Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rosszul csinálok valamit?

Rosszul csinálok valamit?

Figyelt kérdés
5ésfél hetes a kislányom.Rengeteget sír a hasa miatt,tápszeres.laktáz enzimmel próbálkozunk. Emiatt nem nagyon van olyan hogy nyugodtan elnézelődik.Hiába van ölben,mellkhason szinte egész nap,csak nyűglődik. Hiába beszélek hozzá, színes játékokat mutogatok,énekelek,ringatom,nem tud figyelni annyira el van foglalva az erőlködéssel,ide oda kapkodja a fejét.Már az is eszembe jutott hogy nem a hasa fáj,csak simán nem érzi jól magát velem.A tekintete/nézése nem fix,összevissza néz. Azért volt már olyan hogy hosszasan nézte amit mutattam neki(Fejét emelgeti,forgatja ha hason van.) Ne is várjak tőle még mást, nem baj ha ilyen kis össze-vissza még? Normálisan fog fejlődni így is hogy ilyen sokat sír?

2018. dec. 15. 09:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Próbáltál más tápszert?
2018. dec. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az, hogy összevissza néz, teljesen normális, lassan fejlődik a látás. Meddig tart egy etetés? Attól is fájhat a hasa, hogy túl gyorsan szopizik.
2018. dec. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
15,20 percig eszik,nem mohón. Böfizik is utána. Honnan tudom ha levegőt nyel evés közben? Azt lehet hallani a cumisüveg cuppanásából vagy valamiből? A doki azt mondta ha a laktáz enzim nem segít akkor ír másik,tápszert. Milumil komfort-ot.
2018. dec. 15. 09:50
 4/10 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, JÓL CSINÁLOD. Egy kisbaba sokat sír. Még ismerkedtek, tanulod az anyaságot, ő meg a méhen kívüli létet. Mennyit alszik a baba? Mennyit van kézben/ölben? Mennyit hordozod? Mennyi játék veszi körül? A szoptatást teljesen feladtad? Ha szeretnél szoptatni, menj el szoptatási tanácsadóhoz. Még csak 6 hetes a kicsi, nem vagytok elkésve, szinte biztos, hogy "vissza lehet hozni" a tejedet. Persze ha nem akarod, akkor maradjon a tápszer, az is jó megoldás.
2018. dec. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szerintem max 12 órát alszik. Csak akkor tesszük le ha mély álomban van. Még nincs sok játéka, de ha mutogatjuk neki ami van az se nagyon érdekli. Már maradunk a tápszernél, nem tudom a váltás segít e mert tudok olyat aki már 7et próbált mégse jó.
2018. dec. 15. 11:21
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem csinálsz semmit rosszul, inkább túl görcsösen akarod "jól" csinálni. A feszültségedet pedig a baba hihetetlenül megérzi. Gondolj bele, még csak 5 hete van ezen a világon. Minden idegen, még téged is meg kell szoknia, ahogy neked is őt. Természetes, hogy olyan kis összevissza még, hiszen eddig egy védett burokba volt, kellemes állandó hőmérsékleten, nem nagyon zavarták fények, hangok, illatok. A pocifájásról ne is beszéljünk. Erre nekünk nagy segítség volt, hogy 2-3 textilpelenkát vasalóval jól átmelegítettem ( persze nem forróra) és egy rugiban arra fektettem a picit hasra. A fejecskéje ne legyen a peluson. Ha a puki nem jön ki, és az csavarja a hasát, nekünk a védőnő ajánlotta a patikában kapható szélcsövet. Sokszor szó szerint hallható volt a megkönnyebbülés. És a miénk is... :)
2018. dec. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

4hetesek vagyunk. Nekünk csak a laktáz enzim nem segitett, espumisant és biogaiat adok neki mellé, igy csak este sirdogál picit.

A játékokat még ilyenkor nem látják, csak a fekete-fehéret és a pirosat. Rajzoltam neki egy fehér rajzlapra feketével, ezt percekig nézegeti.

2018. dec. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Espumisan cseppet adunk a 10 hetes lányunknak. Már kb 2 hetes kora óta. Nem felszívódó készítmény,segít a gázokat felszabadítani. Minden étkezésnél csöpögtetünk a tápszerbe. Szerintem próbáld ki.
2018. dec. 16. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Laktáz enzim mintha hatásos lenne!! De még nem akarom elkiabálni. Infacolt próbáltuk, nem vált be. Attól még az espumisan jó lehet? Ha jól tudom ugyanaz a hatóanyag.
2018. dec. 16. 07:10
 10/10 anonim ***** válasza:
Egész biztos vagy benne, hogy a pocakja fáj? Nekem inkább alváshiány gyanús. A napi max.12 óra alvás nem biztos, hogy elég neki. A fáradt ordítás nagyon hasonló a hasfájós síráshoz. Éles, sikító, vigasztalhatatlan ordítás. Erőlködik a gyerek, a feje vörös lesz. Bármit próbálsz, semmi nem jó, és baromi kétségbe ejtő az egész. Próbáld meg, hogy amikor elkezdi dörzsölni a szemét, meg hajtogatni a fülét, akkor leteszed aludni. Most még kicsi, segíteni kell neki elaludni. A karodban, hordozókendőben tökéletes helyen van. Esetleg megpróbálhatod félálomban letenni, és tovább simizni, amíg bealszik. Sajnos nem fogod a végtelenségig elbírni.
2018. dec. 16. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!