Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire gyakori, hogy a...

Mennyire gyakori, hogy a nagyszülők odaköltöznek a friss szülőkhöz HETEKRE? Most erre mi a jó reakció?

Figyelt kérdés

Tavasszal fogok szülni, anyósom már most kijelentette, hogy na ő már a szülés előtt jönni fog, merthogy engem rengeteg mindenre meg kell tanítani, meg utána a babával kapcsolatban is, és hogy majd milyen hálás leszek neki ezért... Már most kezdte, hogy megtanít főzni, háztartást vezetni, de mondtam, hogy én dolgozom, felesleges idejönnie napokra, mert sokszor sötétben indulok, és sötétben is érek haza, és itthon már pihenni szeretnék, a férjemmel lenni, nem "tanulni". Nagyon erőszakos nő...


Ő nem dolgozott soha, neki az a fontos/értékes, hogy otthon minden nap minimum 3 fogásos ebédet főzzön, ragyogjon minden, és sosem fogad el segítséget, semmiben, mert szerinte minden csak úgy jó, ahogy ő kitalálja. Mondtam a férjemnek, hogy beszéljen vele erről, állítsa le. Mondta, hogy messze van még az április, és hogy az unokája lesz, jóhogy szeretné látni majd. Oké, nem is tiltani akarom a gyerekettőle, de ez, hogy ő hetekre ideköltözik "segítség" címszó alatt, nekem sok. Ezt a férjem is jól tudja, a saját szüleimmel sem költöznék össze újra. Én nem akarok undok lenni az anyósommal, nem szeretnék sértődést se, ezért még nem nagyon szóltam erre semmit neki, inkább csak hárítok. De úgy érzem, jobb lenne ezt idejében elfojtani. Vagy tényleg az a normális, elfogadott, hogy egy újszülött mellé még odakerül két nagyszülői is? Hiába rokonok, számomra ők vendégek, és én sem úgy viselkedem az ittlétük alatt, mint amúgy...


2018. dec. 12. 16:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Ha erőszakos, akkor legyél az te is. Hidd el, másképp nem érti meg. Ha megsértődik, az ő baja. Neked akkor már külön családod lesz és velük kell makd foglalkoznod.
2018. dec. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%

Persze, normális és elfogadott volt, hogy a nagyszülők odaköltöznek a friss szülőkhöz... Kb 100 évvel ezelőtt.

Én megpróbálnám illendően visszautasítani az ajánlatot, hogy köszönöd szépen, nem kell segítség, mert ott van a férjed is aki segít. Szívesen látjátok őket unokanézőben, de odaköltözésről szó nem lehet...

Egy újszülött mellett, mikor egyébként is minden új, még anyóst is kerülgetni... Hát nem irigyellek.

2018. dec. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Olyan gyorsan leállítani amilyen gyorsan csak tudod. Úgy látom a te férjed is egy akkora anyós kisfia, mint az én volt férjem. Meg is lett az eredménye, tönkre vágta a házasságunkat. De ja vu. Pont így kezdődött.
2018. dec. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

Meg kell neki határozottan mondani, hogy a te háztartásod, a te gyereked, mindent úgy fogsz csinálni, ahogy te jónak látod, és ha igazán segíteni akar, akkor inkább azt kérdezze, hogy mi az, amiben tud is.

Nyilván neki is megvolt a lehetősége arra, hogy saját maga alakítsa ki a közös életüket a gyerekei születésekor, tőled se vegye el se a tapasztalat lehetőségét, se az önbizalmad, sem pedig magát az élményt. Aztán sértődjön, ha akar.

2018. dec. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám ajánlotta. Nem az idekiltozest, hanem, higy mindennap jön segíteni. Elmondtam neki, hogy koszonom nem, de ha szükség kész ra szólunk. Nehezen de megértette. Tavasszal lesz 1,5 éves a fiunk, akkor születnek az ikrek, már most ajanlkozik, egyelőre ugyanazt mondtam neki, higy ha szükség kész segítségre szólok.


Anyósom ha kernem jönne azonnal napokra, hetekre, ő tényleg segítene.


