Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Többnyelvű gyerek?

Többnyelvű gyerek?

Figyelt kérdés
Szeretném ha a születendő gyermekem, több nyelven is beszéljen. Mivel én 3 nyelven beszélek folyékonyan, szeretném átadni majd neki is. csecsemő korától angolul, a későbbiekben pedig francia és német nyelven szeretnék vele beszélni, persze az apja majd magyarul. A vallásból kiindulva az arab nyelv is fontos valamennyire. jó ötlet ez egyáltalán, nem fog néma lenni ez miatt majd a gyerek? 4 plusz az anyanyelve ill. a román ami erdélybe kötelező tantárgy

2018. dec. 13. 16:04
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Nem vagy normális. 5 + anyanyelv? Mit akarsz te azzal a gyerekkel. Az hogy romaniaban eltek es roman plusz magyar az oke, max meg egy nyelv, de miert akarod hogy 6 nyelven beszélő ovodas gyereked legyen? Menozni vele? 😀
2018. dec. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%
Jézusom, szegény gyerek... Az enyém 2 nyelvű mert az apja nem magyar és mellé még az angolt vezetjük be később de már ez is sok nem hogy amiket felsoroltál, követni sem tudom hát még majd a gyerek. Soha nem fog beszélni ha ezt tényleg így csinálod.
2018. dec. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
11%

de rohadt ostoba a két előző hozzászóló. nem, nem lesz néma és semmi baja sem lesz, csak annyi hogy okos lesz és soha a büdös életben nem lesz baja a megélhetéssel 🤦🏻‍♀️ tudom ajánlani: www.youtube.com/watch?v=azcQZHthcKI

tényleg, nagyon szerencsétlennek néz ki a gyerek 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ irigy szharok vagytok, gondolom még az angolt se makogjátok azért vagytok annyira ellene hogy intelligens gyereke legyen a hozzászólónak, ha már a ti anyátoknak nem sikerült.

2018. dec. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
99%
Kiábránditalak: a gyerek anyanyelve az lesz, amit az óvodában használ. Ha előtte sok nyelvet használ, akkor keverni fogja őket, és kezdetben nagyon nehéz lesz neki az ovi és a suli is. Aztán letisztul, de csak az lesz majd nála tökéletes, amit a suliban használ. Mivel belülről jövő motivációja nem lesz a nyelvtanulásra, a többnyelvűségre kényszeritenetek kell azzal, hogy te csak angolul, az apja magyarul, a tanárok és barátok pedig csak románul beszélnek vele.
2018. dec. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi Amerikában élünk, a lányaink tudnak magyarul és angolul is anyanyelvi szinten. Több nyelvet nem gondolnánk nekik, majd iskolába német, de ennyi. 4 nyelv kicsi korban rengeteg, mindig keverni fogja, szerintem csak a rendes anyanyelvet tanítsátok és még egyet, de ennyi. Mi is így csináltuk, majd ha nagyobb lesz és már mind a két nyelven tud folyékonyan, na akkor kezdjétek el vele a harmadik nyelvet, addig nincs értelme.
2018. dec. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
29%
Minnél elöbb kezded annál jobb! Az én gyerekeim 7,4 évesek. Folyékonyan beszèlnek 3 nyelvet. Magyar, Angol, Ír. 6-ik osztálytól lesz kötelelezö nyelv. Még nem döntöttem el hogy franciát vagy spanyolt szeretném hogy tanuljanak! Ezek mellett természetesen ha szeretnének nyelvet tanulni, örülnék. Én magam 5 nyelven beszélek a magyar melett..
2018. dec. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
51%

Az első két hozzászóló tökéletes példa arra, hogy miért tartják a magyarokról, hogy nem beszélnek nyelveket. Mert a többség szerint úgyis h.ülyeség, meg minek az, majd a csodás oktatásban megtanulja ami neki kell, végül pedig nem tud kérni egy pohár vizet más nyelven.


Nálunk úgy alakult, hogy 4 nyelvű lesz a gyerek, és ebbe nagyon beleszólásunk sincs.

Mert 1, én magyar vagyok, és a családom egy része csak magyarul tud(a másik része meg 5-7 nyelven beszél folyékonyan), tehát én magyarul beszélek vele, 2, a férjem külföldi, a családja nem beszél nyelveket, így ő csak a saját nyelvén beszél hozzá, hogy majd az ő családjával is tudjon kommunikálni a gyerek.3, ausztriában élünk ahol mindenhol németet hall, német bölcsi, ovi, iskola és 4, olyan bölcsibe vették fel ahol van "angolóra", ami heti/napi szinten jelent angol tanulást bár csak babaszinten.


Több ismerős is van akinél szintén 3-4 nyelvű lett a gyerek és semmi gond nincs belőle. Gyerekorvost is kérdeztünk és gyerekpszichológust, mindkettő azt mondta, hogy nem lesz probléma, amennyiben következetesek vagyunk. Illetve készüljünk fel rá, hogy később fog elkezdeni beszélni, az elején keverheti a nyelveket, mert azért időbe telik amíg mindent a helyére rak, pl, hogy kihez milyen nyelven szóljon. Ezért kell pl arra figyelni, hogy ha egyszer elkezdesz hozzá egy nyelven beszélni akkor ne válts át másikra, főleg, ha a másik neki könnyebb, ne "értsd meg" amikor más nyelven szól hozzád.

Azt jól írta valaki, hogy az lesz neki az elsődleges nyelv amit a legtöbbet használ, nálunk ez most a magyar, de később a német lesz, ezért én direkt csak magyarul fogom érteni amit akar, így a magyar is fejlődni fog nála. Illetve amikor már megtanult olvasni akkor mindegyik nyelven kap majd könyveket, hogy az olvasás is menjen neki, de értelem szerűen nem a háború és békét.

A helyedben a románnal megvárnám a bölcsit/óvodát, a gyerekek között úgyis pillanatok alatt megtanulja.

Te beszélj hozzá egy nyelven folyamatosan, az apuka beszéljen hozzá egy másikon folyamatosan.

Én úgy látom és hallom is, hogy német után nagyon könnyen és gyorsan megtanulnak az emberek angolul, fordítva viszont már nem annyira igaz, így lehet, jobb lenne a némettel kezdeni. Az angol egyébként is egy könnyű és gyorsan tanulható nyelv, talán ráér majd iskolás kortól, esetleg irasd be kéttannyelvű iskolába.

Azt mondod, vallási okokból fontos lehet az arab. Gondolom párod muszlim. Ebben az esetben szokott lenni mecsetekben "hittan" gyerekeknek ahol ugye arabul recitálják a Korant, arabul tanítanak imádkozni, tehát ezáltal amennyit kell tanulná amúgy is a nyelvet. Később pedig ráér komolyabban belemenni, ha érdekli.

2019. máj. 4. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!