Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülés után a kicsit mennyi...

Szülés után a kicsit mennyi ideig nem vihetem sehová és látogathatják-e rokonok, barátok ha igen mikortól?

Figyelt kérdés
Persze,ha nincs betegsége, csak még gyenge az immunrendszere. Jövő hétre várjuk és Karácsonykor el szoktunk menni vidékre, de így akkor gondolom nem mehetek még a picivel sehová egy ideig. Viszont én fogadhatom a családomat ünnepekkor? Lehet bugyuta kérdés, de fontos.

2018. nov. 29. 16:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
29%
Első 6 hétben szerintem max. nagyszülők és testvérek menjenek látogatóba. Mások a 6 hét után.
2018. nov. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
38%
A nagyon közeli hozzátartozók jöttek. De a barátok 6het után. Én tavaly karácsonykor szültem, császár lett a vége. Én nem kívántam a nagy összejöveteleket jó pár hétig még a sebem nem gyógyult.
2018. nov. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
60%
Miért ne fogadhatnád a családodat? Csak ma menő mindenki elől elzárkózni. Régen már másnap vittek a rokonok ebédet as kismama családjának és nem lett beteg a baba sem.
2018. nov. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%
Nyugodtan kiviheted első naptól. Vendèget olyat hívjatok, aki nem jön el betegen, ès van annyi esze , hogy kezet mosson mielőtt a kicsihez nyùl. Ne csinàljatok magatokból vásàri mutatvànyt az első hetekben, olyanokat hìvjatok szerintem àt, akiket szívesen làtsz, ès nem vàrjàk, hogy körbe legyenek ugràlva. Aki csak protokoll latogatàst akar tenni, az vàrhat, közeli baràtokat, akiknek tenyleg jòl esik a jelenlète, elhívnèk hamar.
2018. nov. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
57%
Komolyan ezt a begyöpösödést Magyarországon. 3 gyerek született a barátainknál összevissza. Az egyiket 3 naposan, a másikat egy hetesen, a harmadikat 3 hetesen láttuk és fogtuk, simogattuk. Az enyémet is az első héttől jöttek megnézni. Nyilván nem töltötték ott a délutánt, ahogy mi sem, de egy órára, egy kávéra, pár szó erejéig szivesen látok mindenkit. Pár napos korától fokozatosan szokattuk a levegőhöz, sétáltunk. Úgy látszik cukorból vannak az otthoni gyerekek.
2018. nov. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%
A 36. héten szültem, igaz nyáron, 5 napos volt a baba, amikor hazajöttünk, szűk család azonnal láthatta (nagyszülők, sógornők, testvér) pár nap múlva már a barátok is jöhettek, egészséges felnőttektől nem kap el semmit, nem kell össze-vissza tapizni.
2018. nov. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
24%
Menjen akárki, vigye a sok bacit a 0 immunrendszerű babának, a lényeg h ne mondják h begyöpösödött vagy. Régen 6 hétig feküdtek az anyák és a rokonok kaját vittek az igaz, de nem fogdosták a babát.
2018. nov. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
48%
1 hónapos volt a fiam tavaly karácsonykor, menni nem volt kedvem vele hosszú útra, hozzánk jöttek a rokonok. Mi elég betegek is lettünk utána, kiderült a kérésünk ellenére betegen jött hozzánk egy rokon. Szóval olyan rokonokkal találkozzatok csak, akik beszámíthatóak ilyen téren.
2018. nov. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
63%

Hozzánk a nagyon kozeli család és a nagyon kozeli barátok 2 hetesen jöttek, tesom előbb is.


3 hetes volt mikor először tömegközlekedtem vele, vedonohoz vittem.


Szetintem amikortól készen állsz ra, csak magatokra hallgass, van aki hamar jön megy, van aki 6 hetet vagy neg többet vár.


Én úgy gondolom, hogy a te hejedben simán fogadnék látogatókat, de megkérném őket, hogy pl. ok hozzak a süteményt, ebedet stb.

2018. nov. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
41%
Múlt hét csütörtökön szültem, szombaton jöttünk haza, vasárnap jöttek a testvéreim és apukám látogatóba. Ma már kivittük sétálni. Második baba, nem zárhatom burokba, mert a 4 éves nővérét vinnem kell oviba, táncra. Apuka minden este fél 8-kor ér haza. A karácsonyt a szüleimnél töltjük, ahol együtt lesz mindenki. Akkor lesz egy hónapos a kicsi.
2018. nov. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!