Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti tudtok egész nap gügyögni...

Ti tudtok egész nap gügyögni és dumálni?

Figyelt kérdés

Azon gondolkozom, vajon más hogyan csinálja azt, hogy egész nap a kisbaba rendelkezésére álljon, beszéljen, énekeljen, mondókázzon..


A fiam 2 hónapos, kezd nyitni a világ felé és sokszor töl jól elvan magában, játszik a játszószőnyegen, nézelődik.


Én nem vagyok egy beszédes típus és kifejezetten nehezemre esik reggeltől estig gügyögni neki. De ha néha leülök és csak csendben figyelem, simogatom, tornáztatom attól meg olyan buntudatom van. Hogy nekem most az a dolgom, hogy a babát fejlesszem és ehhez beszélni, énekelni, mondókázni kell


Csendes emberekből lett anyukák, nektek ez hogy megy?


2018. nov. 27. 15:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%

Soha nem gügyögtem,elsőperctől úgy beszéltem mindenkivel,mint egy emberrel.


Fejleszteni nem dolgod.

Épségben felnevelni a dolgod. Énekelni, mondókázni valóban fontos, emberi beszédet hallania is. De az nem "fejlesztés".


Feltételezem, beszélsz hozzá és a jelenlétében. Az elég. 2hónapos még csak.

2018. nov. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Hát amikor egyedül vagyunk akkor mindig úgy kell emlékeztetni magamat, hogy beszéljek, kommentálják hogy mikor mit csinálok. Néha egy szó nélkül bepelenkázom, nekem annyira nem jön a számra a folytonos dumálás... :/


Hogy erted, hogy nekem nem feladatom fejleszteni? Én úgy érzem ez maximálisan az én vállamat nyomja, muszáj megtennem mindent amiről tudom, hogy hasznos.

2018. nov. 27. 16:05
 3/14 anonim ***** válasza:
56%
Úgy értem,hogy egy gyereket nem fejleszteni kell. Olvasd el Vekerdy gondolataid.
2018. nov. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hmm rendben. Tudsz esetleg cikket ajánlani?
2018. nov. 27. 16:12
 5/14 anonim ***** válasza:
77%

Hirtelen nem tudok, én előadásokat hallgattam tőle, ayoutube-on is vannak.


A lényeg, hogy a gyereked szeresd, óvd, élj vele hitelesen együtt, vond be az életbe, tanítsd példával és elfogadással, valamint minéltöbb szabad játék legyen. Nem fejlesztésés egyéb kötött dolgok.

2018. nov. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
69%
Soha nem gügyöktem! Normálisan beszéltem hozzá! Viszont ha nem beszélsz a babához akkor késöbb fog beszélni! Illetve nehezebben fog meg tanulni beszélni! Igénye van a babának rá hogy beszélgessünk vele, persze nem állandóan. Én általában mikor fürdettem, tisztába tettem, vagy csak mikor igényelte a közelségem!
2018. nov. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
16%
Kezdjetek el jarni Ringatora vagy mas foglalkozasra...egyreszt megtamulod a mondokakat, enekeket...termeszetesebben fog jonni beloled...nem kell gugyogni...csak beszelj hozza....amit eppen csinalsz, mondd el neki..mindegy mit beszelsz neki....amikor mar reagal arra, amit mondasz, konnyebb lesz.
2018. nov. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%

Gügyögött a fene, nem vagyok én bohóc. Énekelni, mondókázni sem szoktam, utálom az ilyet. Ettől függetlenül egész nap beszélek vele, de normális hangnemben és normális dolgokat. A tied még kicsi, majd belejössz egy idő után, mindig kommentáld amit csinálsz.

" gyere kimegyünk a konyhába, beülsz az pihenőszékbe, míg anya főz.

Mit is csináljak, krumplipüré kellene mert az már rég volt. Oldalig van itthon krumpli mindegy akkor csinálok rizst. "


Nálunk egész nap szól a rádió,ha olyan szám van ami a kedvencem akkor énekelek a számmal együtt , táncolok hozzá, de csak úgy viccesen. Lényeg , hogy olyat csinálj ami neked is jó ami neked is élvezet, nem a gyerek szolgálója vagy.

Nekem ebből sosem volt gond, egy év alatt úgy rászoktam a folyamatos beszédre, hogy már akkor is beszélek amikor nincs itthon. Most már nagyobb három éves. Most már ő beszél folyamatosan :D

2018. nov. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
55%
Az elso gyereknel kb en is alig beszeltem.. emlekeztetni kellett magam hogy azert jo lenne neha beszelni hozza. Oke mondtam ket mondatot es utana megint nem tudtam egyszeruen tobbet kispreselni magambol. 2. gyereknel tok mas a helyzet ritkabb amikor nem tudok mondani valamit vagy valamin gondolkodoba esek de aztan ra nezek es egybol mondom a hulyesegemet. Nem tudom hogy valtozott a dolog de feltunoen jol elbeszelgetek vele ellentetben az elso gyereknel. En mondjuk szeretek enekelni es mivel a dumcsizas nem ment enekeltem neki :D
2018. nov. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ezen én is atmentem. Nyugi, ha neha eneleksz dudolsz neki (kb parszor par percet naponta) latja, hogy ott vagy, boldog vagy, mosolyogsz, nem eroltetsz magadra semmit ami neked nem megy, akkor teljesen boldog, normalisan fejlodo kisember lesz. En sem gugyogtem SŐT, kulon kertem a csaladot, hogy mas se tegye mert az egy dolog, hogy nekem nem megy, de hanyok tole. Nyilvan nem hirolvaso stilusban beszelek a gyerekemhez de ez a intyipintyi nyunyu cicimicipipikakimakika nyamnyam tututu stb sem az en vilagom. Tudok par mondokat, gyerekdalt es azt ha eppen kedvem tartja eleneklem. A gyerekem 15honapos kb 20 szot mond, igen eletrevalo, mosolygos, huncut kiskrapek.lehet igy, lehet ugy

Nekem ez jott be es jol elvagyunk

2018. nov. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!