Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire gázos a babával...

Mennyire gázos a babával aludni, ilyen lakásba hazahozni a picit? Mit választanátok, költöznétek terhesen az ismeretlenbe, vagy maradnátok, de közös szobában?

Figyelt kérdés

A probléma a következő:

Van egy lakásom, 77 nm. Hálószoba+gardrób, nappali, konyha-étkező, wc és fürdőszoba. Tehát alvásra csak egy szoba alkalmas. Nekem és a páromnak tökéletes. Nagyon jó környéken is van, belvárosi rész, minden közel és az autónak van fedett parkoló, nem a szabad ég alatt vannak. Babával is ideális környék. Nem itt akarjuk leélni az életünket, építkezni fogunk, de az a ház a baba születésére nem fog elkészülni, örülünk, ha 2020-ra beköltözhetünk. A párom szerint addig menjünk albérletbe... Na mármost, nekem ehhez baromira nincsen kedvem. Amik kiadó lakások vannak, azok közül mind panel, és messzebb is a belvárostól. Lift, garázs egyiknél sincsen, és látszik mindegyiken, hogy régiek, nem mostanában lettek felújítva, kifestve, lelakottak nagyon. Rizikósnak tartom az albérletezést is, főleg kisbabával. Az én lakásomat is kiadnánk akkor, tehát ha pl. közli a tulaj, hogy jövő hónaptól nem lakhatunk ott, vagy keresünk új albérletet, vagy kitesszük a bérlőket az én lakásomból és cuccolunk vissza, tehát ugyanott vagyunk, ahol elindultunk. Ráadásul nekem ez a lakás a mindenem, nagyon szép és igényes, nem szeretném, hogy bárki lelakja, tönkretegye. De a párom szerint egy idő után zavaró lesz ez a lakás, hogy nincs meg a saját tere a babának.


Kísérletezgetni nem akarom, hogy összepakolunk, elköltözünk csak azért, hogy megmutathassam, nekem van igazam. Néztünk házakat is, mint albérleteket, de azokból kevés van, és nem éppen biztatóak. Nyilván Budapesten könnyebb lenne ez a keresősdni...



2018. dec. 1. 21:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Jaj. Ekkora álproblémát.
2018. dec. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Neked álprobléma, nekünk viszont fontos, elvégre a jövőnkről van szó. A férjem is feszült, mert szerinte én azt várom tőle, hogy tavaszra beköltözésre kész házat varázsoljon, és én is, mert nem érti meg, hogy nem akarok más lakásában élni egy plusz szoba miatt, mikor itt van ez, ami saját.

Ha nem tetszik a kérdés, ne válaszolj és meg van oldva. :)

2018. dec. 1. 21:16
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Költözzetek ki a nappaliba a férjeddel, vagy legyen a nappaliban a baba helye (ágy, pelenkázó, stb.) Mi sok gyereket tervezünk, egyértelmű volt mindig is, hogy külön alszik mindenki a maga szobájában, szóval értem a problémát. Viszont a megoldás kézenfekvő. 😊
2018. dec. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
2020-ra a babád még kicsike lesz. A nappalit kellene berendeznetek úgy, hogy ott is aludnátok. Sok embernek nincs nappalija és külön hálószobája. A kicsi meg mehetne a mostani hálószobátokba.
2018. dec. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
Együtt alszunk a hálóban a babával, néha a férjem a nappaliban alszik, senki nem zavar senkit, most másfél éves, szerintem 3 éves koráig nyugodtan maradhat ez így.
2018. dec. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%
Fogod magad (és a férjed) és kiköltöztök anappaliba egy kihuzhatos kanapéra. Ez nem olyan nehéz...szerintem tök ideális a lakásod még mig elkészül a ház.
2018. dec. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
60%

Mekkora a háló?


Én nem voltam az együtt alvás híve.

Nálunk annyi történt, hogy a házunk épp csak készen lett, de a baba szobája még nem, a szülésig.

Babaszoba időközben kész..

Mindene ott van, csak az ágya van a hàlónkban.

Nagyon jó, hogy közel van..

Nekm sírós és sokat ébredős.. Ha kel, akkor annak oka van..

Van, hogy nem is sír csak hangot ad

Figzáskor ha megébred elég egy tarkósimogatás

Félek, a bébiőrre nem kelnék fel., vagy more átérek rendesen felkel.

Már pár hete téma, hogy mennie kellene a saját helyére.



Szó szerint nem alszik velünk...

Éjjel szoptatásra kimentünk a nappaliba eleinte ott pelenkáztam,

Majd a szobájában amikor még éjjel is kellett.

( nappali nálunk a konyha étkező egy légtér teljesen)


5 hónapos a pici

Mén nem

Költöznék ha a hálóban értelmesen elfér a kiságy

2018. dec. 2. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%
Pici babával még egyáltalán nem gáz, még jó is hogy közel van az ágya, nem kell neki szoba. Ha sokat sír a baba és valamelyikőtök pihenni akar az átmegy a nappaliba, legyen ott is ágy. Biztos nem mennék máshova, lényeg hogy mire ovis lesz már lesz szobája.
2018. dec. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%
Egy éves korukig mindkét gyerekünk velünk aludt a hálóban, saját ágyban. Egy év után meg meglátjátok hogyan tovább.
2018. dec. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
84%

90nm hasznos területű lakásunk van 4! szobával. Van külön gyerekszoba, de a 14 hónaposom még mindig a mi hálónkban alszik. Én így alszom nyugodtan.

Egy gyerekkel 1,5-2 évet kényelmesen ki lehet bírni egy hálóban. Minden másra úgyis ott a nappali.

Ha viszont a férjedet zavarná az együtt alvás az már problémásabb, mint a nm. Próbáljatok meg pro és kontra kompromisszumot kötni.

2018. dec. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!