Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nóra névről mi a véleményetek?

Nóra névről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Tetszik vagy nem tetszik?

Adnátok,adtátok vagy nem adnátok?

Mostanában gyakori vagy nem olyan gyakori név?


2018. nov. 29. 14:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Tetszik.

Nem adnám.

Évek óta a leggyakrabban adott nevek között van. Ezért nem adnám.

Akkor inkább Eleonóra, vagy hasonló, ha véletlenül a Hannák mellé bekerül 3-4 Nóra is a csoportba, legyan b terv a becézésre.

2018. nov. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem mostanában nem gyakori, és szép név. Nőies, becézhető.
2018. nov. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Azért egy Eleonórával nem bsznék ki a gyerekemmel, csak, mert a Nóra állítólag tucatnév lett. Én nem tapasztaltam. A Roxinál meg Dzsenninél mindenesetre sokkal szebb.
2018. nov. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem tetszik, nem adnám. Igen, gyakori.
2018. nov. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem olyan klasszikus, mint az Anna.

Minden korosztályban található és toplistás.

Nemzetközi név, szóval külföldön se lenne gondja a nevével.

2018. nov. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Egy éves kislányom Nóra. Tudom, hogy viszonylag gyakori, de akkor sem találtam olyat, ami hasonlóan tetszene. Tetszik, hogy kislánynak is aranyosan becézhető, de felnőttnek is kellően komoly. Egyszerű, nem hivalkodó, méltóságteljes név. Nem ismerek igazán az enyémen kívül más Nórikat, igaz, ez változhat, ha közösségbe kerül, mert elviekben gyakran adott név.
2018. nov. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk ez abszolút ízlés kérdése.

Én ebben az esetben inkább olyan nevet adnék, amiből több mindent is ki lehet hozni, ha már az egyik leggyakoribb nevet akarom adni.

És most nem a teljes lakosságban leggyakoribbról van szó, hanem az utóbbi pár évben leggyakrabban adottról.

Szóval abszolút elképzelhető, hogy pl az ovis csoportban lesz 3-4 Anna, Hanna, Emma mellet néhány Nóra is.

Ezzel szemben ha tetszik neki, simán használhatja a Nórát, csak hivatalos helyeken kell kimondani vagy leírni az anyakönyvezett nevét, amúgy úgy mutatkozik be, ahogy szeretné, hogy hívják.

Pl. egy Eleonora lehet Elli, Leni, Letti, Nóri, ami tetszik.

2018. nov. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2 ismerosomet is Noranak hivkak es egyikuk sem szereti. Mindig azt mondjak h valami hosszabb, dallamosabb nevet akartak. Az egyik amugy meg is valtoztatta hosszabbra (igaz szegenyt mar senki nem hivja ugy)
2018. nov. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik, szerintem szép név. Emlékszem, oviban az egyik csoporttársam is Nóra volt, akkor találkoztam először a névvel és már akkor is tetszett.
2018. nov. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Tetszik. Szerintem szép név, az ismerősi körömben nincs Nóra nevű ember, szóval igen, adnám ezt a nevet a születendő gyereknek.
2018. nov. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!