Tanítani nem kellett fozni, háztartást vezetni tudok, a babával kapcsolatos dolgokba, meg belejottunk a ferjemmel.

2018. dec. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szia. Mielőtt megszületett a fiúnk, anyósom és édesanyám is közölték, hogy akkor majd felváltva 2-2 hétre jönnek. 300 km- re lakunk tőlük, így addig nem is mentek volna haza. Hát én már a gondolattól is rosszul voltam. Megmondtam nekik, hogy majd kérek segítséget, ha valamit nem tudok, de egyelőre köszönöm szépen, nem élnék a lehetőséggel. És kb mintha a falnak beszéltem volna..Egyik sem értette meg. El kellett mondani nekik minden egyes alkalommal, amikor felhozták. Mind a két nagyszülő mindig mindenkinél mindent jobban tud, sajnos összezárva 2-3 napnál tovább nem bírjuk. Végül az élet másképp hozta és az első egy hónapot kórházban töltöttük,mire hazamentünk már belejöttünk elég jól a dolgokba, úgyhogy nem jött senki.
2018. dec. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

NO WAY!!!


Nem, nem es nem 😃😂😃 en az első 2-3 hétben, örültem hogy a kis családunk együtt lehet, nyugiban, es tanulhattunk a kisbabanktol!!

En amúgy is makacs vagyok, hogy majd en mindent megoldok 😁 max a ferjem segíthet.

Meg az hogy meg anyóst is kerulgessem, vagy akar a saját anyámat, nem köszi 😅

2018. dec. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha a nagyszülő normális, nem szól bele a baba körüli dolgokba, hagyja hogy csinálja anyuka, akkor szerintem jó. Tud főzni, mosni, vasalni, takarítani. Esetleg ha anyuka szeretne pihenni akkor addig megfogja a síró babát.

Nekem nem jött senki, de ha ilyen jött volna, annak örültem volna. Barátnőmhöz anyósa ment 3 hétre, elkelt a segítsége.

Ha kotnyeles a kedves mama akkor az inkább átok mint áldás, az biztos.

2018. dec. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
55%

Vagy most, még jóval szülés előtt leállítod, vagy kb. soha nem fogod tudni. Ez a nő amellett, hogy egy matriarchának érzi magát, téged komplett hülyének néz. A helyedben cseppet sem zavarna, hogy megsértődik-e (nyilván meg fog), ugyanis te is megsértődhetsz azon, hogy szerinte téged mindenre meg kell tanítani. Vigyázz, mert ha csak egy kis teret is adsz neki, hogy dirigálhasson, ki fog csinálni téged. Az első szülés utáni lelkiállapothoz támogató környezet kell, még úgy is nehéz átállni az anyaságra, nemhogy egy ilyennel.

Ahhoz, hogy az apóst is hozná, azt tudom hozzáfűzni, hogy a második császárom után még egy héttel is nyögve pisiltem, olyan erős összehúzódásokat okozott a pisilés (a kakilást inkább meg sem említem), és négykézláb másztam le az ágyról, mert a belső varrat vége annyira szúrt az egyik oldalon. Ezeket a dolgokat nem lehet kiszámítani, és a gyermekágy ilyesmikről is szól, én ehhez nem kívántam közönséget.


Egyszer babalátogatóban voltam egy rokonnál. Mesélte, hogy első este, miután hazavitték a babát, az anyósa kivette a kezéből, hogy majd ŐŐŐŐ megmutatja, hogyan kell megfürdetni (28 éves óvónő anyukának). Ő meg szegény hagyta. Sosem felejtettem el azt a tekintetet, amivel mesélte, hogy lemaradt az első gyermeke első fürdetéséről. Aztán az anyós a lámpa fényéhez tartotta a lefejt anyatejet, hogy elég "sűrű-e". Én ezek után igyekeztem távol tartani az anyósomat, aki szintén ez a vonal, de enyhébb kiadás, és nagyon örülök, hogy így tettem.

2018. dec. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem. Jojjenek latogatoba, hozzanak kajat, vigyek el a nagytesot setalni, de odakoltozni minek??? Nem olyan bonyolult azert egy ujszulott elkatasa...sose ertettem ezt az odakoltozest.
2018. dec. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!