Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Karácsony csecsemővel- hogyan?

Karácsony csecsemővel- hogyan?

Figyelt kérdés
December 23-án 3. hónapját betöltő babámmal utazzam el 100 km feletti útra úgy, hogy ott alszunk családnál? Ha még soha nem aludtunk másutt, csak otthon? Szerintem rizikós. Véleményeket kérek szépen, nem rosszmájú kioktatást! Köszi! :)

2018. dec. 7. 13:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi 8 hetesen utaztunk először az egyik nagyszülőlhöz,de csak pár órára, oda-vissza 2 óra az út. 3 hónaposan másik nagyszülőnél már ott is aludtunk, 120 km, semmi gond nem volt. Azóta jópárszor aludtunk máshol, több éjszakát is egymás után, most 8 hónapos. Egyetlen macera, hogy mindig vinni kell a fél házat :)
2018. dec. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
60%
Én a 2 hónapossal nem utaztam, hanem a rokonokat hívtam el karácsony egyik napjára, ha idejük engedi. A babaágy+holmik+ruhák sok cucc utaztatni egy nap látogatásért, és a tömeg a baba körül sem hiányzott. Valaki kicsit náthás, vagy másfajta beteg és aztán 2 hétig aggódsz utána, hogy elkapta-e a kicsi. Fél évesen vittem nagy családi összejövetelre. Lehet, hogy más anya bátrabb, de nekem jobb volt így.
2018. dec. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

3 hónapos babával simán lehet 100km-t utazni.Az ha nem siettek is max másfél óra, ha mázlitok van az egész utat végigalussza.Ő még azért nem látja át, hogy máshol vagytok.8-9 hónaposan majd már gáz lesz mert észre veszi, hogy más helyen vagytok, de szerintem 3 hónapos babával nyugodtan tudtok menni máshol aludni,viszitek a megszokott játszószőnyeget játékokat és vígan ellesz :)

Kellemes utat és ott alvást:P

2018. dec. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

a 3 hónaposnak még tök mindegy. Ott van otthon, ahol te vagy. Ráadásul olyan kicsi, hogy elég neki éjszakára a babakocsi mózeskosara is, az meg még ráadásul a saját kis megszokott helye is.

Én nem látok benne semmi rizikót, hacsak neked nem túl macerás a dolog. Ezer meg egy olyan dolgot fogsz bepakolni, ami kellhet, de nem fog. Pelenka, popsitörlő, fürdető, krémek, babakocsi, takaró/hálózsák, napi x váltás ruha (mert tuti ott fogja magát egymás után többször hátközépig/nyakig fosni)... Ha tápszeres, akkor cumisüvegek, tápi, sterilező, melegítő, stb... szóval viszed a fél lakást és ez NEKED kényelmetlen, macerás. De a gyerek szempontjából cseppet sem rizikós.

2018. dec. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

3 hónapossal pont jól lehet menni akárhová.

Onnantól necces hogy megtanul mászni, olyan két éves korig.

2018. dec. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha el szokott aludni hordozóban, akkor nem lesz gond az úttal. Az ott alvás szerintem neki még mindegy. Az én fiam 5 hetes volt mikor kórházba kellett mennünk, 1 hetet voltunk bent, ott se volt gond az alvásával. Másnál 10 hónapos korában aludtunk először, de akkor se volt gond.
2018. dec. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
3 hónapossal semmi gond,mi egy 6 éves 3 éves 5 honapossal utazunk.már most fáj a fejem a karattyolástól. :)
2018. dec. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
2 hónapossal mentünk szintén karåcsonyra családhoz, 300 km-re. Útközben egyszer megálltunk, megszoptattam, amúgy az egész utat átaludta. Az ott alvással sem volt gond, ennyi idősen szerintem még nem érzékelik az ilyesfajta változåsokat.
2018. dec. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

3 gyerekünk van.

Szerintem lényegesen könnyebb most, mint pl. 1 év múlva. Más - más természetű mind, mégis akár megállás nélkül bírta 1 éves kor alatt bármelyik a 180 km-t is, míg később már problémásabb, mert nem alszik végig már egy ilyen utat, és bekötve előbb utóbb unalmas. A legproblemasabb a 2-3ev közötti, a szobatisztasag kialakulása körül.

Ha csak az út és az ott alvás miatt aggodsz, felesleges.

2018. dec. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Még nem töltötte be a 3. hónapot a kislányom, amikor Horváto.-ba utaztunk Vele 2 hétre. Az út 10 óra volt. Semmi gondunk nem volt Vele! Egy hangja sem volt a hosszú út alatt. Szinte csak aludt, meg evett, ha egy kicsit ébren volt, játszott a játékaival. Az ott tartózkodás alatt sem volt semmi gond Vele. Nagyon jó döntés volt, hogy bevállaltuk a hosszú utat Vele!

Szerintem te se aggódj, menni fog minden, csak tartsd ott is a napirendjét.

2018. dec. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!