Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy értethetném meg a férjemm...

Hogy értethetném meg a férjemmel, hogy ez nekem így nem élet? Minden rám szakad, közben ő semmit nem csinál

Figyelt kérdés

Szeptemberben szültett meg a kisbabánk. Semmi jele nem volt, hogy a férjem ilyen nemtörődöm lesz, hiszen alapból ő akart gyereket, amikor kisbabás, kisgyerekes társasággal voltunk, ő értett jobban szót a kicsikkel. Viszont amióta itthon vagyok, borzalom lett az életem... Nem a kislányunkkal van a gond, mert ő egy mintababa, nagyon szeretem. Hanem a férjemmel... Minden miatt veszekszik velem, a legapróbb dolgok miatt is. Pl. tegnap azért ment egész este az ordibálás, mert az ő autója állt kint a ház előtt, és azzal mentem el. Erre hogy mit képzelek én, hogy beletettem a gyereket, biztos minden tiszta nyál lett és a hordozó nyomot hagyott az ülésen, meg hogy a babakocsi is összevissza verte a csomagtartót tuti, itt rohangált fel-alá, mint egy elmebeteg és ordibált. De úgy, hogy a kicsi a karomban volt és már sírt... És hogy azt nem mondtam, hogy viszem a gyereket is, akkor biztos nem engedi, hogy azzal az autóval menjek. Nem értem, mit gondolt, hogy a gyereket itthon hagytam úgy, hogy neki nem szóltam, hogy legyen vele, figyelje?!

A másik, hogy nem engedi, hogy menjek bárhová is. De tényleg, rengeteg vita van ebből is. Nekem fontos a kinézetem anyaként, feleségként is. Ezért szeretek rendszeresen fodrászhoz, manikűröshöz, kozmetikushoz és pilláshoz járni. Ez a terhességem előtt is így volt, akkor nem zavarta. Most meg hogy kinek akarok tetszeni, és hogyha megyek vigyem a gyereket is magammal, mert ő biztos nem fog rá vigyázni azért, hogy én pihenjek valahol, ez nem az ő dolga. Az én életem 180 fokos fordulatot vett, a rossz irányba. Szerinte én ne járjak sehová, ne beszéljek senkivel, legyek itthon a gyerekkel. Közben az ő élete nem változott semmit, ugyanúgy eljár sportolni. Törődik a hobbijaival, találkozik a barátokkal. Ráadásul már nem is szól ezekről, a barátnőimtől tudom, hogyha pl. sütögetés, összeülés van, és hogy hát mondták a férjemnek, de ő azt mondta, beteg vagyok, vagy a baba rosszul alszik és fáradt vagyok, ezért nem megyek... Tehát ha ők nem szólnának, a férjem simán eltitkolná ezeket és elmenne nélkülem/nélkülünk.


Ha kérem, hogy segítsen már valamit, akkor kétfajta válasz van: "hétvége van, hagyjál már, pihenek", "hétköznap van, fáradt vagyok, hagyjál békén". Csak éppen arra nem fáradt, hogy munka után 2 órát teniszezzen, vagy ússzon. Vagy hogy hajnalig a barátaival legyen. Mikor én mennék el a baba nélkül valahová (nem hajnalig, csak mondjuk altatás utántól éjfélig), akkor húzza a száját és kiabál, hogy milyen anya vagyok, nekem a dolgom, hogy a gyerekkel legyek. Mikor ezeket 1-1 nyugodt pillanatban felhozom neki, akkor azt mondja, hogy ő csak a gyerek érdekeit nézi... De nem így van. Legutóbb felhívott hajnal 3-kor, hogy menjek érte, mert rosszul van és nem akar taxizni (részeg volt). Én aludtam, és kicsit ingerültebben kérdeztem meg tőle, hogy mégis hogy mennék, szerinte addig ki lesz a babával? Erre hogy ő lesz..rja a gyereket, tegyem be a hordozóba, kibírja azt a 35-40 percet és majd úgyis visszaalszik, most egy éjszakába nem fog belehalni.


Az egész terhességem alatt is azt éreztem, hogy ő fogja jobban szeretni a babát, ő várja jobban. Most mégis csak én figyelek rá, én vagyok vele, én csinálok mindent körülötte. Néha úgy érzem, hogy az lenne a legjobb, ha a férjem összes cuccát kipakolnám a ház elé, hogy menjen Isten hírével, mert ígyis minden az én dolgom itthon, csak feszültséget csinál.


2018. nov. 30. 12:02
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
98%

Olvass utána a neten: bántalmazó kapcsoaltaban élsz.


