Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha apuka beteg mennyire kell...

Ha apuka beteg mennyire kell ovatoskodni a baba korul?

Figyelt kérdés
Paromnak faj a torka, be van rekedve es eldugult az orra. Gondolom azert ne puszilgassa a gyereket ( 4 honapos) de mennyire kerulje el? Ha a baba elkapja akkor neki is a torkaval lesznek gondok vagy lazas is lehet?
2018. nov. 26. 20:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20%
Egy újszülött fogékony mindenféle fertőzésre, fejletlen még az immunrendszere. Lehet, hogy apukának csak torka fáj, náthás, gyereknek meg kezelhetetlen tüdőgyulladása lesz, kórházba kell vinni. Használjon apuka szájkendőt és kerülje a babát!
2018. nov. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%

Ne puszilgassa

Mosson kezet

Stb


Amúgy nem kell


Ha elkapja akkor akármit teszel elkapja közös háztartásban.


Ha szoptatod akkor az valamelyest védi

2018. nov. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Ne puszilgassa, kézmosás, gyógysztárban lévő maszkot is felvehetne otthon szerintem, és adja a babának C vitamint most.
2018. nov. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%
Egy legterben vagytok, ugyanazokat a targyakat hasznaljatok. Nem lehet megakadalyozni h talalkozzon a betegseggel a gyerek- kerdes h hogyan reagal ra az immunrendszere. Nekunk 2 eves kora elott nem volt beteg egyaltalan, pedig mi sokszor voltunk betegek. Nem feltetlen kap el mindent am.
2018. nov. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Vagy igen, mint az én 4 hónaposom..és kórhá lett a vége.
2018. nov. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%
Ha szoptatod, az valamennyire védi, mi sokszor voltunk betegek a kicsi sosem kapta el.
2018. nov. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
27%

Nalunk apuka hizta haza az elso betegseget a gyereknek. Igaz akkor mar egy eves volt de meg szoptattam.

Apuka lazas/torokfájos/kohogos volt. Vigyaztunk.

Gyermek lazas lett meg taknyos. Hamar túl lettek rajta. (en meg el se kaptam 😂)


Azert a 4honapos baba meg kicsi. Vigyazzatok ra.

2018. nov. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat. Igen anyatejes.
2018. nov. 26. 21:30
 9/12 anonim ***** válasza:
Nagyon. Kerülje el a babát amennyire csak tudja. Ilyen kicsi korban megőrülsz ha beteg lesz, fent lehetsz fél éjjel, hogy kap-e levegőt és hasonlók.
2018. nov. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egyszer lattam egy dokumentumfilmet, ahol muszerekkel mertek h egy beteg ember kozeleben, elettereben mennyi korokozo van. Az volt a kerdes, hogy vajon mennyi eselyuk van elkapni a betegseget a vendegeknek akik a beteg emberhez jottek ugy, hogy kezet fognak es puszit adnak, es ugy, hogy semmilyen kontaktust nem letesitenek. Az derult ki, hogy kb semmit nem hasznal, ha ovatossagbol kerulik ot. Hiszen mar a beteg ember kilelegzett levegojeben is voltak virusok, azaz az egesz lakasban. Kilincseken, poharakon, csapon, mindenhol...azaz az osszes vendek szervezete talalkpzott a virussal, akiknek le tudta gyozni az immunrendszere, nem lett beteg.
2018. nov. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!