Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aluszékony babát hogyan lehet...

Aluszékony babát hogyan lehet felébreszteni, illetve megakadályozni, hogy visszaaludjon?

Figyelt kérdés

Kisfiam 9 napos és iszonyat sokat alszik, nem nagyon sikerül felébreszteni. Egyedül a fürdetésnél ébred fel igazán, de utána szinte rögtön elalszik. Gyerekorvos és védőnő tegnap voltak nálunk, ők nem láttak rajta semmi aggasztót, de szerintem akkor sincs rendjén, hogy napi 5-6 alkalommal tudom csak szoptatni, akkor is gyorsan belealszik a szopásokba. Mindegy, hogy mit próbálok, ha rögtön megkapja a cicit, akkor a szopiba alszik bele, ha hagyom, hogy sírjon picit, nem adok rögtön cicit, akkor meg a nyöszörgésbe alszik bele. Napi 3-4 kakis és további 2 csak pisis pelusa van.

A testvéreivel nem volt ilyen gondom, ők 1,5-2 óránként szopiztak újszülött korukban, mikor besárgultak, akkor is 3-4 óránként sírtak a szopi után.


Ezeket mind próbáltam: [link]

A védőnővel ma is beszéltem telefonon, szerinte tegnap minden rendben volt, ma sem lehet semmi baj, de én aggódom.



#újszülött ébresztése #ébrentartás #aluszékony újszülött
2018. dec. 28. 11:09
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Egy egészséges csecsemő 3-4 óránként szopizik. Van elég nedves pelus is. Szerintem csak túlaggódod.
2018. dec. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Kicsi es gyenge, az a dolga , hogy aludjon nem kell ébresztgetni. De majd itt a Takács Juli műkörmös megmondja neked a tutit ha már az orvosnak és a védőnőnek nem hiszel.
2018. dec. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem is túl reagálod. Sokan irigyelnek most, köztük én is, az enyém nem aludt csak ordított a hasfájás miatt éjjel nappal 2hónapig. Mint ahogy előttem is írták van elég kakis pisis pelus az orvos is a védőnő is rendben találta nincs baj nyugi.
2018. dec. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Nincs vele semmi gond. Eszik rendesen, van elég pelus is. Örülj, hogy nem hasfájós.
2018. dec. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

Vissza fogod még sírni ezt az időszakot. :-)


Ha egészséges a doki és a védőnő szerint, akkor nem kell aggódni.

2018. dec. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
64%

Az én babám is így volt,nem sírt,volt kaki-pisi is,de mindig belealudt a szopiba. 10 naposan jutott eszébe a gyerekorvosnak,hogy mérjük a súlyát, kiderült,hogy sokat fogyott. Kaptunk egy esélyt,hogy tápszerrel kezdjük hízlalni,különben kórház. Sikerült is, megúsztuk.

Én nem értettem,hogy miért nem sír,ha nem eszik eleget, de a védőnő szerint erre a (kis) mennyiségre állt rá a szervezete...

2018. dec. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A kisbabámmal pár napos korában visszakerültünk a kórházba sárgaság, aluszékonyság miatt. Szinte ébreszthetetlen volt, nem lehetett megetetni.

3 napot voltunk bent, inkább nem írom le a csecsemős nővérek milyen módszerekkel ébresztették, de szívem szorult össze. 1 hetes korában jöttünk haza, 5 hetes koráig kellett 3 óránként ébreszteni, hogy egyen. Volt, hogy 20-30 percig tartott, mire magához tért. A csecsemős nővérektől látottak közül a számomra leghumánusabb módszerrel próbálkoztam itthon, langyos vízzel bevizeztem az arcát és óvatosan ráfújtam. Ez azért bejött általában. Szerencsére 3 hetes kora után már nem nagyon kellett alkalmazni. De ilyen, hogy átöltöztetés, talp-vagy fülmasszázs, finom ébresztgetés stb nála semmit se használt.

Most 9 hónapos és jelenleg azzal szenvedek, hogy képes minden neszre felébredni :)

2018. dec. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az én kisfiam sárga volt, azért nem lehetett ébreszteni. Kórházban kötött ki. :( Sajnos nem aggódtam túl, sőt, mint megtudtam a streptococcus fertőzés is okozhat ilyen tüneteket mint aluszékonyság és nehéz etethetőség, aztán agyhártyagyulladás. Úgyhogy a sárgaság a jobbik verzió.
2019. febr. 6. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!