Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért vagyok ilyen rossz...

Miért vagyok ilyen rossz anya? Mindig ilyen nehéz lesz?

Figyelt kérdés

3 hónapos múlt a kisfiam és iszonyatosan rossz anyának érzem magam.

Kb egész nap sír, hasfájós, semmi nem használ neki. A fejét nem tartja rendesen mert utál hason lenni én pedig utálom őt kínozni ezzel...

A napunk többnyire sírasból áll, már a kezdetleges fogínyfájdalmakat is érzi. Egyszerűen nem tudom mit tegyek már vele, neki semmi sem használ...

Alig tanult eddig valamit szerintem, hiszen játszani se tudunk nagyon...inkább csak eszik sír alszik...

Csak kézben van el...

Én pedig belefáradok ebbe az egészbe.

Akartunk még gyereket de egyre jobban azt érzem én ezt mégegyszer végigcsinálni nem fogom.

Mikor lesz könnyebb?

Soha? Vagy nekem nem való gyerek? Bár sírni nem hagyom egyedül de én is vele sírok néha már, annyira rossz is látni ezt, meg igazából teljesen kikészülök ettől az ordítástól meg attól hogy még wc-re se lehet elmenni. Igaza volt minden riogató embernek, akiknek már volt gyerekük..

Ez ez iszonyat nehéz feladat ami rengeteg türelmet és lemondást követel...

Tudom, nem csak akkor kell szeretni a gyereked, ha vigyorog...de kezd tönkremenni az idegrendszerem.

Már a férjemmel is sokszor ezmiatt vagyok bunkó. Belefáradok...

Bocsi csak ki kellett írnom magamból. Miközben végre elaludt a karomban...


2019. jan. 15. 12:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Túl fogsz lendülni rajta. Idővel jobb lesz, és persze akkor más lesz majd nehéz Szülőnek sem születik senki, csak beletanul. Én is hasonlóan éreztem magam, de jobb lett, mikor a kicsi is nyitottabb lett a világra. Mondjuk a sírását, visítását most se bírom hallgatni, pedig óvónőként hallottam már pár gyereket, de a saját az jobban kikészít.😀 Próbálj meg egy kicsit kikapcsolódni, ha rá tudod bízni addig a babát valakire. Jót fog tenni.
2019. jan. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az első 3 hónap a legnehezebb szerintem, ilyenkor nagyon sok babának fáj a hasa, de ez 3, mac. 4 hónapos korukban megszűnik, fejleszteni egy ilyen pici babát nem lehet, szóval teljesen természetes, hogy nem tanult még semmit, valóban az lenne a legfontosabb, hogy tartsa a fejét, tedd egy viszonylag kemény felületre hason, de nem kell túl sokat, mi napi 15-20 percet csináltuk. A babák bőgnek, ez természetes, én nem hordoztam, mert a lányom nem igényelte, de sírós babáknál jó ötletnek tartom. Esetleg vegyél neki hintát. Rezgös pihenöszék? Ezeket mi nem probáltuk, de van akinek bevált. Játszoszönyegre is mehet lassan.
2019. jan. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Játszószőnyege és Adamo hintája van.

De sokat szenved így a nap nagy részében nincs el így sem...

Igyekszem.

Köszönöm

Remélem idővel jobb lesz és a kistesó kérdést is visszagondolom

2019. jan. 15. 13:03
 4/12 anonim ***** válasza:
66%
9 hónapos lányom még mindig ilyen. Teljesen ki vagyok már készülve. Éjjelente 2 óránként kel, nappal folyton a se---emben van, vagy a kezemben. Mindenért nyíg, bőg, én meg már belebetegedtem abba, hogy megszültem. Rémes, nem látok kiutat, sajnos semmi jóval nem tudlak biztatni :(((
2019. jan. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Tekerj össze törölközőt,és tedd a hónalja alá,mikor hason van. Az sokat segít neki!
2019. jan. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Amint elmúlik a hasfájós korszak minden jobb lesz.

Neha én is ezt érzem pedig az én babám nem is hasfájós... Kitartást! Fel a fejjel. Jól csinálod!

