Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Napirendet így hogyan alakítsa...

Napirendet így hogyan alakítsak ki?

Figyelt kérdés
Reggeli-alvás-10órai- játék-alvás-ebéd-alvás-uzsi-játék-fürdés-vacsi-alvás. Nagyon jól hangzik,de hasfájós babáknál ezt hogy? A görcsös hasfájástól se játszani se aludni nem tud. Voltak már jobb napok mikor sikerült a hasonló napirend,de nagyon ritkán. 2hós a lányom.

2019. jan. 6. 18:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Fektesd hanyatt, biciklizz a lábával. Húzd fel a hasáig, aztán vissza, döntsd oldalra.


A napirendet a pici igényeihez igazítsd, nem baj, ha egy picit elcsúszik néha.

2019. jan. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szopik a baba? Ha igen akkor valtoztass az etrendeden, es kerd meg az orvosod hogy adjon valamit a hasfajasokra, nekem az segitett hogy vaktoztattam az etrendemen mert sokszor attol fajt a pocakja ha en olyat ettem es ugy etettem meg de ha nem szopik akkor viszont valami mast kell kitalalni ra, nekem is eleg nehez volt de a vedonom vitamint irt fel es rendben hozta a pocakjat igy tudott aludni es jatszani es aztan az ejszakat vegig aludta
2019. jan. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tápszeres,másodikat próbáljuk, a különböző cseppek nem segítettek.
2019. jan. 6. 18:30
 4/8 anonim ***** válasza:

Hasfajasra való babamasszazs? Akar az is lehet egy (vagy több) napirendi pont.


Két honaposan én inkább arra törekedtem, hogy ugyanazok a tevékenységek kövessek egymást és első fix napirendi pont a fürdés és alvás ideje volt. Persze az sem percre pontosan, de megvolt, hogy 18.00-19.00 között kezdjuk furdetni utána masszázs pizsi eves és megy az agyba.

2019. jan. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az altatást hogy csináljátok? Nálunk mellkason alszik el és akkor tesszük le ha elég mélyen alszik. Ha félig ébren teszem le ide oda forgatja a fejét, folyamatosan dugdozom vissza a cumit, nyöszörög közben, a lábát is húzogatja. Vagy ha elég kitartóan csinálom elalszik így "egyedül"?
2019. jan. 6. 18:51
 6/8 anonim ***** válasza:
47%

4-es vagyok, az én fiam egyedül alszik az első perctől, így igényelte. Mikor pici volt elalváskor sokszor kiesett a cumija, azt vissza kellett adni neki, akar 5-6 vagy több alkalommal. Most 15 honaposan már megoldja magának.


Nagyritkán aludt el kézben, arról azt olvastam és nekünk bejott, hogy 20 perc kell, hogy ne felszívesen aludjon. Olyankor megvartuk azt az időt és csak utána tettük az agyába

2019. jan. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. 2 hónapos csecsemőnél semmi értelme napirendet kialakítani, úgyis felrúgja naponta tízszer. Majd ha elmúlt 3-4 hónapos nem fog már fájni a hasa sokkal könnyebb lesz napirendet betartani.
2019. jan. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

nálunk ezek váltak be:

- diéta, olyat egyél csakis ami nem okoz hasfájást, mert ahogy valami rosszat eszel, az megy át az anyatejjel (ezer lista van interneten, de köztük tejtermékek, tojás, néhány gyümölcs, sok féle zöldség, héjasak, puffasztó ételek, keress rá)

- sok mozgás. nálunk nagyon sok tornázás volt, főleg pelenkázásnál lábbal mindenféle torna, így ki tud szökni sok-sok gáz, mielőtt még felgyűlne.

- 1-1 póz főleg neked felemelt láb mikor fekszel (mintha könyvet olvasnál) és ott kicsit összegörnyedve a gyerek. Nálunk sokszor csak így tudott elaludni. Nekem kellemetlen volt, fel kellett párnáznom mindenemet, párom segített, de megérte ha aludt 1-2 órát és nem volt baja

- sétálás a friss levegőn. nem tudom miért, de az nagyon segített

2019. jan. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!