Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lesz velünk a nyáron?

Mi lesz velünk a nyáron?

Figyelt kérdés

A lakásunk nyaranta 32-36 fokra felmelegszik(hajnalra nyitott ablakkal lehül 30 fokra)

Klíma nincs, csak ventilátor, de semmit nem ér. Rengetegszer vagyok rosszul, van,amikor inkább kimegyek az udvarra a fa alá, mert sokkal kellemesebb kint az idő.

A kérdés pedig, hogyha tavasz végén, vagy nyár elején megszületik a babánk, mivel tudok segíteni neki, hogy a nagy meleget kibírja? Költözzünk el..?!


2019. jan. 8. 23:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
Olcsobb ha klimat vesztek ...
2019. jan. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk is szar a szigetelés, és én sem bírom a meleget, konkrétan 20 fok felett már szenvedek. Egyrészt nagy akaraterőt ad a gyerkőc, nekem azóta sokkal kevésbé haldoklósak a nyarak, mióta megszülettek. 😊 Másrészt mi szinte nonstop pancsolunk nyáron. Én csak a felsőmet vizezem be meg a hajamat, a lányok mennek a kismedencébe (picik még, csak kis vizet kapnak pacsálni). Nekik is vizezek hajat, imádják. 😊 Sokat iszunk, a ventillátor pedig megy éjjel-nappal a szobájukban is, meg minden helyiségben. Remélem, idén sikerül beszerezni egy légkondit, ha nem, akkor most is ez lesz.
2019. jan. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
31%
Milyen lakás az, ami annyira fel tud melegedni? Télen nincs gond a felfűtésével, mert gondolom semennyi hőszigetelés nincs.
2019. jan. 9. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Könnyűszerkezetes ikerház/sorház. A másodikban lakunk mi, “előttünk” egy lakás, “mögöttünk” kettő. (Hátra fele nyúlik)

Amerikai konyhánk van, az egyik fal az egyik szomszéd “másik fala” a másik fal a másik szomszédé, a harmadikon van két ablak, 1 ajtó, a szembefal a hálószobánké, meg az előterünké. A fürdő egyik fala a szomszédé, a másik a hálószobánké, a harmadik oldalfal. A hálónk meg a nappali fala, a fürdőfala, az előtér fala, meg egy sima oldalfal.


Na ennyiszer sem használtam még a fal szót egy helyen :D Bocsi, ha bonyolult, vagy senkit nem érdekelt ilyen részletesen

2019. jan. 9. 01:12
 5/16 anonim ***** válasza:
82%

A hírhedt könnyűszerkezet...

Én spórolnék egy légkondira. Havi 20-at félretesztek, akkor már csak kevéssel kell kiegészíteni nyár elején.

Vagy elköltöznék. Most fent van az ingatlanpiac, jó áron el tudnátok adni.

Vagy vendégmatrac és kint aludnék az udvaron. Gyerekkoromban sokszor csináltuk (bár nem a meleg ház miatt) és nagyon élveztem.

