Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a szoptatott gyerekem...

Ha a szoptatott gyerekem gyakran beteg es sokat ebred, van ertelme a kovetkezo gyereket tapszerrel etetni vegyesen?

Figyelt kérdés
A szoptatasnak ugyan elkotelezett hive vagyok, megis felmerult bennem ez a kerdes igy 2,5 ev kialvatlansag es szamos betegseg utan.
2018. dec. 19. 11:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%

Nem


Nem függ össze az ébredéssel


Anyatejes babám átalussza az éjjelt 2,5 hós kora óta

A fog áttöréskor 1 hétig nem.


Unokahúg babája tápszeres, ma pedig mindent eszik már pont tegnap aludta át először az éjjelt. 16 hónapos

2018. dec. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem minden baba más és más. Van olyan szoptatott baba nálunk a rokonságban, akire azt mondták a szülei hogy olyan unalmas egy babájuk van mert csak eszik és alszik. Az enyém is szoptatott mégis az első 3 hónapot végigsírta hasfájás miatt, most meg van fázva, mindig van vmi baja.

Lehet hogy a következő babád az ellentéte lesz a mostaninak.Ha van rá lehetőséged inkább szoptass mert azzal teszed a legjobbat a babádnak.

2018. dec. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%

Nem értem én sem az összefüggést.

Azért szoptatnál kizárólag, hogy aludjon, és egészséges legyen??? Amúgy nem???


Fiam 2 hós korától 6-8 órákat aludt. 4 hónaposan kapott tápszer kiegészítést, 6 hós korától kizárólag tápszeres volt. Akkor már bőven átaludta az éjszakát. Orrszívót meg 1,5 éves korában vettem, akkor kellett. Most 5 éves, szerintem kb 3x használtuk.

Bölcsis is volt, szinte soha nem beteg.

SZerintem nem függ össze a betegesség az anyatejjel.

2018. dec. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Nekem is 2 és fél éves a fiam, és tápszeres elejétől kezdve majdnem, és nála rosszabb alvó kisgyereket ritkán látok/hallok.

Betegesnek mondjuk már nem annyira beteges mióta kapja grapefruit mag cseppeket, sokkal kevesebbszer beteg.

Szóval ez nem függ össze tápszer/anyatejjel, csináljatok egy immunerősítő kúrát pl broncho vaxomot pl mi tavaly végig vittük a telet vele .

2018. dec. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
33 honapja szoptatok, 8 honapos koraig 30-60 percenkent, mert refluxos volt, es mert ezt igenyelte, 2 evesen meg napi 6-10x szopizott. Vele alszom, mert mashogy nem birom az atlag 6-8 ebredest. 1 eve folyamatosan nathas. Szoval nem, nemcsak ezert szoptatnam, de ezt a kialvatlansagot nem tudom, hogy lehet ket gyerek mellett kibirni, egy mellett is azon gondolkozom, ha nem lettem volna olyan elvakultan igeny szerinti szoptatasmanias, akkor valoszinuleg kapott volna potlast, vagy legalabb cumit, es talan tobbet aludtunk volna. Igen, en is ismerek sokat ebredo tapszeres gyereket, es az ejjelt vegigalvo szoptatottat, de azert a gyakoribb az, hogy a tapszeresek tobbet alszanak egyben, mert ugye nehezebben emesztheto, ami ugymond kiuti oket az anyatej 60 percevel szemben atlag 4 oraja (ennyi ido egy atlag tapszer megemesztesenek ideje). Kicsit kikeszultem mar a rossz ejszakaktol.
2018. dec. 19. 18:48
 6/17 anonim ***** válasza:

Azért ez az 1 éve náthás és gyakori ébredés mellett én felkeresném háziorvost.

Tejallergia tünete is lehet a folytonos orrdugulás és éjszakai ébredések.

2018. dec. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

A betegeskedésre valo hajlamot örökölni is lehet ám, és sok függhet a lakokörnyezettöl is. Sztem egy 21-22 fokos átlaghömérsékletü családi házban élö gyerek sokkal strapabirobb lehet nátha, megfázás szempontjábol, mint pl egy 25 fokos panelban élö.

Ha pedig a szülök is beteges kisgyerekek voltak, akkor nagy az esély h a gyereknel sincs sziklaszilárd immunrendszere.

Nekem tápszeres volt mindkét lányom és némi téli náthán kivül még semmi komolyabat nem kaptak el soha, pedig ovisok már és bölcsisek is voltak. Az éjjelt átaludták mindig is. Arrol én is,azt gondolom h a tápszeres babák jobban,többet alszanak.

De csak azért h ez igy legyen, én nem ejtemném a szoptatást.

2018. dec. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nulldieta tejfeherjere, tojasfeherjere, szojara pipa. Vervetel allergenekre negativ (tudom, lehet fals is az eredmeny). Most azert szoptatom meg mindig, mert nemileg nagyobbodott orrmandulat talaltak nala (ugyanis a kivizsgalast nem adtam fel), es kiveszik, igy meg ebben remenykedem, hatha ez segit, es akkor megszunne az ejszakai ebredeseknek legalabb egy resze. Atopias dermatitisze is van, kap antihisztamint. A mi immunrendszerunk sem volt eppen strapabiro gyerekkent egeszen addig, meg a mandulainkat ki nem vettek. Voltak atalvos ejszakaink par honapig, de az mar tavaly nyar korul volt...
2018. dec. 19. 21:54
 9/17 A kérdező kommentje:
Kertvarosi kornyezetben lakunk kisvarosban, a levego eleg jo minosegu, itt telen sem jellemzo a fatuzelesu futes sem. A lakasban 20-21,5 fok kozott van a homerseklet, a haloszobaban maximum 21.
2018. dec. 19. 21:56
 10/17 anonim ***** válasza:
1 eves korig szoptattam, addig orankent kelt....azota kivetel nelkul atalussza az ejszakat. Most 21 hos. En valasztottam el. 6 hos koraig iszsz volt, HT megkezdese utan folyamatosan szoktattam le, egy eves koraig szerettem volna szoptatni. A kovetkezot is tuti igy csinalom. Szopi elhagyasa utan nem kapott sem tapszert, sem tejitalt, mert valtozatosan eszik. Szoktasd le az ejjeli szoptatasrol....vagy teljesen. 2.5 evesen mar nem kell neki.
2018. dec. 20. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!