Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor mentetek el a baba...

Mikor mentetek el a baba születése után egyetlen éjszakára kettesben a párotokkal?

Figyelt kérdés

Van egy 11 hónapos gyermekünk és egyszer sem mentünk még el úgy, hogy ketten lettünk volna. Ma jöttünk haza egy egynapos ottalvós kirándulásról, de úgy éreztem nem tudtam kikapcsolni. Kimerültnek, fáradtnak érzem magam. Két hónapja mindennaposak a veszekedések is. Tegnap este sírt a baba, mert éhes volt, a párom feküdt az ágyon én meg sietve zuhanyoztam, nem adott neki enni. Nekem az nagyon rosszul esik, mert nem éreztem azt, hogy pihennék.

Akkor engem szidott, hogy szerinte hazajövet úton éhezett miatt a gyerek, mert nem gondoskodtam arról, hpgy legyen meleg étel. Itthon adtam neki enni, de nem kellett neki.

Úgy érzem teljesen tönkrementem. Imádom a gyerekem, de semmi magánéletünk nincsen. A páromnak egy nénikéje van, ő tudna rá vigyázni, de hiába könyörgöm neki nem akarja , hogy vigyázzon a kicsire. Én ezt egyszerűen nem értem. Totál kiégve érzem magam. A hazafele úton úgy összevesztünk, hogy beült a kocsiba és szó nélkül elment valahova. Én hiába mondom neki , hogy nekem ez nagyon hiányzik, hogy ketten elmenjünk valahova. Úgy érzem nem érti meg. Nagyszülők sajnos nincsenek.

Nem tudom mit csináljak . Ha kiborulok, azt mondja vegyek erőt magamon, mintha ez olyan könnyű lenne. Pedig szerintem egy 11 hós gyereket egy éjjelre már ott lehetne hagyni, délelőtt mennénk érte.


2018. dec. 9. 18:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
34%
5,5 éves volt a lányunk.
2018. dec. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
37%

Sohatöbbé :D

A szülők még aktívan dolgoztak, nem is szívesen hagytam volna senkire.

Nagyon nehéz időszak volt életem legrosszabbja talán, de mikor már ovis lett minden helyrejött.

2018. dec. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Úgy érzem rossz anya vagyok, hogy ilyenre vágyom.
2018. dec. 9. 18:20
 4/13 anonim ***** válasza:
35%
3.5 éves volt mikor először ott hagytuk.
2018. dec. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%

1 éves kora körül, anyukám a szomszédban lakik, így jól ismerte, minden nap látta, simán ottaludt nála, nem volt gond.

Itt viszont szerintem más a gond. Nem a baba miatt vagy te kimerült, hanem azért, mert a férjed egy lusta bunkó paraszt, aki nem segít semmit, ellenben téged folyton fikáz, hogy szarul csinálod. Eszem megáll, döglik az ágyon, miközben sír mellette éhesen a gyerek, mert ugye neki nem dolga megetetni, inkább te siess a fürdéssel. És még be is szól utána. Tudod ki akarna vele bárhová is menni...

2018. dec. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó válaszadó. Én azt mondom, jól látod. Viszont az is itt van, hogy próbál ő a kedvemben járni, pl így, hogy elmegyünk, de amit írtam is vágytam volna arra, hogy kicsit kettesben legyünk. Jól látod, ez is kimerít és az is, amit írtál. Mert rosszul esik. Ha éhes a baba, nyugodtam segíthetett volna. Aki anya, az tudja mi a mókuskerék.
2018. dec. 9. 18:37
 7/13 babyboom567 ***** válasza:
2 éve lesz nemsokára.Még nappal sem mentünk, nemhogy éjszaka.Nincs kire hagyni.Mondjuk éjszakara nem mennék, nincs ilyenre igényem, de egy sétálós, ebédelős, kettesben töltött idő az hiányzik.
2018. dec. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
66%

Nem vagy rossz anya, hogy ilyenre vágysz, viszont a pároddal alaposan át kellene beszélgetnetek a dolgaitokat, mert sok a felhalmozódott nézeteltérés, amiből neheztelés majd harag lehet...


Én sokáig szoptattam s gyerekeinket, mj kettesben akkor tudtunk elmenni,amikor leadhatóak voltak. Ez változó volt, hogy nagyi mikor tudta őket elaltatni. De úgy három éves korukban már biztosan.


Most két éves a legkisebbem, és este már el tudunk menni kettesben, de éjjel egy körül ébred, szóval addigra otthkn kell legyünk. De egy vacsi vagy más program belefér.

2018. dec. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Mi még vacsizni sem mentünk sajnos .
2018. dec. 9. 20:40
 10/13 anonim ***** válasza:
62%
Mikor mar nem szopizott ejjel, 12 honaposan mindket nagyszulonel kiprobaltuk az ottalvast es jol sikerult. Volt azota par ilyen alkalom. Most 20 hos, lassan 2 ejszakara is mehet.
2018. dec. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!