Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnál is volt gond azzal,...

Másnál is volt gond azzal, hogy a család kutyája elfogadja a babát? Hogy oldottátok meg a problémát?

Figyelt kérdés

Panelban élünk, van egy 11 éves kistestű kutyám, kölyökkora óta van velem. Nagyon szelíd és félős kutya, de a gyerekeket nem szereti. Nem bántja őket, csak fél tőlük. Ha odamegy hozzá egy gyerek, akkor arrébbmegy, ha csak nem hagyja békén, akkor vicsorog, de látom rajta, hogy retteg. Befogadott kutya, az első gazdájánál szerintem bántották a gyerekek. Az én 6 hónapos kislányomat se szereti, közel se mer menni hozzá. Ha én emelem oda, hogy megsimogassa, akkor látom a kutyán, hogy meg van ijedve, néha huzogatja az ínyét, ezért nem is erőltetem. A kutyakekszet se meri elvenni a kezéből. De a kislányomnak a kutya a kedvenc "játéka", állandóan nézi és nyúlkál felé. Már négykézláb billeg, hamarosan megindul, és tuti először a kutyához fog menni.

Ha valakinél volt hasonló probléma, hogy sikerült megoldani, milyen módszer, vált be?


2010. jún. 26. 19:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

én megértelek, mert nekünk is van kutyánk, aki most lesz 7 és van egy 1 éves kisfiam. Amikor a kisfiam 6 hónapos volt, akkor a mi kutyánk sem tudott mit kezdeni a dologgal és mivel új volt a helyzet ő is inkább félt. Én is kicsit aggódtam és nagyon figyeltem őket. Most már nagyon jó barátok, a kutyus sem fél tőle, a fiam meg már előtte is és most is imádja a kutyát. Sokat játszanak együtt és nagyon vigyázz a kutya a babára. Én azt tanácsolom, hogy várj még és meglátod, hogy változik a dolog. Szerintem nálatok is így lesz. A lényeg, /persze ezt már írtad/, hogy mindig felügyelet alatt legyenek. Remélem segítettem.

2010. jún. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

22.37. Én nem akarom és nem is fogom burokban nevelni a gyerekemet. Van kutyánk, ezzel kutyaszőr is jár, bármennyit takarít az ember. De azért csomó baba túléli a gyerekkort kutya mellett is, a Youtube-on találsz erről több ezer vidám videót. A te szemléleteddel ha a nagyobb gyerek nem jön ki a kisebb-bel, akkor a nagyot állami gondozásba adod? Persze ez egy kicsit sántító példa, mert egy gyerek nem egyenlő egy kutyával, csak azt akartam szemlélteni, hogy én nem lepasszolni, hanem megoldani szeretném a problémát.

22.45. Igen, segítettél, bíztató olvasni, hogy máshol se ment zökkenőmentesen, de végül megoldódott. Mint írtam, nem egy agresszív pitbullról van szó, hanem egy kicsi, öreg keverék kutya, aki ha macskát lát, akkor is elbújik mögém ijedtében.

2010. jún. 26. 23:12
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az jutott eszembe, hogy a szomszéd kislányt, akivel megbarátkozott a kutyus, többször kellene áthívnotok, vagy együtt játszanotok, kutyástól, gyerekestől.

Szép lassan rá fog jönni, hogy nem bántják.

