Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit rontottam el? Hogyan...

Mit rontottam el? Hogyan hozzam helyre?

Figyelt kérdés
Másfél éves a fiam. Eddig azt gondoltam kötélből vannak az idegeim, de rá kellett jönnöm, hogy lassan összeomlok. Nem is tudom hogyan kezeljek bizonyos helyzeteket, és látom, hogy egyre rosszabb lesz. Kíváncsi, természetes, meg is mutatunk neki amit lehet, de vannak tiltott dolgok. Persze mindig valami ilyet akar. Bútorra mászni, gáz, konnektor, kés. Stb... Nem sorolom. És akkor jön a hiszti. Azt mondtuk az apjával nem engedünk neki, de itt jön a trauma. Öklendezésbe, fulldoklásba lovallja magát. Mindketten tehetetlenek vagyunk. Semmivel nem lehet kizökkenteni, elég kitartó. Egyre hosszabb idő mire találunk valami szipi szupi dolgot amit nem vág hozzánk (vagy tevékenységet) és le nyugszik, kB 1 órára, majd kezdődik elölről. Úgy érzem, ez nem természetes. Mi a véleményetek?

2018. dec. 9. 11:57
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Normális. Azon az elven vagyok, hogy mindenkinek könnyebb, ha elzárom amit lehet. Szekrényzár, fiókzár stb. Így is talál bőven olyan dolgokat a gyerek, amit nem kéne. Nekem a 2. 17 hónapos, vele se egyszerű. Bútorra mondjuk én hagyom mászni. De elkezdene rajta forogni, azt nyilván nem kéne. Próbálom elterelni a figyelmét de néha nehéz. 1. gyereknél viszont csak akkor volt ilyen, ha kimaradt egy séta. Délelőtt és délután is mentünk, akkor kenyérre lehetett kenni. A kicsinek mindegy, ha 1 órát vagyunk itthon is megy a műsor. Ha ülök mellette a földön és játszunk se felejti el, hogy "rosszalkodni" is lehetne.
2018. dec. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%

Ugyan ez nálunk...mondjuk nem fuldoklik, de nagyon nehéz kizökkenteni.

Kb.5 percig játszik, aztán már más kell.Nagyon nehéz lefoglalni.Ráadásul így semmit nem tudok tőle csinálni, esélytelen.

A házimunkákba való bevonáshoz még kicsi...mondom neki segítsen, pakoljunk ki a mosógépből...aha...megfog két zoknit, már ott sincs, könyékig van a wcben...nem lehet...semmit.Folyton a sarkában kell lennem.

Segítségem nincs.Akkor tudok bármit is csinálni ha itthon van az apja, vagy beteszem a járókába.


Tudom tudom ez a dolgom, ezért vagyok itthon...baromi fárasztó, ráadásul a másfél év alatt még egy éjjelt sem aludtunk végig.


Mióta rossz idő van nem tudunk annyit kint lenni sem, így még rosszabb.


Tényleg irigylem azokat akiknek van segítsége, vagy nyugisabb-molyolósabb a gyerkőce.


Amúgy meg egy tündér gyerek, imádom, nagyon okos, mindent ért.

Azzal vigasztalom magam, hogy elmúlik ez is.

2018. dec. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%

Nálunk hasonló a helyzet 13 hónapos.Nekem sokszor már hullik a hajam reggel mert tudom mi a műsor amit lehet azt hagyok neki megismerni.Amit nem lehet azt meg kitartóan nem.Vannak azok a dolgok amiket nem szívesen de megmutatok.Én olyankor pld ha a konyhába jön rá a mizéria fogom és elviszem valamelyik hálóba vagy emeletre, mindegy csak abból a helyzetből ,,kivenni" így hamar lemegy róla.Próbáld ki esetleg hátha működik nálatok is és pár napig esetleg jobb lesz neked is.

Amúgy én már magamat utálom, hogy ezt nem lehet azt nem lehet..egész nap fújom:D :D

2018. dec. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
36%
Megmondom őszintén, hogy szerintem az ilyen mértékű és ilyen gyakori (naponta többször) hiszti nem normális. Kislányom 25 hónapos, de 1 kezemen meg tudom számolni hányszor hisztizett ennyire, mint amennyire leírod. Azt is megmondom őszintén, hogy nem tudom mi a megoldás, de szerintem ez akkor se normális. Mi lesz a dackorszakkor? Egész nap veri magát a földhöz reggeltől estig? Ezeket nem bántásból írom, de nekem furcsa.
2018. dec. 10. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Erőt merítettem abból amit írtatok. Hogy normális vagy nem ez a viselkedés, azon lehetne vitatkozni. Azért is kérdeztem, mert nem tudtam, és ha látom, hogy van ilyen, akkor a tanácsokból ötleteket veszek, és ha én csináltam valamit rosszul, akkor változtatok. Kettes válaszoló, szóról szóra, én is írhattam volna.
2018. dec. 12. 08:08
 6/8 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Sajnálom, ha nem tetszik a válaszom, de ha úgy hisztizik egész nap, ahogyan leírtad az nem normális. Unokatesóm kislánya (5 éves) is ilyen volt és már bánják, hogy nem kértek előbb segítséget, de szerencsére már pszichológushoz jár. Segíteni akartam csak.
2018. dec. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
43%
Azt nagyon jól csináljátok, hogy a hiszti ellenére nem engedtek, de valamit kellene ezzel a hisztivel kezdeni, mert ez tényleg azért sok. Az arány nem normális szerintem. Napi 1-2 hiszti (MAXIMUM) rendben van, de azért ez már szerintem is túlzás.
2018. dec. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én nem mondtam, hogy nem tetszik a válaszod 4 es. És minden válaszra zöld kezet nyomtam. Örülök neki, hogy ezt az oldalt is ismerem, legalább nem megyek el a naívság irányába. Azt, hogy lehetne vitatkozni rajta, azt azért írtam, mert van aki így gondolja van aki úgy. Én nem tudtam eldönteni, ezért kérdeztem... Amúgy sokat nem változott a helyzet. Tálan annyit, hogy rövidebbek a kitörései.
2019. jan. 31. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!