Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg el lehet rontani egy...

Tényleg el lehet rontani egy babát?

Figyelt kérdés

Ma 6hetes a lányom, és néha benne marad a kiságyban néha meg pár perc múlva üvölt, pedig úgy tettem le hogy alszik.

Néha kell cici ahhoz hogy elaludjon, néha pedig a kiságyban nyöszörögve altatja el magát.

De túlnyomó többségben van az az eset amikor nem tud S kiságyban maradni csak sir, ilyenkor cicit kap megnyugtatásként és rajtam elalszik...

Pedig próbálok mindent ugyan úgy csinálni.

Nagyon szeretném ha a kiságyban tudna aludni. De nem fogom sírva hagyni a gyerekemet. Kezdem viszont azt érezni hogy elrontottam és már soha nem fog önállóan aludni. Mikortól aggódjak amiatt hogy (ahogy anyósom mondaná) elkényeztetem? Vagy már megtörtént?



2018. dec. 30. 06:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Ezt te sem gondolhatod komolyan! Ilyenkor mindig kiakadok... egy gyakorlatilag majdhogynem öntudatlan kis fejletlen lényt hozol világra aki még hosszú hónapokig teljesen életképtelen élőlény! Komolyan gondolod, hogy pár hetesen el kell kezdeni “nevelni”? Nemrég jött ki onnan, ahol sosem fázott, sosem volt éhes, sosem volt magára hagyva, sosem volt nagy fény és zaj. Most alkalmazkodik ehhez a világhoz és ez van, hogy könnyebben megy, van, hogy kevésbé. Szüksége van arra a biztonságra, amit a te közelséged ad neki, a szíved ritmusát akarja hallani ami kilenc hónapig alapzaj volt számára. Nem kell betörni azt a szerencsétlen csecsemőt, hogy márpedig tanulja meg, milyen kemény is az élet... aztán ezután jön az, hogy kezelhetetlen kisgyerek lesz belőle és a szülő nem érti... pont az a lényeg, hogy biztonságot érezzen. Akkor lesz kiegyensúlyozott és akkor érezheti azt, hogy számíthat rád. De komolyan nem hiszem el, hogy ezt időről időre újra mindig el kell magyarázni.
2018. dec. 30. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én kislànyom 8hetes. Nappal a nagy àgyon alszik, néha magátol elszendereg néha cirogatàssal. Sajnos szoptatni nem tudtam. Viszont este fürdés utàn iràny a kiságya, kis cirogatàssal de sírás nélkül elalszik. Mondjuk ő nem is az a sírós baba. És már csak egyszer kel fel éjjelente enni :) de szerintem nem lehet elrontani őket főleg nem ilyen picikorukban.
2018. dec. 30. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
41%
Csak azt nem értem, miért kellett belekeverni az anyóst...
2018. dec. 30. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%
3as gondolom anyós mondta neki azt hogy elkényeztetett lesz a gyerek
2018. dec. 30. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Biztos van, aki maskepp gondolja, de ilyenkor meg annyira picik, hogy nekik az lenne az optimalis, ha egesz nap veled/rajtad lenne. O azt az erzest keresi, amit bent tapasztalt a pocakodban, a meleget, a hangodat, szivdobogas, stb, plusz ott bent ehes sem volt, kakilni sem kellett, a hasa sem fajt, sorolhatnam.

Nekem a 3. babam 2 honapos es sokat van rajtam/velem, en nem felek attol, hogy elkapatom, mert a nagyobbaknal is igy volt.

Hat hetesen raadasul meg nyugosebbek, ehesebbek, faradtabbak, mert ilyenkor van naluk egy fejlodesi ugras, sokat javul a latasuk, hallasuk hirtelen, sokkal tobbet erzekelnek a vilagbol es ez bizony faraszto nekik.

Az en tapasztalatom az, hogy ezutan rohamszeruen fejlodnek, naprol-napra egyre jobban lekotik magukat (elnezelodnek), majd 3 honap utan a mozgasfejlodes is beindul es akkor mar sokkal kevesbe igenylik a testkozelseget. A hasfajas is javul addigra (ha van) es komfortosabb nekik is az “elet”.

Nem maradtak rajtam a nagyobb gyerekeink sem, miutan beindult a maszas, majd jaras, azutan gyakorlatilag csak az etetesnel, altatasnal akartak mar csak olben lenni, vagy ha nyugosek voltak valamiert (betegseg, fogzas). Mar nekem hianyzott a babazas egy ido utan, annyira jol elvoltak nelkulem.

