Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két gyerekkel mikor lett...

Két gyerekkel mikor lett könnyebb?

Figyelt kérdés

Tudtam, hogy nehéz lesz, nemmis annyira veszes a helyzet, de megis meg vagyok zuhanva. Elso babam szuletese utan is volt egy kis depressziom, most is kezdek belecsuszni.

A nagy 2 eves, hianyzik, utalom h keveset tudok vele lenni. A kicsi meg kicsi, nem lehet meg vele semmit csinalni csak eszik sir alszik vagy epp csak sir es nem eszik nem alszik🙈 szokasos ujszulott dolgok.


Na de mikor lesz ez konnyebb, gordulekenyebb? Kinek mikor jott el amikor mar rutinbol megy a ketto is es nem akar belehalni?😄


2019. jan. 7. 15:12
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Az elején sem akartam belehalni, viszont onnantól lett kifejezetten könnyű, hogy a kicsi is elkezdett helyzetet változtatni. Ez nálunk 5 hónaposan a kúszás elkezdése volt. 😊
2019. jan. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Na en is ebben remenykedem, elso fiamnal is onnan lett konnyebb :)

Koszi!

2019. jan. 7. 15:28
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk a kisebb mindig is jó kisbaba volt. Nem volt az a tipikus sírós baba, de így is volt elég gondunk. Nálunk akkor lett jobb, mikor kinőtt az első foga. Odáig sokat szenvedtünk vele. A nagyobb pedig elég pörgős, így sokat segített, hogy ő már ovis. Ha mind a kettő otthon lett volna nem tudom mit csináltam volna.

A nagy nem mindig volt szeretetteljes a kicsivel szemben. Sokszor ebből addódtak gondok.

2019. jan. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
Nyugi, csak az első 20 év húzós. Én legalábbis ezzel nyugtatom magam. :) nekem onnantól lett könnyebb, amikor megtanultam leszarni a dolgokat. De még így is gondolkodom néha, hogy most a vezetője vagyok az elmegyógyintézetnek, vagy én is egy beutalt vagyok.
2019. jan. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pont az eleje volt a legkönnyebb, a kicsi csak evett, aludt és nézett ki a fejéből, a nagy 2,5 éves volt mikor megszületett, már ő is elvolt magának, a kicsivel (3 éves) most is könnyű, a nagy borzalmas
2019. jan. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
a nagy a kicsi 3 éves volt...onnantól egyre könnyebb lett, persze a gyerektől is függ hogy milyen. Nekem az első szabálykövető, megfelelni vágyó, a második abszolut az ellentéte...állandóan feszegeti a határait.
2019. jan. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
bocsánat, vmiért kitörlődött....szóval a nagy 5 éves volt...de vele már 4 lévesen is könnyű lett volna, de a kicsi 2 évesen még nagyon nehéz eset volt, ment a saját feje után.
2019. jan. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem most másfél és 3és fél évesek. Még nem könnyebb:D illetve de, napközben, mikor a nagyobb oviban van. De mikor mindkettö itthon,az elég nehéz:)
2019. jan. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

20 hónapos a kicsi, majdnem 4,5 éves a nagy.

Az első év volt kicsit problémásabb, de semmi extra, csak a sok alvás, etetés, szervezés miatt. Nyár óta a kicsi is csak 1x alszik napközben, azóta rugalmasabbak a napok. A nagy csak délig ovis, ezért van idejük bőven egymásra délután. A napirend az első pillanattól úgy lett alakítva, hogy együtt aludjanak ebéd után, így nekem is van szabadidőm.


A kicsi 2-3 szavas mondatokban kezd beszélni, így egyre szuperebbül eljátszanak együtt. Ma pl. 1,5 órát elvoltak úgy a gyerekszobában, hogy csak dumát és nevetgélést hallottam. Imádom ezt az időszakot.

2019. jan. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!