2019. jan. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%

Az első hetek, hónapok szornyu nehezek tudnak lenni, En is nagyon nehezen viseltem, hogy mostantól nem en diktalok es néha még délben is pizsamábam acsorgok a kiságy mellett es paskolom a fiam popsijat.

Akkor nekem úgy tűnt, hogy nincs menekvés ebből a helyzet, mar mindig így lesz.

Aztán kicsit elkezdtem összeszedni magam. Arra gondoltam, hogy ez nem lesz mindig így, hisz ő is nő, fejlődik, okoskodik. Napról napra vettem észre mennyit minden változik. Néha jobb lett, néha rosszabb. Egyszercsak azt vettem észre, hogy 1 éves lett a fiam, elkezdett járni, játszani, bujocskazni, egész nap tevékenykedni.

Nem lesz minden örökké ennyire nehez, a fiam 3 nap múlva másfél éves lesz, egy igazi örökmozgó, folyton beszélget :)

Tudom, hogy lesz itt még dackorszak meg sok minden más l, de hidd el nekem, egyre jobb es jobb lesz minden. Kitartás!

2019. jan. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%

Hasfajas: adj neki 5 napig Protexin restore probiotikumot, hátha a belflora eretlensege a baj. Azon ez segíteni tud.


Az nem lehet, hogy kevés a tejed? Tudom egy anyuka ezt nem szereti hallani - én se szerettem - de sokszor az állandó orditas mögött az állandóan félig üres pocak van.


Fejleszteni még nem kell, a babák fejlődnek maguktól is, pláne ebben a korban, ne izgulj. Az viszont baj, hogy nem emeli a fejét. Nekünk is ordított hason és nem emelte 3 honaposan, az orvos szerint minden oké volt vele. Én inkább elvittem devenyes gyogytornazhoz és láss csodát, kezelni kellett. 2 kezeles után megszűnt a probléma :)


Most egy nagyon mosolygós, kiegyensúlyozott, nyugis 4 hónapos kisfiú pedig én is bőgtem a zuhany alatt, hogy legszívesebben összepakolnék és világgá mennék, szóval abszolút aterzem amin keresztulmesz és nagyon tisztellek, hogy csak 3 hónap után borultál ki.


Ja és meg egy tipp: ha később nem sír annyit, néha hagyd egyedül ellenni, nézni ki a fejéből, molyolni valamivel. Nem kell a babákat állandóan és kényszeresen csesztetni (=fejleszteni) mert akkor azt szokja meg, hogy nonstop körülötte ugrálsz és egy évesen majd a vecere se tudsz tőle elmenni...

2019. jan. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el gyógytornászhoz. Ha nem tartja rendesen a fejét és utál hason lenni, lehet, hogy egy csigolya nincs a helyén. Egy barátnőm járt így. Akármit csinált, torka szakadtából ordított a baba 2 hónapon keresztül. Volt vele vagy 4 orvosnál, mind legyintett, hogy hasfájós majd elmúlik. Az ötödik dokinak tűnt fel, hogy furcsán tartja a fejét a kicsi. Valószínűleg a születéskor mozdult ki egy csigolya, az fájt annyira a babának, attól ordított. Végül csontkovács helyretette a kimozdult csigolyát, és onnantól normalizálódott az ordítás mennyisége, és a mozgásfejlődés is megindult. Gyógytornász azonnal látni fogja, ha a csontokkal vagy az izmokkal van valami baj.
2019. jan. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mi hordozokendovel eltuk tul, az en gyerekem se maradt nyugton mashogy, csak magamon tudtam elaltatni is. A nappali alvasat 1,5 eves koraig rajtam toltotte, mert ha letettem, mar ebredt is. Kitartas. Amugy anno azt hittem, a legrosszabb dolog, mikor sir a baba. Azota majdnem 3 eves a gyerekem, na amit o csinal, az az orditas, amellett mar egy baba sirasa csak hatterzaj... Iszonyu hangos.


A hasfajossag, sirossag okat sok esetben egy gasztros, allergologus vagy ful-orr-gegesz ki tudja deriteni. Igen, van, hogy nem derul ki az oka, de nagyon sokszor tejfeherje, gluten, tojasfeherje, szoja, vagy megnagyobbodott mandulak okozzak. De lehet mas szervi eredetu oka is.

2019. jan. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!