Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet "túltanítani" egy 21...

Lehet "túltanítani" egy 21 hós gyereket?

Figyelt kérdés
Apámtól megkaptam ma hogy túl okos a fiam. Eddig eszembe sem jutott, hogy az hogy sokat foglalkozok vele, tanítgatom, sok lehetne. Ügyes beszél tényleg régóta több száz szavas a szókincse, szépen pakol maga után, ha a mesét abbahagyom folytatja, előre köszön meg ilyenek, büszke is vagyok rá persze, de ez sok a nagypapa szerint

2018. dec. 15. 21:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Bocs, de nekem van egy "minta" 19 hónaposom (értsd: védőnői kérdőív 100 %-osra sikerült), nagyjából 5 szót használ, így nem nagyon tudom elhinni, hogy egy 21 hónapos befejezi a mesét, de ha esetleg igy van, akkor sem gondolom, hogy ez a te érdemed lenne, nem lehet túltanitani, egyszerűen csak ilyen kis csodagyereked született.
2018. dec. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 grafno ***** válasza:
100%
Akkor lehet a gyereknek több a szókincse... Nem venném komolyan az öreget. Lehet genius a kicsi. Sok sikert nektek!!👍
2018. dec. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

Elsö: nem minden gyerek egyforma, nekem az elsö 18 hónaposan folyamatosan beszélt mondatokban, a harmadik meg két és fél évesen kezdett mondatokat képezni. Egyszerüen van, amelyik gyereknek gyorsabb a beszédfeljödése, és van, akinek lassabb.


Kérdezö: túltanítani nem lehet, annyit tanul/tud, amennyire a fejlettsége megengedi.

Ezt csak negatívan lehet(ne) befolyásolni, ha nem foglalkoznak vele semmit, akkor nem fog fejlödni.

2018. dec. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%

Erről eszembe jut egy poén a régmúlt rendszerből.

Panaszkodnak a munkások, hogy az üzemi étkezdében túl kicsi a zsemle. Mire eléjük áll a párttitkár és azt mondja: "Nem a zsemle kicsi, hanem a ti pofátok nagy!"


Szóval, ennek analógiájára mondanám, hogy nem a te gyereked túl okos, hanem apukád túl buta.:DDDD


Csinálj mindent így a gyerekeddel, ahogy eddig tetted!

2018. dec. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%

Az èn gyerekem 22 hònaposan egyedül, kìvülről fùjta az Arany Lacit ès a Didergő kiràlyt. Màsfèl èvesen több mondòkàt, versikèt tudott szerintem, mint az òvodàsok. De ez nem az èn èrdemem volt, egyszerűen jò eszű, gyorsan tanulò, èrdeklődő gyerek volt. (Pàr nap mùlva lesz 9 èves, most is nagyon okos, rettentő gyorsan tanulò gyerek.

Te csak foglalkozz vele ugyanùgy. Ha valamire mèg nem fogèkony, ùgyaem fogja megtanulni. Minden gyerek màs. Ő ilyen gyorsabban fejlődő. 😊

2018. dec. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%

14 hónaposom van, napról napra egyre több szót és kifejezést használ, vagyis nem utánoz, hanem kommunikàl. Egyszerűen beszélek hozzá, kiragad szavakat, amik neki tetszenek és addig ismételgeti míg megragad. 21 hósan tuti, hogy kerek mondatokban fog beszélni. Jelenleg még csak egyszerű kifejezéseket használ: ezt is, nem jó, stb. Vagyis nincs abban semmi fura, ha egy majd’ 2 éves szépen beszél, sőt...

Nagypapa meg inkább legyen büszke, mint minden normális nagypapa és örüljön az unokájának feltétel nélkül, ne azért mert elég okos vagy sem.

2018. dec. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
56%
21 hónaposan már egyáltalán nem ritka, hogy egy gyerek mondatokban ragozva beszél 1000 szavas szókinccsel. Nekem a nagyobb volt a ilyen, a kicsi meg 20 hónaposan kirakta a 30 darabos 3-4 éveseknek való kirakót egyedül. Még ez is simán belefér a normális kategóriába. Most lesz 2,5 már a 60 darabosnál tart, viszont a szobatisztaság nem megy.
2018. dec. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
65%

Videófelvétel van róla, hogy 18 hónaposan verset mondok, mondatokban beszélek...

Nem vagyok géniusz, IQ csak picit van az átlag felett. Ez is benne van a normális spektrumban, nem értem az irigységtől epés kommenteket.


Szerintem ne foglalkozz apukáddal. Vagy mondd meg neki, hogy neki pedig a szabadideje túl sok a jelek szerint, hogy ilyeneken van energiája agyalni.

2018. dec. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#8-hoz hasonlókat írhatnék magamról, tényleg kb semmit nem jelent.
2018. dec. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Három gyerekem van, mindhárom korán kezdett beszélni, másfél évesen pár szavas mondatokban beszéltek.

A legnagyobb 10 éves, kiemelkedő képességű, de nem zseni, a középső 7 éves jó képességű, valamivel az átlag felett, a kicsi 22 hónapos, róla még nem tudok nyilatkozni, de ő is tejes értékűen kommunikál. Kérdez, kér, ellenkezik, árulkodik a tesókra. A játékokkal is már előrébb van a koránál. Például van 3 műanyag lova, amik közül az egyik az anyuka, a kisebbek a gyerekei. Mármint ő játszik így velük és még beszélteti is őket.

De a másik kettőből kiindulva nem tudni, hogy mi lesz belőle. Annyi biztos, hogy átlag alatti nem lesz.

Túltanítani nem lehet, illetve max. azt érteném túltanítás alatt, ha elvárásaid lennének, számon kérnéd a tudását és akarata ellenére tanítanád.

2018. dec. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!