Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hol toltottetek a Szenteste...

Ti hol toltottetek a Szentestet abban az évben, amikor már lett egy babátok?

Figyelt kérdés
Eddig mindig úgy történt, hogy a 24. Egyik felét egyik szülőnek, másikat másik szülőnel, de ebből kifolyólag mindig csak rohanásban voltunk. Ebben az évben megszületett az első babánk, ti hogy csinalnatok, hogy senkinek ne legyen fárasztó, főleg a gyereket nem akarom csinálni egyik helyről a másikra, kocsiba be, kocsiból ki. Nálatok hogy volt innentől megoldva?
2018. nov. 22. 09:43
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Csinálni=cibalni
2018. nov. 22. 09:44
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű, hogy a saját otthonunkban. Karácsony másnapján mentünk a rokonokhoz.
2018. nov. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Otthon. Nekem is elegem lett! Sőt nem is azért, mert nem szeretem a rokonsagot, hanem mert akkor MI soha nem unnepeljuk a saját otthonunkban a karácsonyt?? Akkor minek nekünk karcsonyfa.. stb? Mikor unneplem meg a karácsonyt a sajat otthonomban, ha majd 50eves leszek, mert akkor nem kell rohanni? 24 otthon! 25 mehetünk, de nem rohanva.
2018. nov. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
72%

2 megoldás van.


Vagy egyoik évben egyik szülök és másik évben a másik szülök.

Vagy szenteste nálatok. Itt már a te választásod, hogy csak ti hárman vagy szülökkel.

2018. nov. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
86%
Otthon. Másnap megyünk anyukámékhoz, azt követő nap anyósomékhoz. Na nem egész napra természetesen.
2018. nov. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
83%

Otthon. 10 napos volt a gyermek.

Aztán 3 évig otthon szentestéztünk (illetve a dédiket meglátogattuk), első nap egyik nagyszülő, második nap másik nagyszülő.

Utána meg már nem lehetett alvásidőben intézni a fát meg az ajándékot, így 24-én kerülnek sorra a nagyszülők délután (dédik sajnos már nem), este pedig otthon jönnek az angyalok.

Bár pont a múlt héten szegezte nekem, hogy valljam be, én vagyok az angyal (meg a mikulás). persze tagadom. Ki hallott már ekkora hülyeséget?!

2018. nov. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Mi már házasként is kettesben voltunk otthon Szenteste. Mindig volt egy olyan programunk, hogy mozi és aztán egy hatalmas séta fel a hegyre. Amikor gyerekünk született, karácsonykor ugyanezt csináltuk (mozi nélkül), most a 3. karácsonya lesz, és szintén így lesz majd.


Valószínűleg a 25-26 fog másként alakulni, mert édesanyámnak nemrég kiderült a mellrákja, és addigra épp túl lesz a műtéten, így otthon fogjuk őket meglátogatni vidéken (eddig ők jöttek mindig), a férjem családja pedig 26-án szokott összegyűlni Budapesten belül, szóval oda csak "átugrunk" majd.

2018. nov. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Az elsö karácsonykor mi rendeztük az ünnepet. Azota,hogy 3 gyerekünk van,Szenteste otthon,majd a többo napot felosztjuk. Két ünnep között is megyünk,jönnek mert nagy a család és nálunk szilveszterig tart Karácsony.mindennap van programunk.
2018. nov. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

24. - itthon a kis csaladunkkal

25. - egyik szulonel

26. - masik szulonel

2018. nov. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
A szüleimnél. Ha ragaszkodnánk ahhoz, hogy a Szentestét otthon, hármasban töltsük, akkor még a szüleinket sem tudnánk kivétel nélkül meglátogatni, nemhogy a többieket (dédi, keresztgyerek). Mondjuk én szívesen töltöm a Karácsonyt a szüleimmel és a testvéremmel is, vagy a férjem családjával.
2018. nov. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!