Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek a Dóra túl durva,...

Szerintetek a Dóra túl durva, "durrogós" név? Mennyire tetszik/nem tetszik? Nektek milyen nevek tetszenek?

Figyelt kérdés
2018. dec. 9. 22:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%
Nekem nem tetszik. Bár a Zoé és Hanna tucatnevek, nekem tetszenek valamint Miléna, Rebeka
2018. dec. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem nincs baj a Dóra névvel, bár eléggé tucatnév.

Hasonló nevek: Dorka, Dorina, Ditta, Diána, Dia, Dorottya

Amik tetszenek: Linett, Léna, Veronika, Rebeka, Bernadett, Babett, Luca, Viola, Zoé, Helga, Hédi

2018. dec. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
16%
Szerintem csak kiszurnal vele. Mert a mai világban, van a Dóra a felfedező, és avval piszlanak. Nem biztos, de lehet. Ki tudja?
2018. dec. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
58%
Nekem nem tetszik, Dorka, Dorottya sokkal szebb szerintem
2018. dec. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
30%
Nem tetsziik. Inkább egy Dorka, Dorisz, Dorci stb stb
2018. dec. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
52%

Szia! Szerintem a csoport összes neve klassz, a becézési lehetőségek (Dóci, Dodi, Dóri stb) miatt. Dóra a legszebb változat, de nekünk elég komoly hangzású a vezetéknďv plusz van Dóra a családban, ezért lesz Dorka a 38 hetes magzatom.


Én küzdöttem érte, picit néha mégis sajnálom a Dórát.


Szerintem nem tucatnév, mondjuk, ha az, sem zavar, mért ne lehetne egy kedves, átlagos kislánynak szép, kedves, átlagos neve. Főleg a ritka és extrém nevek korszakában pont az egyszerü, régi nevek már nem is olyan tucatok.


Aztán meg a divat jön-megy. Pár éve még azt sem tudták, létezik Zsejke név.


Ha a vezetéknév nagyon gyakori, akkor érdemes sztem ritkában vagy két névben gondolkodni.

2018. dec. 10. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
51%

Elöző vagyok.

Nekünk még játszott: Kata, Dalma, Anikó, Emese. Ha lesz kövi, ő Dalma vagy Kata lesz.


Nálunk a vezetéknév kiüt minden hosszabb nevet, így az Erzsébet nem játszott, pedig én nagyon szeretem, és ma már ritkaság.


A most menőnek tartottak közül a Bejke és a Rege tetszik. Valamiért az Aisa is, de nem adnám, én nem akartam szokatlan nevet adni.


Nem szeretem azokat a neveket, amik gyökértelennek tűnnek, indokolatlanul magyarítottak (más, ha nemzetiségi vagy vallási okból adják), illetve túl "rótsaszínek", kisasszonyosak.

Nem szeretem azt sem, amelyik túlzottan determinál (pl fiúnál a Bátor).


Dóra továbbra is klassz, a becenevek széles választékából azt használ a lányka, ami épp tetszik neki (babás a Dóci, Dodi, kisgyerekes a Dorka, Dóri, kamasz szintén Dorka vagy Dorisz, és lehet egy komoly, nyugodt, szép Dóra-arca). Picit ezt hiányolom a Dorkából, mi lesz, ha épp komolykodni akar. Persze akkor becenévként is lehet a Dórát használni.

2018. dec. 10. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
43%
Nekem nem tetszik, durva és tucat,de vannak ennél sokkal rosszabb nevek is.
2018. dec. 10. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
39%
A lányom Dóra, Dorcinak becézzük. Szebb nevet nem is tudtunk volna kitalálni. 5000 fős kisvárosban lakunk, felnőttet ismerek csak Dóra névvel, gyereket nem (pedig suliban dolgozom), ovist is sokat ismerek. Inkább a Lili, Kíra, Hanna, Emma, Luca, Dzsenifer itt a felkapott.
2018. dec. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
39%
Dóra vagyok, nem tartom a nevem “durrogósnak”. Soha nem ért sérelem sem Dóra a felfedező miatt... Igazából tetszik a nevem, bár vannak ettől szebb nevek is, de alapjába véve tetszik, nem szeretném, hogy máshogy hívjanak 😊. Nekem a Lili, Emma, Anna, Zsófia Rózi, Alina tetszik. (Esetleg még a Hella is.)
2018. dec. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!