Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos kisbaba mennyit...

4 hónapos kisbaba mennyit aludhat kint a teraszon különböző hőmérsékleten és hogyan öltöztessem?

Figyelt kérdés
Például ma sem tudtam jól felöltöztetni. Be kellett hoznom, mert folyt róla a víz... utána átöltöztettem, lényegesen kevesebb réteggel és már jó lett. De akkor azon aggódtam, mennyit lehet kint például a mai 8 fokban aludva? EGyébként polár sapka volt rajta, az tényleg vizes lett, utána adtam rá pamutot és az teljesen jó volt. Szóval lényegét tekintve azt szeretném kérdezni, mennyit alhat kint pl. 8 fokban, 0 fokban, -5 fok feletti mínuszban például? És ezekhez Ti hogyan szoktátok felöltöztetni? Köszönöm előre is!

2018. nov. 26. 17:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Bármennyi időt szerintem, minusz 5 fölött, egyik rokonom mindhármat kint altatta, addig aludtak, amíg akartak, öltöztetésnél meg egy plusz réteg kell rá, tehát ha kabátban vagy, akkor neki kell a kabát fölé egy pléd.
2018. nov. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Barmennyit...most ez valtozekony ido, majd kitapasztalod. Telen igazi hidegben benti ruha plusz egy jo meleg anorak, sapi, kesztyu, sal, jo meleg bundazsak....en sielesen -10ben is kint altattam a hegyekben, nyilvan az par nap volt, de hidegebb orszagokban -5 alatt is kiteszik. Itthon nem nagyon van ennel hidegebb mostansag nappal telen. Lenyeg h legyen egy jo anorak es bundazsak a babakocsira...es majd az alaoltozetet varialod.
2018. nov. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem ertem mi ez a kenyszeredett kint altatasi mania. Ember, nem szobanoveny. Bar meg a szobanoveny se szeret nyitott ablaknal lenni ebben az idoben.
2018. nov. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Utolsónak válaszolnám, vidéken lakunk, erdőközelben, gyönyörű terasszal, majdnem 1 hektáros kerttel. A levegőztetés minden babának jót tesz. Amikor időhiányban nem tudok nagyobb távokat menni vele, kint szeretném altatni a teraszunkon. Néhány dologra figyelve rosszat biztosan nem teszek neki, ha nem egész nap bent van és utána például egy oltásra menet, mivel szokta már kicsit a hűvösebbet, talán kisebb valószínűséggel fázik meg. Plusz étvágyát is állítólag javítja.
2018. nov. 26. 20:54
 5/11 anonim ***** válasza:

Jot tesz nekik a kint alvas...egeszseges. Ahogy nagyobb gyerekekkel

Is minden nap celszeru sok idot a szabadban tolteni...hidegben is.

2018. nov. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hat nem tudom, en ilyen idoben felcsavarom a futest es akkor szelloztetek amikor nincs ott a gyerek. En magam sem fekudnek ki ebben a pocsek idoben, bebugyolalva sem. Mi is ilyen helyen lakunk, amugy minden 2. szomszed faval tuzel es omlik a kemenyekbol a fust, marha egeszseges mit mondjak.
2018. nov. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Es ki se viszed a gyereket a meleg szobabol?!
2018. nov. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Setalni kiviszem, annyi pont eleg. Altatni agyban altatom.
2018. nov. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ezt a terasz alvást én sem értem. Mi sétálni megyünk vele és így magunkon érezzük, hogy mennyire van hideg/meleg. Persze gondolom könnyebb kidobni a gyereket teraszra, csak akkor nem veszed észre, hogy milyen az időjárás
2018. nov. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kedves utolso. Nagyon sok orszagban alap h kint alszik a gyerek a levegon. Ennel sokkal hidegebb idoben is! Miert lenne egyszeru kidobni a teraszra? Mekkora egy paraszt vagy. Es mennyit setalsz vele? 15 percet? Nem nezek ki beloled tobbet. Mert az atlag az ilyen. Ma is szaz agra sut a nap, 2 fok van. 2 ember volt rajtunk kivul a parkban es jatszon. Mert a legtobb anyuka lusta felemelni a segget a meleg szobabol es a gyereke is pont olyan szerencsetlen lesz mint o. Nekem ne mondd, h kidobom a gyereket a teraszra. Imadott babakocsiban bebugyolalva aludni. Nem valami fapados babakocsink van. Igazi jo minisegu bundazsak volt hozza meg minden. Finom kis meleg volt a teste mindig mikor felebredt akar 2 ora utan is. Sot volt, h 3 oran at setaltam vele mozesben, es addig aludt benne...igen, telen, hidegben. Nem volt egyszerubb, nekem is vegig kint kellett lennen. 20 honapos es kb sose volt beteg. De biztos attol lesz egeszseges a gyereked, h bezarod a szobaba....
2018. nov. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!