illetve oszinten szolva engem undoritana, hogy olyan kvazi ruharadabot adok ra, ami egyszer mar ilyen koszos volt.
2018. nov. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
80%

Mi vegyesen használtuk. Általában akkor volt rajta mosipelus, amikor jellemzően csak 1-1 pisi került bele. Pl vacsi után kakált, cserélni kellett, de mivel max 1-1,5 óra múlva fürdés volt, így arra már nem akartam eldobhatós pelenkát elhasználni. Vagy ha tudtam peluscserekor, hogy hamarosan indulunk valahova és indulás előtt úgyis tiszta pelust kap, vagy ebéd előtt kellett pelenkacsere, de délutáni alváshoz úgyis kell rá a száraz (hogy kibírja alvás végéig), stb, stb...

Szóval nekem spórolás miatt volt.

Nem volt sem időigényes, sem gusztustalan. Még drága sem. 2 külsőt vettem, a többit én varrtam (polárból ill. gyapjúból), tetránk meg volt otthon egy raklappal, azt hajtogattam bele.

2018. nov. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat. EC-zes melle gondoltam elsosorban nappalra (bar hallottam sokaktol, hogy az ejszakai atazast az eldobhatossal a moshato oldotta meg). Az elso gyerekemnel vettem nehanyat, mert nem nagyon birta a bore az eldobhatosat, legalabbis sokaig tartott, mire talaltunk olyat, amit igen, illetve melle sokat kellett a popojat szelloztetni, az EC-zesnel is emiatt lyukadtunk ki, bar csak reszlegesen csinaltuk. Viszont mivel ritkan mosunk, es igazabol a hozzank passzolo moshatot sem sikerult megtalalni, igy en akkor feladtam. A kovetkezo gyereknel viszont alapbol EC-zessel szeretnek kezdeni, es nem csak reszlegesen, hanem teljes idoben, ezert eleve nem lesz jo esetben annyi pelenkara szukseg, meg a kakikat sokkal konnyebb "elkapni", (rogton megy a wc-be), ezert fordult meg a fejemben.


Miota szobatiszta a gyerekem, vannak idoszakok, hogy bekakil, iszonyat budos, nyilvan ki kell mosni, es ha tarolgatom, nagyon nehez kiszedni belole a szagot, volt mar, hogy tobb ruhat is dobhattam ki, ezert a tarolgatas nem tetszik a moshatozasban. Mondjuk nekunk volt Angelcare-es kukank eldobhatoshoz, hat azert az is eleg gyorsan nagyon budos volt.


Koszonom a valaszokat, meglatjuk, hogy lesz. Eleg rogosnek latom az utat a moshatozashoz a megfelelo, combjat nem nyomo, nem azo pelenka miatt (amit vettem, az szinten nyomta a combjat, de ha annal lazabb lett volna, azott volna, pont, amit itt az egyik valszolo irt), illetve a tarolas-mosas. Szaritogepunk nincs, telen nalunk is peneszedesre hajlamos a lakas sajnos.


Na majd meglatjuk. Valoszinuleg veszek hasznaltan, aztan max. tovabbadom.

2018. nov. 21. 09:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!