Szoval az en tapasztalatom az, hogy a pici babaknal inkabb az a termeszetes, ha igenylik a testkozelseget es ettol meg nem lesznek elkapatva, ahogy fejlodnek es erdeklodnek a dolgok irant, ugy valnak le a szulorol. Nalunk legalabbis igy volt. Most sem aggodom emiatt.

2018. dec. 30. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

6 hetesen még nagyon kicsi. Nyílván a te közeledben érzi magát biztonságban hisz 9hónapig folyamat érzett téged.

Szerintem ez nem elkényeztetés amit csinálsz egyszerűen az igényeit elégíted ki. Ne foglalkozz se anyós se senki véleményével. Csináld úgy ahogyan érzed és úgy lesz jó mindkettőtöknek.

Nekem mikor a fiam volt ilyen pici napközben a mi ágyunkba aludt vagy rajtam, éjszaka ha szopizni akart magam mellé tettem az ágyba és volt hogy én vissza aludtam és így ő is ott maradt velünk. Most 3 évés és simán elalszik a saját ágyában.

2018. dec. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%

50 feletti nővéremmel kapcsolatban most kérdezgeti magát az édesanyánk, hogy talán ha nem hagyták volna sírni kiscsecsemőként, felvették volna, ha igényli, nem viszik bölcsődébe egészen piciként, akkor most jobban ki tudna állni magáért? Nem maradna benne megalázó kapcsolatokban? Reálisabb (pozitívabb) lenne a képe saját magáról?

Egyetemet végzett, szakmájában sikeres, de állandó bizonytalansággal küzd, és nem képes kiállni a saját érdekeiért.

Persze az összefüggés nem teljesen direkt, de valamilyen szinten azért működik.

2018. dec. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ezen mosolyogtam. :)

Nem tudod elrontani. Első gyerekem vagy 3 hetes koráig elaludt cumival. Aztán sírdogálni kezdett az ágyában, a vége az volt, hogy 3 hónapos koráig járkáltam vele a szobájában, mire elaludt. Aztán elég volt paskolni a hátsóját. Majd 1 éves kora után megpróbáltam, hogy melléülök, mert már egyre kevésbé bírtam de jól vette, elég könnyen elaludt. Aztán volt időszak, hogy bent se kellett vele lennem. Mióta kezdte az ovit megint be kell ülnöm de ez oké, úgyse tart örökre.

Aztán a második gyerek.. képes lett volna egész nap ébren lenni és sírni szerintem, ha ragaszkodok az ágyhoz. Már a kórházban is sírós baba volt. Mellkason aludt de letenni se tudtam, azonnal felkelt. Aztán babakocsiban altattam sokáig. Este mondjuk elég volt a hátsóját paskolni. 1 évesen szokott le mindenről, este nagyon nehezen aludt el, mintha nem akarta volna, hogy paskoljam a hátsóját. Megpróbáltam hogy melléülök, 10 perc alatt kidőlt. Most 1,5 éves, nem kell mellette se ülni. Amúgy nagyon jó alvó lett, az első fél év azért kemény volt. Szóval nyugi :) nem marad így :)

2018. dec. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én szülés utánu depresszioval kuzdok es amit megtabultam es segit benne (szakember tanácsa) hogy csak te anya tudid mire van annak a pici babanak szuksege. Őa te részed. Ne hallgass senki másra. Engem is mindenki fasztott már 2hetes korától hogy elrontom és elkapatom. Meg kerdeztem az orvosom hogy mi van ha megszokik valamit amit később mar nem tudok csinálni(pl ringatva altatni) és olyan haláli nyugalommal rá vágta hogy barmikor lehet azt mondani h mar nem tudom ezt csinalni es valtoztatni a gyerek is megfogja érteni ne stesszelj ilyeneken. Ha most igy jo csináld igy.
2018. dec. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Minden értelmes választ köszönök. Akkor azt mondjátok meg meddig ne érdekeljen (ahogy anyósom mondaná 😂😂) hogy elkényeztetem e vagy sem. 3-4 hónap. Tudjátok mit igaza van annak az orvosnak. Ha változás lesz ahhoz a baba is hozzá tud szokni. Köszi mindenkinek! BUÉK!
2018. dec. 30. 11:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!