Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vélemény ikerlány nevekről?

Vélemény ikerlány nevekről?

Figyelt kérdés

Erika-Evelin


vagy


Csilla-Csenge



2018. dec. 7. 16:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%

Jaj, inkább egyik se.

Miért kell, hogy egyezzen a kezdőbetű? (ettől függetlenül nem tetszenek a nevek)

2018. dec. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Illetve a

Viola-Zoé páros tetszik

2018. dec. 7. 16:13
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Evelin-Csilla szép
2018. dec. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

A Viola nem rossz,a Zoéval sajnos már most Dunát lehet rekeszteni.

Viola és Csilla tetszene.:)

2018. dec. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
20%

Nekem az Evelin név nemannyira jön be, az Erika nagyon szép, Csilla meg Csenge is szép nevek. Viola tök szép, kedves, kellemes név; bár Violetta verzióban sokkal kecsesebb,és mégjobb lenne, Zoé egyáltalán nem tetszik.

Amúgy pl énszerintem se annyira jó talán, ha egyezik a keresztnevük kezdőbetűje; pl elég bajuk lesz nekik amellett, hogy egyformák, s hogy akkor már a keresztnevük is keverhető legyen? De pl nem tutkó, hogy egyformán fognak kinézni, de mondjuk pl nálunk volt olyan az osztályban, hogy ikerpár, de kétpetéjűek, és tök máshogy néztek ki; egyik nagyon világos bőr, eredeti fehéresszőke haj; másik nagyon barnás ilyen kreolos bőrű, és barna haj is; meg a szemük színe se egyezett asszem, meg a vonásaik is tök mások voltak, és akkor kérdezte az egyik osztálytársam , valamit nemtom má, mi volt az, hogy ilyesmi volt pl, hogy "Ki rakta ezt ide." És akkor az ikerpár Z fele rakta oda; de egy másik osztálytársam az előző osztálytársamnak, akit kérdezett; azt mondta, hogy az Xy volt. Szóval még így is sikerült őket összekeverni. Egyiknek B-vel kezdődik a keresztneve, másiknak N-nel. Ja és ez a páros; imádjuk-szeretjük amúgy mind a kettőt, de ők mindig kihangsúlyozzák amúgy, hogy hát legalábbis a jelenlétükben, de meg amúgy sem, szal még jobb lenne; na szóval tehát nem szeretik, ha úgy utalnak rájuk, hogy "az ikrek", hanem kimondottan kérik, hogy a nevüket mondjuk, hogy Xy és Z, merthogy ők kihangsúlyozzák, hogy ők két külön személy. És ez nekik nagyon fontos. Egyébként mondom, cuki mindkettő, csak nagyon ritkán kaptak össze valamin. Legalábbis az iskolában,d e szerintem otthon se nagyon , mert szerintem külön szobában voltak. Meg alapvetően pl biztos szeretik egymást, néha kommentelnek egymás képei alá:) Egyszer volt olyan talán, hogy nem egyeztek meg; még kirándulás előtt, hogy ki melyik pizsamát veszi föl; és az ikerpár egyik felénél volt mindkét pizsama; ő már lezuhanyozott, és belébújt az egyikbe, és akkor jött be a másik a szobába; és akkor meglátta, és akkor mondta neki, hogy "Xy, bújsz ki gyorsan a pizsamámból!":D Új pizsamát kaptak, de még szerintem indulás előtt előre meg kellett volna beszélniük, hogy melyik kié legyen. Amúgy a szóban forgó a világosabb sárga volt, a másik meg egy ugyanolyan, csak halványkékben:) Szal még a csomagolást se feltétlen így kellene megoldani; inkább előre beszéljék meg, és mindenki vigye a sajátját:)

2018. dec. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként én így ezeket választanám


Csenge-Erika, ezek szebbek a Violánál meg a Csillánál is még:)

2018. dec. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az 5. válaszolónak!

Ami érdekes, hogy a lányaink is kétpetéjűek. A vezetéknév

Somogyi-Nagy....

Én barna göndör hajú vagyok, míg a párom fekete hajú. Nem 100%-os, de biztos nem lesznek tökéletesen egymás másai. A neveket próbáltuk kicsit összehangolni így jött az egyforma kezdőbetű, de nem akartunk egyezőt se pl. Anna-Emma, Vivien-Viktória

A Zoé és a Viola az mind a kettőnknek tetszik. És mind a kettő név lágy esésű .

2018. dec. 7. 16:42
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem legyen Zoé-Viola, ha mindkettotoknek tetszik. Vakinek az a baja, ha ritka nevet adtok, valakinek meg az, ha gyakori. Ezelőtt 30-60 évvel a sok Pistike-Lacika-Ferike is felnőtt, meg a Blanka is, akit ismerek. Nektek tetszen, ez a lényeg.
2018. dec. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
A Viola nagyon szép, én ezek közül az Evelint választanám hozzá.
2018. dec. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem ikertesom van de rimel a nevunk, mindenki osszekever allandoan. Szerintem nem jo dolog az azonos kezdobetu, rim.
2018. dec. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!