2010. jún. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Öreg kutya szóval ő már nem igazán tanulhat új dolgokat.Szépen oktasd a kicsidet a kutya iránti tiszteletre,távolságtartásra és elkerülheted a bajt,no meg tarts otthon első segély ládát ha még is megharapná.A kistestű kutyuk sajnos nem szeretik a gyerekeket,agresszívabbak a nagyobb testű kutyáknál,és ahogy korosodnak jellemző rájuk hogy nagyon kerülni akarják a bajt,ezért a félelem jeleit mutatják.Engem egy ilyen kistestű kutya kapott el tavaly nyáron ahogy toltam a baba kocsit(nem vette észre hogy jövök és megijedt),bele mart a vádlimba és a balesetin varrtak össze.Döbbenetes milyen sérülést okozhatnak ezek a törpe ebek.Nekem pulim van,és egy 19hónapos fiam.Tanítom a fiam a távolság tartásra ,és arra hogy soha ne ülljön a kutya jelenlétében a földre,ha eteti a kezéből mindig mögötte állok ezzel jelezve a kutyámnak hogy vigyázzon mit tesz.Nem engedem az etető,itató tálkához a fiam,és a kutya se jöhet a közelébe ha ő eszik.Viszont azzal is tisztában vagyok hogy egyszer meg fog történni amitől félek,hogy megharapja a fiam(kutya ösztön,a gyerek alatta helyezkedik rangban)ezért jól felkészültem.
2010. jún. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Az én kutyám is hasonló volt, félt a gyerekektől. Aztán mikor a lányom megszületett szerencsére nem volt gond, max arrébb megy ha már elege van. Korábban rájöttem, hogy a kicsikben sokszor azt nem bírja, hogy "imbolyognak", kiszámíthatatlan, koordinálatlan még a mozgásuk.

A gyerekeknek is meg kell tanulniuk hogyan szabad a kutyához nyúlni, mikor nem szabad macerálni. De egy hat hós babánál ez még nem tanítás kérdése sajnos.

Én is azt javaslom, hogy keress fel egy kutyaiskolát, esetleg olyat ahol házhoz is jönnek. csak arra vigyázz, hogy nehogy valami pancser legyen az illető aki mondjuk veri a kutyát ha nem az van amit az oktató szeretne, sajnos már láttam ilyet.:-(

Idős már a kutyád, biztos nehezebb lesz rávenni az átalakulásra, de szeritnem nem reménytelen. Én megértem, hogy nem akarod elajándékozni, és a kutya nem fontosabb mint egy gyerek, össze sem lehet hasonlítani a kettőt, teljesen más. Ráadásul öreg is, hol szokna már meg szerencsétlen?

Kíváncsi vagyok meg tudjátok-e oldani és hogyan, írnál ha találtatok megoldást? Én nagyon szurkolok!

2010. jún. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Nekünk Labink van és lakásban. Most vagyok 38 hetes. Sokat gondolkodtam azon, hogy is lesz, mit fog szólni majd a babához. Barátok, akik babával voltak itt, ott nem volt gond, semmi reakció nem volt a kutyánk részéről.. bár az is igaz, hogy ők max. pár órát töltöttek nálunk.....Olvastam is erről az összeszoktatásról.

Szóval:

TÜRELEM! Ezt írják a legtöbben. Fontos, hogy a kutyával a kapcsolat ne változzon meg.. szóval az eddigi szeretgetős, sétáltatós rutin ne nagyon változzon és fokozatosan kell összeszoktatni a gyerekkel. Amit írtál, hogy a szomszéd kislánytól már fogadott el dolgokat, az azt mutatja, hogy nincs veszve semmi!!! Ici pici lépésekkel, de megoldódik ez a probléma. Mivel nem egy fiatal kutyus, gondolom már nem is olyan "rugalmas" ezért sok türelmet és kitartást kívánok!!!

Remélem, ha nekem lesz gondom pár hónap múlva ebből, és itt felteszem a kérdést, hogy hogyan tovább, te már csak legyintve tudod megírni a jó tapasztalatot.

2010. jún. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
szia.nekünk két amerikai stefink van,bár mi családi házba lakunk,de nem akarom elszigetelni a kutyákat a gyerektől,mert ha nagyobb lesz akkor meg idegenként fogják tekinteni,és az idegenekkel nem nagyon barátságosak.ők nem félénk kutyák az igaz,az én kislányom nem rég múlt négy hónapos,eddig is látták már de oda nem mehettek.most már ha kint vagyunk az udvaron néha oda jöhetnek megszagolgatják,néha én mondom hogy elég mert képesek lennének lenyalni a bőrt a kislányom arcáról,néha ők mennek el maguktól,de én tartok eléggé,tehát azt tudom tanácsolni hogy folyamatosan,mindig egy csak picit legyenek egy helyen mind a ketten,persze veled,és talán a kutyus így megszokja a babád közelségét.én legalábbis így próbálom,eddig nem volt baj.remélem sikerülni fog
2010. júl. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!