Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok arról, aki nem...

Mit gondoltok arról, aki nem kel fel éjszakánként a gyerekhez?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a kérdésem arra vonatkozik, hogy mit gondoltok azokról a szülőkről, akik nem kelnek fel éjszaka a gyerekhez, max 1x megetetni?

A barátnőm gyerekéről van szó, akinek én vagyok a keresztanyuja. 5 hónapos a kislány, tapszeres első perctől és múltkor valahogy szóbajött, hogy a másik barátnőnk panaszkodott, hogy hulla fáradt, mert éjszaka sokszor kel a babája. Szóval erről volt szó, mikor mondta barátnőm, hogy jaj hát neki ilyen baja nincs, mert nem kel fel egy, max kettőnel többször. Az elején mondta, hogy felváltva keltek a férjével, de hogy másnap nagyon fáradtak voltak és mikor több ilyen nap is volt egymás után, akkor meg totál kimerültek. És hogy ő nem akar a hét minden napján, hónapokon keresztül hulla fáradt lenni, muszáj kialudja magát.

Ezenkívül imádják a kislányt, tutujgatjak, játszanak vele, szerethetik stb m, de ez az alvás dolog nekik “nem fekszik”.

Igazából nekem nincs gyerekem, többek között ezekért a dolgokért, mert én nem tudnám feladni az egesz életemet egy gyerek miatt, de minden más babas ismerosomtol azt hallom, hogy egy éjszaka akar 6-7x is felkelnek és kicsit furcsa volt így hallani, mikor ő épp az ellenkezőjét meséli.

Ti is felkeltek a babahoz mindig?

Kellene szerintetek vele beszélnem erről vagy ez az ő magánügyük, nem?

Köszi előre is.


2018. dec. 18. 12:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%

Ha vissza tud aludni magától akkor miért kéne fölkelni hozzá? Mert ezekszerint nem arról van szó, hogy a kicsi egész este kétségbeesetten ordít. 1-2x felkelnek hozzá, megetetik, ezt leszámítva jól el van, csak néha megébred.

Szerintem ebben semmi rossz nincs.

2018. dec. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
52%
Sajnos van ilyen nézet, hogy hagyja sírni, aztán leszokik a baba a sírásról, mert rájön, hogy úgysem segít rajta senki. Nagyon szomorú dolog ez szerintem. Én kegyetlenségnek tartom.
2018. dec. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
92%
5hós babám este 10 felé elalszik, általában 5-6fele kel fel. Külön azért hogy megetessem nem keltem fel mert gondolom hogy akkor csak sírna. Szépen fejlődik. Szóval vannak olyan babák akik simán végigalusszák az éjszakát és nem kell hozzájuk kelni.
2018. dec. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
93%
Ha nem ébred fel, akkor miért kelnének fel hozzá? Az én lányom se kelt éjjel, max. egyszer, újszülött korában, nem hiszem, hogy ez annyira különleges dolog lenne. Azt szintén nem gondolom, hogy hagynák sírni, mert az a szülőnek sem jó érzés, nem lehet úgy pihenni.
2018. dec. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
5 hónaposan az enyémek is általában 1-2x keltek enni. Ezen felül csak akkor keltem hozzájuk, ha sírtak. Azt viszont elég vehemensen művelik, szóval nem tudom, mit értesz felkelés alatt, de bömbölő csecsemő mellett nem nagyon lehet ám aludni.
2018. dec. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 es fel hónapos a babám. 1x kel egy éjjel ,olyan 1 korul. Utana mar csak reggel 5,-kor. Ha elobb megébred, varok hátha visszaalszik, ha nem, akkor megyek hozza. Minden nyekkre nem ugrok, hallgatom a bebiort. Amugy meg szerintem magánügy ki hogy szoktatja a gyereket. En se emlekszem a csecsemokoromra, es o se fog.
2018. dec. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem írtad Kérdező, hogy sír és úgy nem kelnek fel hozzá, vagy alapból? Mert azt kétlem, hogy sírni hagynák. Én babám 100% anyatejes, és max egyszer "riaszt" hajnalban, hogy éhes, de van mikor egyszer se! 3 hónapos és van hogy este 22től reggem 6ig alszik. Miért kelteném fel?
2018. dec. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem félreértettétek.

Én is rettentően kimerültem, kb zombi voltam, amíg 2-3 óránként kelnem kellett. SZörnyű volt. De kb 2 hónapos korától kihagyott 1 kelést, aztán még egyet, és lám, este 10-kor elaludt, és 5-6-kor ébredt.

Tehát én sem keltem hozzá, de ettől még nem voltam rossz szülő.


Ha egy baba felkel éhség miatt, és rákezd, nincs az a szülő, aki nyugodtan tudna aludni mellette...

2018. dec. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
A fiam 8 hetes korától átaludta az éjszakákat, tehát onnantól én is aludtam éjjel. Nem értem miért kellene felkelni egy gyerekhez, ha az alszik. Elmagyaráznád, Kérdező?
2018. dec. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért elég merész kijelentés a részedről.

Nem adod fel az egész életed!

A lányunk 2 hónaposan már átaludta az éjszakát. Sőt már hamarabb is átaludta volna csak ébredresztettük a kaja miatt. Ami egyébként vicces volt, mert nem

2018. dec. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!