Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van okom aggódni, tényleg...

Van okom aggódni, tényleg keveset hízott a babám a szülés óta, de akkor miért mond mást a védőnő és az orvos?

Figyelt kérdés
Pont 1 hónapos a babám. Kevés anyatejem van, 1 óra alatt átlag 10 ml tej jön csak, ezért a legnagyobb rész tápszer amit kap. Nagyon hasfájós, kipróbáltam mindent már. 120 ml Beba tápszert kapott 3 óránként a 3. héttől. Ez az adagolás van a tápszerre is írva amúgy. Egyik nap annyira sírt már hogy bementünk a kórházba, ott voltam vele 3 napig. Több orvos is megvizsgálta, nem találtak semmit. Amit mindegyik mondott az az, hogy a 120 ml sok neki és csökkentsük le 90 ml-re. Meg is történt, 3 óránként kellett adnom neki. Jobban lett, most még kap Infacolt is. Automatikusan felkel 3 óránként, mert éhes. Ma viszont voltam a védőnőnél, ő azt mondta, hogy vékony és keveset hízott. Egész pontosan 600 grammot. Azt mondta ez az alsó határa annak amennyit minimum híznia kell. 2600-al jöttünk haza a kórházból, most meg 3200. Ő azt mondta 120 ml adjak neki, hasfájás ide, hasfájás oda. Elmondtam hogy nekem meg azt mondták a kórházban hogy nem kell annyit, megterhelhette a hasát a 120. Most akkor mi a jó neki mégis? 600 g az olyan kevés az első hónapban? Pufibb lett, kikeredett jobban mióta megszültem, de nem az a tipikus pufi, hurkás baba mint amilyeneket én is látok.

2019. jan. 8. 15:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom heti 120-200 gramm az ideális hízás.

Szerintem nincs probléma, nem hízhat minden baba heti 200at, majd ha túl van a hasfájós időszakon más lesz.

Azt csináld amit az orvos mond, annyit adj amennyit a baba kér.

2019. jan. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
120-nál sírt, 90-nél jól érezte magát. A védőnőre rá kell hagyni a hülyeségét. A 600 gramm nagyon jó egy hónap alatt, hiszen születés után néhány napig általában fogynak a babák.
2019. jan. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A védőnő úgy mondta mintha teljesen alultáplált lenne. Alapból is vékony volt születésétől, 2730 grammal született, kórházból 2600-al hoztuk haza, ott azt mondták ez normális. A 120-at is megitta azelőtt, de azt tudni kell hogy nagyon mohó, gyorsan is iszik. Már tartok szünetet etetéskor és büfiztetem mindig.
2019. jan. 8. 16:47
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem semmi baj nincs vele. Kisfiam 2590g-al született és 1 hónaposan 3300g volt. Azt mondták tökéletes.

Egyébként úgy tudod kiszámolni mennyit kell ennie hogy testsúly kg x150 ez a napi mennyiség. Ezt oszd el az étkezések számával. Tehát 3,2x 150=480.

2019. jan. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Idióta a védőnőd! 600 g pont jó. Ha 90et eszik,és igy is gyarapszik, akkor nincs is miért aggódnod. Jól csináltad, nem kell tömni a gyereket ha nincs jól emiatt.

Az én lányom most lesz 2 hónapos, van amikor csak 60at eszik, van mikor 120at. Biztos nem olvasta mi áll a tápszeres dobozon :)))

2019. jan. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom 400 gramm a mimimum hízás. Nekem első babám 500 grammot hízott 1 hónapos korig, a második 600 grammot. Lettek szép pufik amúgy, úgy 3 hónapos korra.. :D senki semmit nem szólt. Képlet szerint a babádnak napi 480 ml kész tápszer az adagja (testsúlykilogrammonként 150 ml). Persze ez nem szentírás, csak úgy kb, nekem pl a kicsi 6 hetes koráig még talán meg is ette de onnantól nem. A nagyobb meg többet evett ennél de ha kevesebbet adtam neki nagyon sokat sírt.
2019. jan. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem a 4 honapos babáim esznek 120at. Igaz 7x egy nap. Ők többször esznek kevesebbet.
2019. jan. 9. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,megnyugodtam.
2019. jan. 9. 16:32
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, a védőnőd egy idióta és ezt orvosként mondom.

Első hónapban egy újszülött gyarapodás a 400 g felett már jó. Tehát a te babád másfélszer többet hízott, mint elvárható lenne. Továbbá egy újszülött napi folyadékigénye 150-170 ml/ttkg. Most az egyszerűség kedvéért három kilós babával és 170 ml-el számolva az napi 510 ml, ha ezt nyolc részre osztjuk az durván 64 ml/etetés. Tehát még a 90 is sok a 120 pedig a normál adag majdnem duplája.

Amit tudni kell, hogy a babáknak szopóreflexük van. Tehát ha te valamit a szájához tartasz akkor szopni fog önkéntelenül még akkor is, ha már degeszre ette magát. Ez anyatejes babáknál kisebb baj, mert anyuci nem tud végtelen tejet termelni és a cickóból melós kiszipókálni, tehát a gyerkőcöt nehéz túletetni. Tápszeres babáknál azonban nincs ilyen kontroll és könnyű túletetni a babát, ilyenkor fáj a hasa, bukik, nyűgös stb. A 120 ml per etetés annak a babának kb. olyan élmény lehet, mint a libának amikor tömik. Nem szabad ennyit etetni. Három óránként bőven elég 60-70 ml.

2019. jan. 11. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Az én babám normál súllyal született,de sajnos az elején csak az egyik cickómat fogadta csak el,ezért javasolták,h használjak bimbóvédőt. Így szopizott mindkettőből rendesen.

Egy hónaposan olyan vékonyka volt,de az orvosunk kivárt a szopis gondok miatt. Két hónapos volt,amikor nem hízott annyit,mint kellett volna,ezért pótlásnak írt fel tápit és mérnem kellett minden nap egy darabig. De a tápitól hasfájós lett. Én espumisan cseppet tettem a tápiba,ez nekünk bevált. De a bukások miatt kipróbáltuk a BioGaya-t,viszont hasfájásra nem volt olyan hatékony,mert a tápitól eleinte még szorulása is lett.

De ne aggódj,a hasfájós időszaknak úgy 3 hónapos kor körül általában vége.

Ja,és mivel nekem kevés volt a tejem,a kisfiam 2 hósan kb 30-40 ml-t szopizott és kb 60ml tápit még utána.

És sosem volt az a tipikus hurkás baba. Most 15 hónapos kb. 10kg,vidám,mosolygós,eleven gyerkőc.

Bocsi,h hosszúra sikeredett. Sok sikert es kitartást!

2019. jan. 11. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!