Van az agreszsornak egy fajtája, amelyik azért ejt teherbe, hogy utána terrorizálhasson, elnyomjon, függőségben tartson.


Azaz akarja a gyereket nagyon, majd megszületése után mindent megtesz,hogy elvegye az önbizalmadat, terririzáljon, elvágjon a külvilágtól, anyaságodban megalázzon stb.


Jelenleg nálatok éppen ez zajlik.

2018. nov. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
14%

1

Te meg hülye vagy.

2018. nov. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Ebből válás lesz.
2018. nov. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy leírtad a dolgokat bármit csinálsz nem fogja megérteni. Nem foglalkozik az érzéseddel se veled semmivel. Engem a párom fel nem ébresztene semmiért nem az h gyerekkel hajnalok hajnalan.

Bepánikolt az apaságtól, Nem veszi tudomásul a gyereket hogy van .

Ez így nagyon nem jó

2018. nov. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

'Kedves' Első, nem sajnálat miatt írtam ide a kérdést, azzal sokra nem is mennék! Tanács kellene, mert előbb-utóbb ebbe megőrülök.


Második válaszoló, köszönöm szépen a válaszodat. Igen, tisztában vagyok azzal, hogy ez a helyzet így nagyon nem oké... Régen folyamatosan az apját szidta, hogy milyen szörnyű gyerekkora volt miatta, meg a folytonos üvöltözései, cirkuszai miatt. Erre most ugyanezt csinálja, a legkisebb problémából is óriásit csinál, és 5 perc alatt a plafonon van. De közben látom, hogy nem csak velem ilyen, mostanában az anyjával is rengeteget veszekszik, kiabál, és ő mondta is nekem, hogy akkor nem is jön hozzánk szívesen, ha itthon van a saját fia, mert ő erre nem kíváncsi.

2018. nov. 30. 12:09
 6/29 anonim ***** válasza:
66%
Egyetértek, sehogy nem tudod vele megértetni. Ráadásul nem is gyengén bunkózik. Kezdj beletörődni, hogy más segítséggel kell megoldanod a szabadidődet, mert vele nem fogod. Én se tudom rábízni a gyereket, és természetesen nem látszott előre, hogy ez lesz... Rengeteget gondolkodtam, veszekedtem már, ezt nem lehet megváltoztatni.
2018. nov. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
93%

2-vel teljesen egyetértek.

Valóban az lenne a legjobb, ha kiteszed a cuccait. Legalább észhez tér. Ha meg nem, akkor jobb nélküle.

2018. nov. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
40%

Na de mindig is egy s.eggfej volt, vagy miért vállaltál vele gyereket?

Nekünk is volt gondunk amúgy egymással a szülés után, sok volt a veszekedés, én elvittem pszichiáterhez, ezt párban csináltuk párszor, aztán magán is elment egy pszichológushoz, javultak a dührohamai, de igazából nem tudom mitől. Mondjuk ha a lányunk előtt ordibált, akkor mindig teljesen higgadtan mondtam neki, hogy menjen ki a lakásból üvöltözni, mert megijeszti a kislányt, egy idő után abbahagyja ha nincs aki visszaorditson. De azért az én férjem nem volt ekkora tahó, mint a tied.

2018. nov. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
45%
Előző vagyok. Csak most olvastam mindent végig, hát lehet, hogy tényleg jobb ha kirakod, elmebeteg. De minek mentél hozzá? Tényleg nem értem.
2018. nov. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
77%

"Pl. tegnap azért ment egész este az ordibálás, mert az ő autója állt kint a ház előtt, és azzal mentem el. Erre hogy mit képzelek én, hogy beletettem a gyereket, biztos minden tiszta nyál lett "


"Ráadásul már nem is szól ezekről, a barátnőimtől tudom, hogyha pl. sütögetés, összeülés van, és hogy hát mondták a férjemnek, de ő azt mondta, beteg vagyok, vagy a baba rosszul alszik és fáradt vagyok, ezért nem megyek... Tehát ha ők nem szólnának, a férjem simán eltitkolná ezeket és elmenne nélkülem/nélkülünk."


MIVAN?!


Ez a csávó teljesen bekattant. Te ezt nem fogod egyedül megoldani egy terapeutát jó lenne bevonni. Oda is mondjuk el kéne mennie a férjednek, nem lesz egyszerű ezt lekommunikálni vele. Ilyesmire hajlandó lehet ha ultimátumot adsz neki de én azért ezt finomabban hoznám fel neki első nekifutásra. Többet kéne beszélnetek erről, biztos hogy nem az az igazi baja hogy az autó gyereknyálas lesz... a gyerek születése után a pasik is meg tudnak őrülni.

2018. nov. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!