Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 honapos babam 2 napja...

3 honapos babam 2 napja szopja az ujjat, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tegnap ota az ujja a szajaban van,eddig mindig csak a cicivel aludt el,az este betettem a kisagyaba,huvelykujjaval a szajaban aludt el,ma delben ugyanigy,eddig szinte 1-2 orankent evett,ma 3-4 orat is elvan szopi nelkul,eddig szopott 20 percet,most mar 5 perc is eleg neki,nem ertem mi van vele.
2008. nov. 6. 18:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baj,egyszerűen megnyugtatja magát a saját újjával,lehet innentől kezdve kicsit könnyebb lesz neked az elalvása,megoldja magának.Én kislányom is 2,5 hósan jött rá erre,azóta mindig így alszik,és napközben is elvan a kiságyban,nem sír.Ha szépen fejlődik,és jókedvű,mindegy mikor,és mennyit eszik aza lényeg hogy gyarapodjon mindig.
2008. nov. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmit ne csinálj. Ő tudja és érzi hogy neki mi a jó. Felfedezte, hogy így meg tudja nyugtatni magát! Valóban könnyebb lesz így az alvás. Mindazonáltal lehet ez már a fogzás előjele is. Mert ha a fogcsírája már beindult, akkor az ujjával masszírozza is az ínyét. Úgyhogy hagyd rá. Okos kis drága:)
2008. nov. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen,ennek en is orultem az este,csakhogy azert felek hogy nem evett eleget,mert eddig atlagban 3-szor volt szeklete,ma csak 1-szer.
2008. nov. 6. 19:05
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

Ez így van jól, a baba tudja, hogy neki mi a jó. Nagyon fontos nekik a ciclizás, én személy szerint a cumit jobban preferálom, mert arról le tudod szoktatni majd (nem erőszakkal), az ujjáról problémásabb, azt ugye nem tudod elvenni tőle. Nagyon fontos dolog ez a baóknak, ezen egy percet se izgulj. Az evésen meg ne izgulj, valóban, ha több napig ezt csinálj és nem nő a súlya (átlagosan olyan 20-30 grammot szokott naponta, de nem ajánlom, hogy naponta mérd, mert egy nagyobb kaki pl. meghamisít mindent), akkor érdemes jobban elgondolkodni, hogy mi a baj. Tejed elég??????????Nehogy azért ne szopjon csak 5 percet, mert ki is szívta, ami volt benne!

majd üzenj, hogyan alakult a dolog, nálunk is volt ilyen nem evés, aztán egyszer csak behorpadt a cumisüveg (mi sajna tápszeresek is vagyunk)

2008. nov. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen,eleg a tejem,most jol bevacsizott,koszi a jotanacsot.Mar tobbszor lattam h irjak masok is hogy a kesobbiekben uzenjem,vagy uzenjek meg hogyan alakult a helyzet,ezt hogyan tehetnem meg es hol?
2008. nov. 6. 20:51
 6/7 anonim ***** válasza:

Ugyanígy írsz ide egy kommentet, azt látni fogjuk:-) Akit érdekel, megnézi itt. Illetve akinek a válasza alatt látod a kék linket-privát email írása a válaszadónak,(mint pl nálam is) annak tudsz személyesen emailt írni (a rendszer továbbítja) de ezt egyesével kell megtenned.

És csatlakozom, nem hogy ne félj, örülj, hogy a babád elnyugtatja magát, és ez ennél csak "rosszabb" lesz:-) Lesz, amikor az egész ökle a szájában lesz. Lányom még fürcsi alatt is szopja a kezét, ha az egyiket mosom, akkor a másikat teszi a szájába. Nem telik el 20 mp anélkül, hogy ne legyen valami a szájába:-)

Jöhet már a foga, és meg is nyugtatja:-)

Ne félj, a szopival sincs semmi gond, egyre gyorsabban lerendezik:-) Ha megfelelően gyarapszik, no para:-)

2008. nov. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, minden rendben. Ebben a korban nálunk is napi egyre csökkent a kaki. Engem is aggasztott az ujjszopás, de én inkább a leendő fogacskákat féltettem. De 6 hónaposan magától abbahagyta. Ez furcsa, de másoktól is hallottam, hogy leszokhat róla magától is.
2008. nov. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!