Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet szabadulni a...

Hogy lehet szabadulni a tökéletességre törekvéstől és a teljesítménykényszertől? Többi lent

Figyelt kérdés
Karácsonykor lesz 3 hónapos a kisfiam és nagyon érdekelne, hogy hasonló korú babákkal kinek hogy telik a napja? Mert ezer dolgot szeretnék csinálni egy nap, mondókázni, énekelni neki, mesélni, sétálni vinni, közben takarítani a lakást, kaját főzni, a férjemmel érdemi időt tölteni, tornázni vagy futni menni. De néha pár órányi éjszakai alvás után egyszerűen alig valamire futja az erőmből, próbálok pihenni, amikor ő pihen. Emiatt olyan rosszul tudom érezni magam, hogy nem vagyok egy 'szupermami' és nem tudok többet 'teljesíteni' egy nap. Ti hogy birkóztok meg ezzel az érzéssel?
2018. dec. 19. 19:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Elfogadtam, hogy megvannak a korlátaim, és hogy nem vagyok az idő ura többé.

Vannak jobb és nehetebb időszakok.

A legkisebb gyerekem (a négyből) két éves, de születése óta minimum 1,5-2 óránként ébred. A kialvstlanság lerontotta a koncentrációmat és a rövid távú memóriám is nudli...

Az egész család szív, mert semelyik szerepemben sem bírok úgy jelen lenni, mint szeretnék. De a férjem is nagyon fáradt. Minimum projekt fut minden téren.

Talán egy éven belül javul most már, éy aklor picit könnyebb lesz.


Csoportosítsd hogy mi a fontos és mi a sürgős. Adj lejjebb azokból a dolgokból amikből lehet és érd be kevesebbel.

És ne hibáztasd magad.

És keress olyan tevékenységeket amik feltöltenek. És kérj segítséget, ha van kitől.

2018. dec. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A gyereknek nemtokeletes szulo kell, hanem eleg jo. En is maximalista vagyok, nekem az segit, ha arra gondolok, hogy milyen peldat mutatok a gyerekemnek, mert nem szeretnem, hogy o is folyton elegedetlen legyen a sajat teljesitmenyevel, azt szeretnem, ha boldog lenne. Egy boldog babahoz pedig elso lirben nem art egy boldog anya.
2018. dec. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
*elso korben
2018. dec. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Most az első az anyuka szerep. Ez van, ebbe kell most beletanulnod. Egy 3 honapos nem igényel semmilyen fejlesztést meg mondokazast. Szóval ezzel raersz. A torna stb ideje sincs most itt, a férjed pedig biztosan megérti, h amíg össze nem szoktok, addig kevesebb az együtt töltött minőségi idő. Csak legyél a babaddal, szeretgesd sokat. Eld meg a jelent, mert ez az idő nem fog visszajönni soha már. Minden más marhára ráér még hónapokig. Annyi, h a férjed ne legyen kizárva a babazasbol. Ha nagyobb lesz akkor majd lepasszoljatok és lehet kettesben is lenni.
2018. dec. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is 3 hónapos lesz a kisfiam...eddig görcsöltem en is ezeken a dolgokon, de elengedtem...ha szalad a lakás akkor szalad, ha nem főzök nem főzök. Mondjuk nalunk ez ritka, mert istennek hala nagyon jo babám van, 1x kel egy éjjel, es napközben is van mikor elmolyolgat egyedul. Amikor megunja az egyedüli nézelődést, akkor hallatja a hangját, hogy ebbol most mar eleg:) es jöhet az anya fia bandázás...
2018. dec. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!