Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Születendő kislányomnak a...

Születendő kislányomnak a Rebeka nevet szeretném adni. Páromnak nem tetszik. Nektek mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
2018. dec. 3. 15:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%
Eleve ronda név, de Uhrin Benedek dalocskája óta vállalhatatlan.
2018. dec. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
47%

Az én lányomat is így hívják, nálunk is a feleségem ötlete volt. :-)

Nekem rögtön megtetszett, és szerintem illik is hozzá. :-)

2018. dec. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
2 keresztneve lesz, a 2. Dóra, ami pedig paromnak tetszik nagyon. Nekem annyira nem
2018. dec. 3. 16:04
 4/15 anonim ***** válasza:
94%
Én keresnék egy olyan nevet, ami mindkettőnknek tetszik. Te majd Rebekanak hivod, a férjed meg Dórának? Úgy is csak az egyiket fogjatok használni.
2018. dec. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%
Irreleváns, hogy nekünk mi a véleményünk róla, hiszen a párodnak nem tetszik. Semmiképp nem jó ötlet olyan nevet választani, ami ellen valamelyik szülő tiltakozik, közös döntés kellene legyen, apuknak is ugyan annyi joga van elneveznie a lányát, mint neked. Így hiába írják le itt százan, hogy nekik tetszik, attól még a te párodnak nem fog. Kössetek kompromisszumot és úgy nevezzétek el, ami mindkettőtöknek megfelel, biztosan találtok a kismillió lehetőség közül egyet. Az én álomnevem is így járt anno, a férjem egy nagyon utálatos távoli rokonára asszociált egyből, így természetesen nem erőltettem, hisz mindkettőnk gyereke. Megegyeztünk szépen, nekem meg felnőtt nőként nem okozott gondot, hogy az eredetileg favorizált nevet elengedjem, a közös választottunk is éppen olyan tökéletes. Én szeretem ezt a nevet amúgy, imádott unokahúgom is Rebeka, pontosabban Rebecca(igen, így írva, lévén olasz az apuka és ott is élnek). Ez persze a te párodon nem segít. Képzeld magad a helyébe és gondolj bele, mit szólnál, ha úgy kellene elnevezned a gyereked, ami neked idegen és nem tetszetős. Nem lenne túl szerencsés, nem igaz? Ne akard ezt a párodnak, annál biztosan jobban szereted.
2018. dec. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
96%
A véleményem az, hogy ha neki nem tetszik, akkor ne adjátok ezt a nevet.
2018. dec. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
Szerintem ne legyen ez a neve, engem is így hívnak, nekem nem tetszik, a becézései meg főleg nem, könnyedén lehet belőle trágár dolgokat is kitalálni. :D amúgy anyukámnak nem tetszett, apa nem erőltette, ezért nem lett a tesóm Rebeka, aztán mire jöttem én anyának is megtetszett, szóval lehet változni fog és a kövi gyereknek (már ha lesz) lehet majd ez a neve.
2018. dec. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Szerintem szép név, de én nem adnék olyat, amivel egyik szülőnek ellenérzése van. Nálunk a férjem a Szofia Zarát akarta nagyon de nekem a hátamon felállt tőle a szőr, így kerestünk olyat ami mindkettőnknek tetszik. Igaz vért izzadtunk, de sikerült:-)
2018. dec. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szerintem meg tökmindegy hogy szép vagy nem szép név mindenkinek más a véleménye. Ha a párodnak nem tetszik akkor keressetek olyan nevet ami neki is tetszik
2018. dec. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
78%
Ha a párod adna olyan nevet neki, ami neked nem tetszik, te mit szólnál?
2018. dec. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!