Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeretni fog a babám?

Szeretni fog a babám?

Figyelt kérdés
Császárral "szültem" a kislányom,ezért pár napig keveset volt nálam. A korházban 1 hétig szoptattam,de a stressztől elment a tejem,tápszeres lett. A férjem sokat van itthont,mindent felváltva csinálunk a babával. Szerintetek azért kötődni fog hozzám? Egy hónapos, még nem mosolyog, mindig olyan komoly.

2018. dec. 8. 16:30
 1/9 Zoequeen ***** válasza:
92%
Persze hogy fog kötödni hozzad!!!!
2018. dec. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
81%
Esküszöm, ledobta az agyam az ékszíjat!
2018. dec. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
🙄
2018. dec. 8. 17:01
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az 5-6 évesen örökbefogadott gyerekek is képesek kötődni a szüleikhez. Akkor is, ha előtte olyan történt velük, amit nekünk elképzelni is nehéz. Felnőttként is tudsz kötődni, szeretni olyan emberekhez, akiket korábban nem ismertél. Én 19 évesen ismertem meg az anyósomat, aki anyám helyett anyám lett. Bármit megtennék érte amit az anyámért annak ellenére, hogy nem ő szült és nem ő nevelt.


Ne ijedj meg, a kötődést túlmisztifikálják. Egy csecsemőnek az a fontos, hogy szeretetet és biztonságot kapjon. Ha ezt meg tudod adni neki, akkor kötődni fog hozzád. Sokkal komolyabb dolgokon múlik a kötődés kialakulása, mint hogy a hüvelyeden nyomtad-e ki vagy csumisüvegből kap-e enni.

2018. dec. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Mindkét gyerekem császárral született, az egyik után két hétig az intenzíven voltam, mégis tudtam utána szoptatni még másfél évig, de ha nem tudtam volna, akkor sem hinném, hogy nem kötődik hozzám. Vannak komolyabb babák - ahogy felnőttek is - és vannak, akik folyton kacarásznak. Ennek sincs köze a kötődéshez.
2018. dec. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%
Nem csak szeretni fog, hanem te leszel a mindene. Imádni fog, számára te vagy a tökéletes, legszebb legjobb legleg...
2018. dec. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Császárral szültem én is. Egy hétig voltunk bent nagyon rossz volt a cukra állandóan leesett. 4 napot egyáltalán nem volt nálam utána is csak kb fél napokat. A tejet lefejve kapta kiegészítő szénhidráttal.

5 hétre tanult meg rendesen szopizni úgy hogy nem kellett lefejve adnom egy részét.

6 hetesen kezdett mosolyogni első igazi reagált mosolya 7 hetesen volt. Most 9 hetes naponta többször mosolyog, de alapvetően komoly gyerek.

Persze ha meglát egyből mosolyog, főleg ha nem én vigyáztam rá előtte (pl főztem és apa szórakoztatta)

Szerintem ne streaszelj mindenen, hagyd a dolgokat inkább élvezd ki a helyzetet! Látod a tejed is ráment és gondolom nem érte meg (mi okozott gondot hogy ideges voltál, az az ok már megszűnt?)

2018. dec. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! Igyekszem nem aggódni. A stressz onnan jött h pár napig alig láttam a kórházban és már akkor is azon agyaltam h nem fogja tudni h ki az anyukája.nagyon kevés vagy semmi tejem nem volt amíg ott voltunk, a tápszert meg nem adhattam én,a nővérek adták. Akkor az volt a bajom,hogy nem nálam lakik jól,nem tudom majd megnyugtatni, elaltatni,mert a nővérek csinálják helyettem. Otthon is ez volt,hogy csak ne sírjon,mert én nem tudom megnyugtatni. Aztán az is h tudtam,hogy megérzi h ideges vagyok. Nem tudtam se enni se inni, másfél hét alatt 6kg-t fogytam.
2018. dec. 9. 06:24
 9/9 anonim ***** válasza:
1 hónapos volt mikor először kuncogot akkor is egy plüsre .😀
2018. dec. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!