Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lehet sétálni vinni...

Mikortól lehet sétálni vinni az újszülött babát?

Figyelt kérdés
Most lesz egy hetes, van erre valami "szabály" mint pl a 6 hétig nincs látogatás stb?? Kivihetjük?
2019. jan. 1. 04:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
En utcara emberek koze 3 hetesen vittem. Par naposan feloltoztetve kialltam vele az ablakba egy kicsit hogy szokja a levegot. Majd egyre hosszabb idejig. Utana az ajtoba makd az udvarra vittem ki egyre egyre hosszabb idore. Es 3 hetesen mar tologattam az utcan. Hozzateszem hogy december volt.
2019. jan. 1. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 LeniDavisJr ***** válasza:
61%
Nekünk is decemberi volt a baba. A védőnő javaslat is az volt, hogy 3 hetes korában vigyük ki először, de akkor is csak rövidebb időre. Aztán szépen lassan egyre több időt töltöttünk kint. Olyannyira, hogy a legjobbakat mindig kint aludta a szabad levegőn. 0 fokig aludt kint a kicsi jól felöltöztetve, betakarva, amit szintén a védőnő javaslatának megfelelően csináltunk. Sosem volt beteg.
2019. jan. 1. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

Akár a születés után rögtön is ki lehet vinni, és télen is.

De minél elöbb kezded a friss levegöhöz szoktatni, annál ellenállóbb, egészségesebb lesz. Természetesen a sétáltatást nem Plázában kell elképzleni, hanem az utcán, lehetöleg nem forgalmas helyen és nem tömeg közt.

2019. jan. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
62%
Nagyon hideg, havas március 15-én született, egy hetes volt, mikor hazavittük. Az első naptól kezdve napi kétszer felöltöztettem melegen és úgy szellőztettem 10-15 percet, hogy ő a kiságyban aludt. Két hetesen simán mentünk vásárolni, postára... (Nyilván nem pláza, csak a közeli abc). Ha esett, akkor az erkélyen aludt a babakocsiban a napi két séta ideje alatt :) Mondjuk van is immunrendszere.
2019. jan. 1. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%

A legkisebbet egy hetesen vittem ki eloszor, ellenorzesre mentunk. Azutan vittem minden nap, “celtalanul” setaltunk a kornyeken delelott-delutan egy-egy orat.

Nem egesz 3 hetes koratol visszuk a nagyokat suliba, ez napi ketszer ket oras seta, ugy megszokta, hogy suliszunet idejen is igy megyunk valahova, akkor alszik a legjobban napkozben.

A nagyokat is hasonloan levegoztettem, kb egy hetes koruktol.

Teli gyerek mind a harom.

2019. jan. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%

novemberi, januári, februári, a gyerekeim

hazajöttünk a kórházból és szinte azonnal ...


a hideg levegő nem fog megártani neki ...

felöltözteted rendesen betakarod és alszik mint a tej :)

na igen azért nem mindegy merre sétáltok - nekem szerencsés az h jó környéken lakok így van park csend és jó levegő


mondjuk a kisebbeknél meg se tehettem volna mivel a nagyobbaknak ovi

/suli volt ...

2019. jan. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%
#4 Immunrendszere mindenkinek van :-)
2019. jan. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Mi nagyon vidéken egy kis faluba még az utcank sem betonos de először csak telken belül gondoltam a sétát
2019. jan. 1. 09:18
 9/12 anonim ***** válasza:
62%

Magyarországon köztudottan borzasztó a gyerekek immunrendszere a pont a túlféltés , túlöltöztetés miatt. Megszületik, amikor mentek haza nyugodtan lehet kivinni. Skandináviában, Oroszországban is élnek emberek , és járnak az utcára.

De a kérdésedre a válasz, külföldön lakom, szültem , aznap mentünk haza , másnap mentünk ki.

2019. jan. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
81%
Kiviheted mar, a hideg nem art. A szmog szintet viszont csekkold minden nap, ha nagyon nagy a szmog, ne vidd ki. Ilyem idoben inkabb delelott, akkor meg kevesebben futenek, plane videken, ahol delutab mar sokan faval tuzeknek
2019. jan. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!