Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig normális, hogy még nem...

Meddig normális, hogy még nem kúszik?

Figyelt kérdés

Kisfiam hónap végén lesz 7 hónapos.

A forgás már olyan 3 hónapos korától megy neki jól.

Hason szépen kinyomja magát a kezével, de még nem kúszik.

Néha annyit látok rajta, hogy hason pucsítja a fenekét.

Két hónapos korában jártunk par alkalommal tornára vele, mert feszes volt a nyaka, de az teljesen rendbejött neki.

Azért aggaszt picit a dolog, mert a környezetemben kb minden gyerek 7 hosan már áll. És tudom, hogy minden baba más ütemben fejlődik, de aggaszt.

Kinek mikor kúszott, majd mászott a babája? Meddig normális, ha nem kúszik?


2018. dec. 12. 06:42
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

5,5 hónaposan kezdett piciket körbe kúszni, kb. 6,5 hónaposan hátrafelé és betöltött 7 hónaposan már húzott magán egyet-egyet előre.

Tudtommal 9 hónapos korig normális, hogy nem kúszik.

2018. dec. 12. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
31%

Védőnő mit mond?


9 hónapos korig nem gond.


Viszont korán forgott így megértwm, hogy aggódsz, magam is ilyen vagyok.


Én ha megteheten ránézetnék a Dévényessel..

2018. dec. 12. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%

Nekem azt mondta a védőnő, hogy 9 hónapos koráig normális ha nem kúszik.

A fiam is akkor kezdte, 2 napig kúszott, majd rájött, hogy mászva könnyebb és gyorsabb, és onnan úgy folytatta. 13 hónaposan már kapaszkodás nélkül járt, szóval behozta a "lemaradást". Fél évesen viszont már segítség nélkül tudott ülni, hason fekvésből tornázta fel magát.

A lányom 6 hónapos, ő már kúszik rövid távokon, ill. négykézlábra áll pár mp-re (ezt pár napja csinálja), viszont jelét sem látom, hogy az üléssel próbálkozna.

Minden gyerek máshogy fejlődik, a tied is tudja mindazt amit ennyi idősen már kell, ne aggódj.

2018. dec. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A védőnő semmit, nem is kérdezte, hogy kúszik e.

Az baj, ha a habtapit nem szereti és hason főleg a mi franciaágyunkon szeret? Vagy ott nem fog menni neki a kuszas?

Illetve az baj, ha előtte vannak a játékok? Úgy értem, hogy elérhető közelségben. Vagy csak akkor fog kuszni, ha “muszáj” elérnie a tőle kartávolságon kívül eső, számára érdekes tárgyakat?

2018. dec. 12. 10:10
 5/5 anonim ***** válasza:

Ne aggódj egyelőre. Dévényeshez pedig mindenféleképpen vidd el!


A lányunk nem szeretett hason feküdni, most meg 15 hónaposan már stabilan jár.

2018. dec. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!