Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan teltek nalatok az első...

Hogyan teltek nalatok az első hetek, hónapok egy picivel és egy kicsivel?

Figyelt kérdés
Mik voltak a nehézségek? A nagyobb gyerek hogy viselte? Megváltozott a viselkedése? Mennyi idő után szokta meg az új helyzetet? Nálunk a nagy 18 hónapos, a pici 10 napos.
2018. nov. 29. 21:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia. Nekünk 2 éves volt pont mikor jött a második. Nem függő a dolog, nálunk az első a fiú második kislány lett. A kislányok általában jobban viselik a kis tesót, azt mondták a környezetünkben...anyáskodóbbak, jobban megfelelni akaróbbak.

Nálunk a fiú borzasztóan apás, már kb első napos korától így ő az apára volt féltékeny...a kisbaba-kistesó oké, jött- örülünk neki, de az a baba anyáé, apát nehogy ki merje sajátítani. Apa ha felvette a kicsit hisztiroham indul, minden eszközzel próbálta magára felhívni a figyelmet akár rosszalkodással is.

Nem kell hagyni, idővel megszokja, nálunk is így történt. De mái napig a fiú apás, a lány inkább anyás.

Ami tuti, az elején (amíg mondjuk a kicsi nem lesz 2-3 éves pokoli nehéz lesz a két gyerekkel, mert mindkettő pici-kicsi és mindkettő igényli a figyelmet és mindezt párhuzamosan. Persze utána összecsiszolódnak, meg együtt fognak bandázni és játszani, meg egymást ütni, utána puszilni mintha soha semmi nem történt volna köztük. Sok kitartás, türelem, és következetesség.

2018. nov. 30. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az első 1-2 hónap még nem volt vészes, mert a pici sokat aludt aludt. Azért a hordozás nagyon megkönnyítette az életet, így tudtam a nagyobb gyerekkel is foglalkozni. Aztán elkezdett egy borzasztó nehéz időszak jönni, féltékenységgek. Voltak technikai problémák is, a nagy játszóterezett volna, még 2 sem volt így msgasabb csúszdához stb még mennem kellett utána, viszont ha állt a babakocsi akkor a pici felébredt és sírt. De azért ahogy lassan nőnek egyre jobb, párhuzamosan okosodik a nagy, és fejlôdik a kicsi.
2018. nov. 30. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Uh bocs a hibàkért, utolsó vagyok. A féltékenység 2 hónapig tartott, azóta szeretik egymást.
2018. nov. 30. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk 21 hónap a korkülönbség, a picifiú 3 hónapos, a nagylány kereken 2 éves. Egyelőre nincsen semmi gond, lányunk nagyon szereti az öcsit, puszilgatja, “segít” pelenkázni, öltöztetni vagy közben Ő is csinálja ezeket valamelyik babáján. Néha van féltékenység, de ez nem a babán, hanem rajtam csapódik, de egy szavam se lehet. Ez a fiúnkon is múlik, mert állati szerencsénkre nem sírós. Nekem sokszor technikailag nehezebb. Este az Apjuk általában dolgozik és akkor szoktak nehézségek lenni. Például a kicsi egyszercsak elkezd nyüglődni a semmiből, mert fáradt, a nagy pedig éhes lesz. Sokszor a lelkiismeretemmel küzdök, hogy igazán egyikkel se vagyok kettesben, ezért azt próbálom csinálni, hogy ne egyszerre aludjanak napközben, így mindkettővel tudok külön-külön foglalkozni. A hordozás nekem sokat segített, így a bevásárlás, “motorozás”, kutyasétáltatás, játszóterezés egyszerű. Amúgy nálunk úgy teltek a napok, hogy mikor hazajöttünk a kórházból a kicsivel másnaptól próbáltam nagyjából úgy csinálni mindent, mint ahogy a nagy megszokta. Délelőtt játszóterezés, ebéd, majd alvás. Délután is egy kis játszózás, vásárlás, kutyával nagyobb séta hármasban, egy kis mesenézés, esetleg ügyek intézése. Amíg szoptatok addig vagy nézegetünk mesekönyvet vagy mondjuk kirakózunk vagy a nagy eljátszik egyedül. Szerintem akkor lesz majd nehéz, amikor a kicsi elkezd mozogni, bár akkor a lányunknak már még több esze lesz és jobban meg fogja érteni a dolgokat (legalábbis remélem).
2018. dec. 1. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!