Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idő után vállaltatok...

Mennyi idő után vállaltatok be kistesót?

Figyelt kérdés
7 hónapos a babám, úgy néz ki ismét áldott állapotban vagyok. 🙂 Úgy terveztük, hogy kis korkülönbség legyen köztük, sikerült is a baba. A kérdés az lenne, hogy mennyire cipelhetem így a babómat? Nagyon anyás, magamra kapattam, de az én hibám mert folyton ölbe vettem még akkor is ha egyébként nem lett volna muszáj, mert elvolt magának.Hasonló helyzetben lévők, hogy oldottátok meg? Minden választ előre is köszönök😊
2019. jan. 8. 07:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%

Szia! Kislányom októberben lett 2 éves. Jelenleg 6 hetes kismama vagyok.

Szerencsémre sokat tudok pihenni, kislányom nagyon jól eljátszik egyedül is, illetve a vele játszás és foglalkozás sem okoz problémát. Most 16 kg. Elég sokat kell cipelni.

2019. jan. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
52%

11 hónapos volt a fiam, mikor terhes lettem ikrekkel, most vagyok 20 hetes.


Amikor kell emelem, mikor tényleg szüksége van ra felveszem, viszont ha csak nyuszis, faradt és kézbe kéredzkedne, mindig elmondom neki, hogy anya most nem tud felvenni, de szívesen leül hozzad és megolel. Ezt bármikor meg is teszem, most már ő jön és bújik az olembe ilyenkor.


Nekem a 8-14 hét közötti időszak volt nagyon nehez, folyton szedultem akkor nehez volt ellatnom. De szerencsére most már minden könyebb

2019. jan. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%
14 hónap van a lányok között, 5 hónapos volt a nagy, amikor tervezetten terhes lettem. 😊 Simán emelgettem, semmi bajunk nem volt. Mondjuk nekem sosem volt egyikkel sem semmilyen kellemetlenségem, rosszullétem, tünetem, szóval könnyen beszélek.
2019. jan. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagy a korkülönbség, 3,5 év, de emeltem terhesen a nagyot simán. Jó, nem cipeltem ennyi idősen már nyilván egész nap, de ha igényelt, és kérte, hogy vegyem fel, megtettem. Ettől nem lesz semmi bajod, mert ez olyan terhelés, amihez hozzá van szokva a tested. Akkor van gond, ha olyasmit csinálsz, amihez nem vagy hozzászokva, és megerőltető.
2019. jan. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
14 hónapos volt a nagy, amikor terhes lettem szintén ikrekkel. Őt is sokszor kellett még emelni, etetőszékbe, kiságyba, autóba, stb. Semmi gondot nem okozott. :) A nőgyógyász is megnyugtatott, hogy tegyem csak nyugodtan a dolgomat. A védőnőnek volt egy nagyon hasznos tanácsa: azt mondta, emeljem a nagyot bicepszből, de hasból, felsőtestből. Így csináltam, így szinte csak a karom dolgozott, amikor megemeltem.
2019. jan. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
*...NE hasból, felsőtestből!!!... Elírtam!!!
2019. jan. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Másfél éves volt a lányom mikor megfogant a kistesó. Cipelni már nem kellett,de emelgetni igen,pl etetőszékbe be-ki, kádba be-ki,stb. Az én orvosom azt mondta,hogy ami terheléshez hozzá van szokva a test,az egészséges terhességnél nem okozhat bajt.
2019. jan. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

1,5 éves volt mikor terhes lettem, az utolsó hónapban azzal szórakozott, hogy mikor elmentünk sétálni és már elég messze voltunk a házunktól beadta a kulcsot és cipelhettem haza...

Még a szülés előtt 2 nappal is kb 500 métert vittem úgy, hogy közben esernyőt is fogtam :S Nem mondom, hogy nem szakadt le majdnem a derekem, de csak nem hagyhattam ott 😅 A babakocsit meg már nem viselte el

Szóval ugyanúgy emeltem-vittem, mintha nem lennék terhes

2019. jan. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Megnyugtató válaszok, köszönöm szépen Mindenkinek 😘
2019. jan. 8. 09:24
 10/15 anonim ***** válasza:
56%
Szia, nekünk egy 20 hós lányunk van és egyelőre nem lesz kistesó.3 èves korában dolgozok csak, aztán 5 évi rakosgatjuk a pénzt egy nagyobb lakásra havi 100-150ezrével és utána jöhet a kistesó. 8-10 éves kora között lesz, mindkettőnk szerint jó a nagytesó.
2019. jan. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!