Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 évesem 3-4 alkalommal ébred...

1 évesem 3-4 alkalommal ébred éjszaka. Más is jár ebben a cipőben?

Figyelt kérdés
Egy éves kisfiam minden éjszaka felsír 3-4 alkalommal (ez valamikor több, valamikor kevesebb), viszont 2-3 perc alatt viszaaltatható. Nem éhes, nem szomjas, a pelussal nincs gond, nem fázik, nincs melege. Én a fogzásnak tudtam be, nem gondoltam, hogy probléma lenne, viszont az egyik rokonunk megijesztett azzal, hogy ez nem normális, szerinte már nagyjából minden éjszakát végig kellene aludnia. Tényleg probléma ez?
2018. dec. 5. 12:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én örültem volna, ha az enyém csak ennyiszer kel 1 évesen, nálunk 5-7 alkalom volt az alap :D amúgy már 3,5 éves, kb egy éve alussza át az éjjeleket nagyrészt, de néha felkel inni, és alszik tovább. Teljesen normális gyerek.
2018. dec. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

Nálunk még nem volt éjszaka 2 hónapos kora óta amit átaludt volna.Most annyi idős a lányom mint a te fiad, mivel hosszú ideje húzódik így kérdeztem az orvost, küldtek bennünket neurológiai vizsgálatra, mert 15 ébredést is számoltam(9-10 hónapos korában) semmit nem találtak.Nekünk azt mondták akkor ha másfél órát 1 évesen képes ébredés nélkül végigaludni akkor nincs gond és mostanra tényleg kialussza egybe a másfél órát.


Lehet amúgy simán mozgásfejlődéstől,beszédfejlődéstől,fogzástól ez az éjszakai ébredés vagy csak ilyen alkat mert vannak simán rossz alvó babák.Ha te bírod akkor nincs gond, meg ha a gyerekorvosotok se látja problémásnak.Én speciel alig vártam ,hogy járni kezdjen mert mindenki azt fújta, majd ha járni kezd megszűnnek az éjszakai ébredések.Hát kiderült nem ez a megoldás.Így 1 év után szeretnék egy -egy éjszakát végigaludni,szóval nálunk már kicsit ,,probléma" viszont a gyereken nem tudok változtatni.

2018. dec. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Az én fiam elmúlt 2 éves mire ataludta az éjszakákat. Nyugi, ő is fog aludni, csak győzd kívánni. :)
2018. dec. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
6-8x kelt ennyi idosen, 15-20 honapos korig nagyjabol ataludta az ejszakat, aztan azota megint nem. Ez folyton valtozik. Nalunk mondjuk a megnagyobbodott orrmandula allhat a hatterben.
2018. dec. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
46%

Nagyon bátor rokon, hogy ilyeneket mond. Én egy 33 éves felnőtt ember vagyok. 2-3x én is felkelek éjjelente, gyerek előtt is így volt. Eldöntöm megéri e kimenni pisilni, rápillantok az órára, megfordulok és alszok tovább, ha a férjem horkol megbökdösöm kicsit. Se éhes, se szomjas nem vagyok. Igaz sírni is csak nagyon ritkán szoktam, főleg éjjel, de ugye én már szóban fejezem ki magam és elaludni is megtanultam már egyedül.

A 14 hósom kb ugyanez csak ő sír(dogál) van hogy sikerül visszaaludnia segítség nélkül van hogy kellek neki. És ez így normális.

2018. dec. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%
2 évesem is ennyiszer ébred most. Negyedik gyerekem, hidd el semmi gond nincs ezzel. Az más kérdés hogy kimerítő, de a gyerekek nem egyformák. Fejlődésük sem.
2018. dec. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálunk luxus lenne 3-4 alkalom. :D

Amúgy meg semmi baja.. Nyugi..

2018. dec. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a megnyugtató válaszokat! :) Én is így gondoltam, nekem meg sem fordult a fejemben, hogy ez "kóros" lenne, csak ilyen, amikor a fülembe ültetik a bogarat...
2018. dec. 5. 17:00
 9/9 anonim ***** válasza:
73%

ez normális, a "végigalvás" arról szól, hogy 2 óránként felkel, nyavalyog kicsit és utána visszaalszik, és ezt 8-10 órán keresztül, mielőtt tényleg felkel


VIGYÁZZ! Ne mozdulj minden nyögésre, meg kell tanulnia magát visszaaltatni!!! Ha erre nem figyelsz, akkor még 3 évesen is az lesz, hogy felkel és addig nem alszik vissza, míg te oda nem mész. Tegyél egy szívességet és könnyítsd meg a te, a párod és a babád életét.


Ez ellen biztos sokan felsorakoznak, hogy kegyetlenség, de a mi babánk 3 hónapos kora óta el tudja altatni magát, végig alusszuk az egész éjszakát és a sok "megvigasztalom" anyuka pedig panaszkodik, hogy 3 éve nem alszik 6 órát.


Döntsd el melyik a jobb

2018. dec. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!