2019. jan. 9. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Gyűjtsetek klímára.
2019. jan. 9. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Estétől kora reggelig kell szellőztetni, ha megy a ventilátor, akkor gyorsan kicserélődik a levegő. Utána csukd be az ablakot, engedd le a redőnyt, mert már csak a meleg jön be. Nappal jobban jártok, ha az udvar árnyékos részén vagytok minél többet.
2019. jan. 9. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy modern, energiatakarékos inverteres, A+-os klíma sincsen már 200 ezer forint sem beszereléssel együtt. Ez azért nem olyan egetverő összeg, hogy a hosszútávú komfortérzet biztosítása ne érne meg ennyit és csak egyszeri beruházás. Sokkal több pénzt elszór egy átlag háztartás minden nyikkfenére, én ezen biztosan nem spórolnék, június eleji beszerelésig még 6 hónapig félre lehet tenni, ha egyszerre sok kifizetni. A közhiedelemmel ellentétben egyáltalán nem dárga a fenntartása, feltéve, hogy legalább A-s energiabesorolású és ahogy mondtam inverteres. Mondjuk én ezt úgy oldottam meg, hogy (mivel átalány díjas az áram, éves elszámolással), így megemeltettem a havi összeget kőkemény erez forinttal, ez akkor évi plusz 12 ezer, de így még sosem kellett az elszámoláskor pluszt fizetnem, akkor sem, ha szinte egész nyáron folyamat ment a klíma, éjjel-nappal. Megér havi egy ezrest az, hogy nem kap hőgutát az ember nyáron, a modern készülékekkel ráadásul fűteni is lehet, nálunk központi fűtsé van, gyakorta előfordul, hogy még nem kapcsolják be, de már lehül, vagy még hideg a lakás, akkor ezt is át lehet hidalni evvel, ez is belefér az éves plusz összegbe. ezen kívül ami költség és megéri rá költeni, az éves szervízdíj, én minden szezon előtt átvizsgáltatom és kitisztítják, átnézik ilyenkor, így semmilyen káros anyag, baci nem telepszik meg és szaporodik a szűrőben, eleve tisztítja is a kintről bejövő levegőt. Egy sz mint száz, nem értem minek kínlódni, mikor ilyen kézenfekvő a megoldás. Mi is szenvedtünk egy darabig a klímával kapcsolatos tévhiteink miatt, aztán 2013-ban kapott egy kisebb fajta hőgutát az akkor már 4 éves gyerek éjjel, kiszáradt reggelre, pedig éjjel is ivott és már nem volt csecsemő sem, no másnap volt a napja,( a reggeli orvoshoz futás után) hogy kerestem klímást, azóta sem bántam meg. ez itt panel, a gyerekszoba nyáron 30+ fokos lenne, éjjel is, nem kínzok senkit vele, a gyereket pláne nem.
2019. jan. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
84%
Mi relatív jó minőségű téglalakásban lakunk, és nálunk van klíma. Viszont a tetőtérben van egy picike lakás, ahol egy nagyon szerény jövedelmű pár lakik, tavaly kora tavasszal született a babájuk (most hogy miért és mire vállaltak gyereket, hagyjuk). Nyáron annyira felmelegedett a lakás, hogy a nő szó szerint egész nap lent volt a parkban a picivel, csak vécére és enni szaladt fel, meg aludni vitte fel a gyereket. Az egyik reggel mentőre ébredtünk, hőgutát kapott a pici...35-36 fok volt a lakásban. Addig nem engedték hazavinni, amíg meg nem oldódik a lakás hűtése, így a lakóközösség összedobott nekik egy klímát. Ha jól emlékszem, 160 körül megvolt szereléssel együtt, és ez már inverteres cucc volt. 24 lakás van, mindenki 7000-et adott. Na most ebből az egészből annyit akartam kihozni, hogy vastagon megéri spórolni ilyesmire, a gyerek egészsége nem játék. Ő még picike, a hőleadása alacsony, könnyen túlhevülhet. Úgyhogy csak alátámasztani tudom az előző hozzászólót. Most jöhet mindenki azzal, hogy régen se volt klíma, viszont ideje szembenézni a ténnyel, hogy régen nem voltak ilyen iszonyatos hőhullámok, ennyi a meleg nap, folyamatosan nő az átlaghőmérséklet, a régebbi házak nem létező szigetelése pedig nem tudja felvenni a versenyt a változó időjárással. Ez csak nyárról nyárra rosszabb lesz.
2019. jan. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
15%

Az az igazság, hogy ha vesztek is klímát, egy újszülött mellett nem biztos, hogy jó lesz bekapcsolni.... de még mindig ez tűnik a legjobb megoldásnak.

Viszont érdekes módon a babákat annyira nem zavarja mindig a nagy meleg, mint minket (ők 36-37 fokhoz vannak szokva:):):) Neked lesz még nehezebb, mert szoptatáskor össze lesztek simulva, ha lehet, még melegebb lesz, és éjjel sem csinálhatsz úgy kereszthuzatot, hogy a babát érje.

2019. jan. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!