Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam rá a cumira?

Hogyan szoktassam rá a cumira?

Figyelt kérdés

4 és fél hónapos a babám, csak anyatejes, igény szerint szopik. Nem ezzel van a bajom, de az éjszakáktól már teljesen kivagyok. Az, hogy szopizik még éjjel, tudom, hogy normális dolog. De nem tudom a mellem kivenni a szájából, mert egyből felébred rá. Az ágyába is nagyon nehezen tudom betenni, arra is felébred. Gyakran van mellettem éjjel, mert miután 3x riad fel rá, hogy elveszem a cicit, őt meg berakom az ágyába, nem kísérletezek tovább.

Cumisüvegről hallani sem akar, a cumit is kiköpködi.

(Akiknek az első gondolata, hogy én szúrtam el, meg ez a velejárója... 3.baba, a másik kettővel nem így volt.)



2018. dec. 26. 21:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Nekünk 1 év alatt nem sikerült, pedig egyszer még arra is vetemedtem, hogy kicsi porcukrot tettem a cumira, aztán az ugyanúgy repült mintha semmi se lett volna rajta.Ott fel is adtam
2018. dec. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
En nem szoktatnam rá
2018. dec. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

2es vagyok! En nem szoktatnam rá, tudom, hogy igy nehéz... de az a pici is megérdemel belőled annyit, mint az elozo 2! Ugy látszik Ő jobban ragaszkodik a cicihez, a borkontaktushoz, hozzad...ez sem tart orokke, hisz Te is tudod, hogy semmit sem lehet 'megszokni', mert holnap már úgyis masképp lesz!


Nekem sokat segitett a hordozás, igazi matrica az én lányom is!


Fel a fejjel, kitartást!

2018. dec. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg más alakú cumit.

Többször tedd a szájába, picit tartsd ott a kezeddel míg rá nem érez.


Hosszútávon jobban jársz ha nem szokik rá, mert a leszoktatás sem könnyű menet.


Az első gyerkőc addig cumizott míg az első cum8 tönkre nem ment.Új nem kellett neki.

Második 2gyáltalán nem cumizott.

Harmadik most 18 hós, alváshoz meg ha nyűglődik kell neki.

2018. dec. 27. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Sehogy. Utána meg attól nem fogsz tudni megszabadulni.
2018. dec. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Akik azt írják, sehogy, tőlük kérdezném, akkor milyen alternatívát javasoltok az alváshoz?

2018. dec. 27. 08:49
 7/12 anonim ***** válasza:

Szopi es hordozas! Nekunk ez a 2 valt be!

2es voltam!

2018. dec. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
5. vagyok. Nekem is igény szerint szoptatott volt mindkét gyerekem. A kicsi 9 hónaposan még 3x szopott egy éjjel, nem volt vele sem egyszerű. Ha harmadik gyerek, tudod, hogy 1-2 hét alatt megváltozhat minden, nem a cumi a megoldás.
2018. dec. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ugyan ezt csinálta a lányom, bár ő egy hetes koráig cumizott, csak vissza kerültünk a kórházba és ott nem engedték. Onnantól egyik se kellett neki, pedig a fél országot atutaztam egy különleges cumiért, de az se kellett neki. 2 éves koráig cicizett végül, és végig így teltek az éjszakák. Rémálom volt, de tűrtem mert mindenki szerint nem lesz majd beteges, milyen jó lesz az immunrendszere. Aha, a legbetegesebb gyerek az oviban...

Nemsokára érkezik a kistesó, már betáraztam a cumikat, és senki nem veheti majd el tőle... Aki ezt nem élte át, fogalma sincs milyen. Jönnek azzal h pedig megéri, hát nálunk semmi haszna nem volt.

Csak az idegeim, és majdnem a házasságom ment rá.

2018. dec. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#9

Sajnálom... Átérzem, nekünk is megcsappant a párkapcsolati élet. A másik 2 gyerekre se tudok úgy figyelni, a középső 2 éves, igényelné, hogy velem aludjon el (nem alszik alapjáraton velünk, csak hogy elalvásnál vele legyek.)

És nem, még mindig nem a szoptatással van bajom, hanem hogy semmi más nem jöhet szóba.

Mi is voltunk kórházban pár naposan, mondjuk akkor pont cumiztatni kellett, mert sárgaság miatt bealudt folyton a cicin, 2 hetes koráig kizárólag cumisüvegből evett, mindenki rossz szemmel nézett rám, én meg hálát adtam az égnek, hogy 16 napos korától kizárólag cici... Immunrendszer? 3x volt náthás, most vagyunk túl egy antibiotokum-kúrán hörghurut miatt, szóval nem tudom, mennyire lehet ennek hinni.

2018. dec. 29. 15:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!