Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős kortól szabad...

Mennyi idős kortól szabad gyereket letenni a tévé elé?

Figyelt kérdés
Az indián láttam hogy egy bizonyos volt szépségkirálynő második helyezett kisfia aki három hónapos, a tévét bámulja 2 méterről. Egy ekkora gyerek ellát egyáltalán odáig? Engem a hideg ráz ezeknek a meséknek a hangjától is, hogy lehet ilyen mesék elé tenni egy ilyen picike babát? Úgy képzelem nagyon sokat árt szegénynek
2018. dec. 18. 07:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
20%
Az én babám 4 hónapos, büfiztetésnél hogy a vállamon maradjon(mert egyébként mindenáron le akar onnan jönni) bekapcsolom neki a mesét. KB. 1,5 méterre tudok legmesszebb állni a tv.-től.Még soha nem gondoltam arra hogy ezzel rosszat tehetek neki... 🤔
2018. dec. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
49%

Fogalmam sincs mikortól szabad, de gondolom minél később.

Kislányom 9 hónapos, sosem megy itthon a tv, mikor ébren van, nem is tervezem jódarabig. Nagymamáknál látott tv adást eddig összesen 3 alkalommal, de szerencsére nem igazán érdekelte. De ki is lett kapcsolva hamar.

Szerintem semmi szüksége nincs rá és én is furán nézek, ha valaki odaülteti a kisbabáját vagy megy a tv egész nap a gyerek feje felett, miközben játszik a szőnyegen.

2018. dec. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
58%

Semennyi! Ha te se nézed, ő se fogja.

A gyereknek családi élet kell, beszélgetés, mesélés.

A gyerek olyanná válik, mint a szülei, ha te a tévét bambulod, ő is azt fogja.

2018. dec. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%

Az én gyerekem néz mesét, korának megfelelőt.Szerintem semmi baja nem lesz tőle, sokat tanul belőle.

Nem gondolom, hogy ártalmas mondjuk a Tompeti számolós dala vagy épp a gyerekmesék és mondókák.

Persze nem nézi állandóan, nem ez a napjának a nagy része.

2018. dec. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
5%
73
2018. dec. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%
Én is azt vallom, amit az utolsó válaszoló. Ha majd egyszer gyerekem lesz, sokat fogok neki mesélni, együtt fogjuk nézni a mesekönyvet, hadd lássa a képeket, amikor meg már nagyobb lesz, a képzeletét is jobban tudja majd használni, így élvezhető lesz a mese. A sok mozgásos dal és mondóka is nagyon le tudja kötni őket, a korának megfelelő változatos játékok is tökéletesek. Ha már betöltötte az 1-1,5 évet, akkor már esetleg nézhetne mesét is, de csak azt. Sokan tényleg úgy nevelnek gyereket, hogy egész nap megy valami baromság a tévében, ami nem is gyereknek való (ráadásul túl korán, már hónapos leteszik a tévé elé), aztán csodálkoznak, hogy miért viselkedik úgy, ahogy. Én is néztem meséket 2-10 éves korom között, de naponta 1-2 óránál többet soha. Felnőttként sem érdekel a tévé. Azt fogja csinálni a gyerek, amit te is.
2018. dec. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Pár hónaposan*
2018. dec. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
29%
Minél kédőbb, annál jobb. 😊 Az egy évesem még nem látott soha semmit, egyedül a saját magáról készült videókat nézegetheti meg a telefonomon.
2018. dec. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
23%

"Az én gyerekem néz mesét, korának megfelelőt"


És mi való egy babának, aki def. szerint 1 év alatti? Semmi. Még Tompeti sem.

A kérdező a babák kategóriában tette fel a kérdést.


Kérdező, Ranschburg és Vekerdy szerint 3 év alatt semmit se kéne néznie a gyereknek. Fölötte is az olvasott mesének kellene dominálnia.

2018. dec. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Soha. Mert a tv a sátán műve...
2018. dec. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!