Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek van igaza? Lázasan,...

Kinek van igaza? Lázasan, hányós-hasmenéses vírussal egész hétvégén egy 7 hónapossal?

Figyelt kérdés

A férjemnek a lánya nálunk van minden péntek délutántól hétfő reggelig, plusz a szünetekben. Ezzel nincs is probléma, nagyon szeretem, és ő is engem. Viszont hétfőn hazaküldték az iskolából, otthon már hányt (ez azóta sem lett jobb), éjjel már lázas volt. Kértem a férjemet, hogy ha hétvégéig nem lesz jobban, akkor most ne hozzuk már el, mert nem akarom, hogy így az ünnepek közeledtével a közös lányunk is beteg legyen. Főleg, hogy az ősszel már több napra kerültünk kórházba. Nem parancsoltam, teljesen normális hangnemben mondtam el, miért nem jó ötlet szerintem ez. Erre ő felcsattant, hogy az ő lánya, oda viszi, ahova akarja és ki vagyok én, hogy ebbe beleszóljak. Itt elpattant nálam is a cérna, mivel amikor itt van a gyerek, 80%-ban én foglalkozok vele és szerintem nem a huszadik ismerős vagyok, hogy ne legyen közöm ehhez. És ez, hogy "ő az én gyerekem" külön rosszul esett, mert akkor hirtelen nem az övé, amikor hisztizik, éhes/szomjas, éjjel felkel és nem bír visszaaludni, vagy amikor nincs kedve vele játszani, foglalkozni, tanulni. Olyankor a gyerek mindig hozzám van irányítva, én vagyok felébresztve. Felhúztam magam, és mondtam, hogy ez meg az én házam, és ide az jön, akit beengedek. Tudom, erős volt és már megbántam ezt.


Azóta nem is beszéltünk, ez késő reggel volt.


2018. dec. 5. 12:49
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
A stílus mindkettőtök részéről fura, egyébként én sem akarnám megfertőzni a sajátomat a máséval. Amúgy a kislánynak nincs anyja? Mert az is biztos, hogy el se engedném betegen sehova, az apjához sem.
2018. dec. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De, van. Viszont nem az a tipikus anyuka, onnan indult az egész vita közöttünk, hogy reggel telefonált, hogy a héten már nem megy iskolába a kislány, így már ma is elhozhatja a férjem.
2018. dec. 5. 12:56
 3/10 anonim ***** válasza:
46%

1. Mivel van lehetőség, hogy ne legyen nálatok, így jogos.

2. Ha édes testvérek lennének, nem küldenéd el. Tehát innen nézve nem jogos. Betegen is joga van az apja jelenlétéhez.


A mozaik családoknál sokszor nem az észszerűség dönti el, hanem hogy ne sérüljön még jobban a kapcsolat.

2018. dec. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Férjednek.
2018. dec. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%

A férjednek azért van igaza mert az ő gyereke, ha közös lenne a nagytesó és úgy lenne beteg akkor se raknád ki a kutya mellé.


Viszont abban Neked is igazad van, hogy nem szeretnéd hogy a 7 hónapos baba elkapja.


Ha megoldható tényleg jobb lenne ha nem menne.

2018. dec. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
17%

Először is kérj bocsánazot a férjedtől, mert ebben a szituban csúnyán viselkedtél.


Másodszor úgy tűnik, hogy itt van a részedről egy korábbi sérelem, ami nem lett tisztázva eddig, arról is kéne beszélni. (Hogy a korrábbi kapcsolatból származó gyerekről ki és milyen formában gondoskodik, amikor nálatok van.) Viszont ah ebből adódó frusztrációdat rávetítetted a mostani helyzetre. Ez nem volt szerencsés, de ezt is elmondhatnád a férjednek. De nem azt,hogy ő mit csinál "rosszul" hanem hogy Te hogy érzed magad ezek miatt...


Aztán döntsetek közösen.

Ha közös nagytesó lenne, nyilván haza jönne.

Vannak megoldások, külön szoba, nem érintkeznek és sok kézmosás.


Humánus az lenne ha a kislányt is megkérdezné valaki, hogy hol szeretne lenni, hs már beteg szegény...


Ha sikerül átbeszélnetek, akkor nyilván a férjed is bocsánatot kér, amiért "jól megmondta"...


Hajrá nektek, mert nem egyszerű!

2018. dec. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
43%

Mindketten rosszul reagáltatok.


Neked igazad van abban, hogy nem akarod, hogy beteg legyen a babád. A férjednek meg abban, hogy a kislány ugyanúgy a gyereke, mint a közös gyerek. Ahogy elmondták előttem, ha lenne egy közös nagyobb, őt sem tennéd ki, ha beteg lenne. Nem egyszerű helyzet. Ugyanakkor nyilván anyuka helyében nem engedném el a beteg gyerekem.

2018. dec. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
59%
Ha a férjed nem foglalkozik vele, akkor el ne várja már, hogy majd te körbeugrálod betegen a gyereket, akár szereted akár nem. A te gyerekedet meg végképp ne fertőzze meg. Oké, hogy volt ez a gyerek már a férjének, meg el kell fogadni, az nem is esik neki nehezedre, mert nem kelnél hozzá is, meg nem ülnél le vele tanulni. De basszus, azért meg ne kövezzen már senki, hogy neked a tiéd a legfontosabb és csak utána jön mindenki más. Ha csúnya volt, ha nem, egy olyan kijelentés után, hogy te ne szólj bele abba, hogy ő mit hogyan csinál, tedd is helyre, hogy akkor ő meg valóban a te házában ne pattogjon. Attól, hogy neki mindkettő a gyereke, neked még nem.
2018. dec. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
70%
Mond meg a férjednek, hogy oké, jöhet, de külön szoba, szájmaszk, gyakori kézmosás, és se te se a gyereketek nem megy a közelébe, egész végig gondoskodjon ő róla, vegyen ki szabadságot. Ha a férjed is elkapja, oldja meg a dolgait egyedül. Vagy, menjen ő a kislányhoz, vegyenek ki egy szobát és töltsenek együtt pár napot.
2018. dec. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Nekem is van ket nagyfiam az elozo hazassagombol.

nalunk is van mar kozos gyerek a parommal,es az apjuknal is van ketto kozos az o uj parjaval.

altalaban en szivok ha a nagyok betegek,mert hat megis csak en vagyok az anyjuk,igy maradnak itthon a kozos pici gyerek mellett.

nem is igazan lenne szivem betegen atkuldeni oket az apjukhoz,nem is annyira a ket kicsi,inkabb a feltes miatt.

pedig jo apa a volt ferjem is,de megis.jobb szeretem magam mellett tudni oket betegen.

ma sem mentek,mert betegek epp.viszont ezt a betegseget pont az apjuktol hoztak haza,mert ott voltak hetvegen es naluk is beteg a ket gyerek is,es az apjuk is.

megsem hoborgok.nem lehet elzarni oket egyik tesojuk mellol sem.

nagyon szeretik mindharom tesot,es forditva is.

erdekes mod nalunk a pici(mar lassan 3 eves) sosem kapta el toluk a betegseget.

nem puszilgatjak,surun szelloztetek,rendesen mosnak kezet es altalaban kulon szobaban is vannak olyankor amennyire lehetseges.

ezt a hanyos,fosos virust a kozos gyereketek barhol mashol osszeszedheti,ennek van "szezonja".akar a napi bevasarlas alkalmaval is.

ennyi erovel az utcara se vidd ki.

mindketten tulreagaltatok,beszeljetek meg es kolcsonosen kerjetek bocsanatot egymastol.

2018. dec. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!