Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9hós baba csak anyatejes,...

9hós baba csak anyatejes, minden mástól hány és öklendezik, valaki járt már így?

Figyelt kérdés
Rokonomnal a gyereke már 9hónapos és csak anyatejes,amivel persze nincs is gond. Viszont ha bármi mást esetleg nagy nehezen megkóstol akkor öklendezik tőle és ki is hányja. Mondtam neki hogy majd a baba tudja hogy mikor akar enni, de ez a hányás öklendezés nem gond? Próbálta már mindenhogy, összekeverte az anyatejjel a kajcsit de úgy is kihányta.nem lesz ebből probléma, doki meg védőnő nem tudom hogy mit mondott. Valaki járt már így?
2018. dec. 11. 10:05
 1/3 anonim ***** válasza:
80%

A szoptatasi kerdezz-felelek nevu facebook csoportban nagyon sokan, ott szakertok istudnak valaszolni a kerdeseire, esetleg szoptatasi tanacsadot is megkerdezhet, avgy az lll.hu -n van ingyenes telefonos segitseg is.


Viszont a BLW (Igeny szerinti hozzataplalas) modszeret kovetok kozott sokan eleve ulnitudastol kezdik a hozzataplalast (a WHO is ezt ajanlja egyebkent), ami akar 10 honapos korra is eshet. Szoval nagyon sokan haladnak lassan. Egyebkent az elejen az oklendezes normalis, ha neki rossz erzese van ezzel kapcsolatban, akkor probalhat mas etelt, vagy kevesebbet, vagy akar szuneteltetheti is egy idore a ht-t. Azt erdemes figyelni, hogy van-e eleg pisi, kaki, nincs-e hianybetegsegre utalo tunet, es ha ezek rendben vannak, akkor nyugodtan lehet kesobb kezdeni a ht-t. Indiaban pl. az anya donti el, hogy 6-24 honapos kor kozott mikor kezdi el. Ha nem eleg az anyatej a babanak, annak vannak tunetei.

2018. dec. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az öklendezès nem hànyàs. Teljesen normàlis. A blws gyerekem is öklendezett, mikor tùl nagy falat került a szájàba. Az is teljesen normàlis, hogy ennyi idősen nem èrett meg a hozzátáplálàsra. Heti 1-2x kìnalgatni kell, mikor megèrik rà meg fogja enni.
2018. dec. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
De ha valamit nagy nehezen megeszik akkor kihányja, így az már hányás kedves utolsó. -.- Tudom mi a különbség . Akkor megnyugodtam. Szerencsére nálunk nem volt ilyen probléma, emiatt is nem volt tapasztalatom . Köszi a válaszokat
2018. dec. 12. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!