Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kislanyom 1 honapja szuletet...

Dzsamillaaaaaaa kérdése:

A kislanyom 1 honapja szuletett. Koraszulott. Mar itthon vagyunk es most 2 kg. Mikor vihetem utcara amikor szeretnem? Mi kell ahoz hogy biztonsagosan vihessem oda ahova akarom?

Figyelt kérdés
2018. dec. 11. 15:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
98%
Biztosan van védőnőd, házi gyermekorvosod, ezzel a kérdéssel bátran keresd meg őket, akár telefonon keresztül. Ők mindenre kiterjedően tájékoztatnak majd. Ezen az oldalon - hacsak nincs véletlenül jelen egy védődő - úgy gondolom, csak laikus választ kaphatsz.
2018. dec. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon nem mindegy az sem, mennyire koraszülött. De ha 2 kg 1 hónaposan, én nem is értem, mit kerestek otthon.
2018. dec. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Mi van védő nő?
2018. dec. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
49%
En sem ertem, hogy lehettek otthon ha ennyire picike meg...
2018. dec. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%

Van olyam kórház, ahol mar 1800-1900 grammal hazaadják a babát, ha minden rendben van. Ahol en szültem, ott is 2050 gramm a határ. Ugyanis a kórházi fertőzések jelentik a legnagyobb veszélyt ezekre a picikre.

Egyébként erről a gyerekorvost kell megkérdezni. Amikor én voltam bent a babákkal, akkor a fiaim már 2,5 kg-sak voltak 1 hónaposan (lány tesójukat várták, hogy jobban legyen) es mindig mondták a nővérek, hogy kár, hogy ilyen esetben sem lehet kivinni babakocsizni a babákat vagy legalabb egy terasz lenne, ahova ki lehetne tenni az ilyen nagy legényeket (napsütéses február volt). Beszéld meg a gyerekorvossal. Nem midnegy, hogy hany hetre született, volt-e gond a tüdejével stb.

2018. dec. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Angliaban elunk es mivel a kislanynak semmilyen problemaja nincs igy hazakuldtek minket.. azota nagyon szepen gyarapodik a sulya.. o 30. Hetre szuletett 1465kg-al.. varatlan csaszar volt.. vernyomasom miatt szuletett meg.
2018. dec. 11. 18:25
 7/14 anonim ***** válasza:
Magadra kötve kiviheted. Ne menjetek tömegbe, boltba max. olyankor, mikor nincsenek sokan, de anyakönyvezetèsre pl viheted magaddal szerintem.
2018. dec. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Most mintha nathas lenne.. nagyon aggodom..
2018. dec. 11. 19:33
 9/14 anonim ***** válasza:
64%
Nem tudom Angliában hol laksz , mi délen, ma 8 ° volt és egész nap száz ágra sütött a nap, ebben az időben nyugodtan ki lehet vinni. A levegőtől nem lesz semmi baja , az orr pedig felmelegíti a levegőt mire a légutakba jut. Nem kell annyira félteni nem cukorból van. Ha bent van egész nap pont az, ami rossz neki.
2018. dec. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
89%

Beszelj gyerekorvossal. A kislányod, ha most születne is, még koraszülött lenne. Mas a tüdő érettsége pl. Ne itteni válaszokra alapozz.

Nem kell túl aggódni, en is ezt mondom, de ezekben a kérdésekben az a gyerekorvos kompetens, aki ismeri a kislányod kórtörténetét, pl kapott-e bármilyen légzéstamogatást. Nincsenek cukorból a babák, ez igaz, de ő egy pici koraszülött, akinek még most is a pocakodban kellene lennie, a tüdő teljes fejlettségét pl most éri el. Mivel kicsi a súlya, így a hőháztartasa sem olyan mint egy 3,5 kg-s újszülötté. Hordozáshoz is kérd szakértő segítségét, mert a koraszülött babák pl veszélyeztetettebbek csípő problémák tekintetében is, nagyon nem mindegy a hordozás módja.

2018. dec. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!