Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kezdett el kelni a 4,5...

Miért kezdett el kelni a 4,5 hós babám?

Figyelt kérdés
Koraszülött, 6 héttel előbb született. Eddig csak egyszer kelt az éjjel és most elkezdett kicsit össze-vissza. Tegnap-ma pl evett este 8-kor, 00:36-kor, 3:00-kor, 5:45-kor, 6:15-kor. Szoptatom, heti 200-300 grammot hízik. A doki nénink azt mondta, hogy nem jön a foga, a védőnő pedig, hogy 1-2 hét és kijön. Bevallom nem szeretnék olyan anyuka lenni, akinek a gyereke csak a mellen nyugszik meg és nem szeretnék egész éjjel szoptatni. Van valakinek valami ötlete mi lehet a baj?
2019. jan. 17. 07:46
 1/10 A kérdező kommentje:
Próbáltam megnyugtatni kézben, hátha nem is éhes az éjjel, de nagyon elkezdett sírni. Ezt elfelejtettem leírni.
2019. jan. 17. 07:52
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem növekedési ugrás a lehet, gyakrabban éhes, esténként akar többet is ehet. Egy-két hét és újra visszaáll.
2019. jan. 17. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Jaj, még egy nagyon fontos dolgot elfelejtettem. Karácsonykor kórházban voltunk 5 napot, elkapott egy fertőzést. Sajnos azóta van ez, de egyrr durvább. Először kétszer kelt, aztán 3-szor, tegnap és tegnapelőtt 4-től fél óránként felébredt. Nem sírt, csukva van a szeme, cumi nem kell, nem hagyja abba sehogy csak ha megetetem. Arra is gondoltam, hogy azért kel ilyen gyakran, mert éhes, de pár perc alatt bealszik cicin, nem eszik tényleges mennyiséget és ezért újra meg újra megébred, de lehet ez butaság.
2019. jan. 17. 07:57
 4/10 anonim ***** válasza:

1. Vagyok, akkor nem valószínű a növekedési ugrás.


Mozgás fejlődéssel, hogy álltok?


Nálunk is volt egy hasonló időszak, de szerintem a fiam picit nagyobb volt, nálunk az segített, hogy előrébb hoztuk áz esti fektetest, tovább és nyugidtabban aludt

2019. jan. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Még igazából nem csinál semmit. Szépen tartja a fejét, hasról hátra fordul - de tudom, hogy ez nem az igazi forgás. Úgy látom, mintha hasra is akarna fordulni, de nem gondolnám, hogy emiatt kel. Fel

8 fele fürdik a nagy tesóval. Előbb szerintem nem aludna el.

2019. jan. 17. 09:06
 6/10 anonim ***** válasza:
Az enyém ugyanígy volt: 4 hónapos koráig egyszer kelt vagy egyszer sem, álom volt. Ott viszont valami eltört mert utána elkezdett 2 óránként kelni, csak szopizással aludt el, csak én voltam jó a férjemmel csak mégjobban üvöltött. Most 8 hónapos és még mindig ez van de ma pont csak egyszer kelt, örvendeztünk is a férjemmel reggel. Mosott fos vagyok egyébként, van hogy 3 napig csak 2-3 órákat alszom. :( Tippem nincs, mi mindent próbáltunk, remélem nálatok nem lesz ilyen rossz a helyzet.
2019. jan. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nekünk a doki nénink a Sinlacot ajánlotta. Azt mondta, hogy ez persze csak akkor fog segíteni, ha azért kel, mert éhes. De kanállal adjam, ne üvegből a szoptatás miatt. Ti miket próbáltatok ki. Nappal próbálom ébren letenni, hogy ne aludni, hogy ne cicin aludjon. Még arra gondoltam, hogy éjjel át fogom pelenkázni, hogy jobban felébredjen, egyen többet, mert csak belealszik a szopizásba és szerintem érdemben nem is éhes. Jaj, nem tudom😔.
2019. jan. 17. 09:29
 8/10 A kérdező kommentje:
Szóval elírtam. Ti miket próbáltatok ki, hogy jobban aludjon? Nappal nem engedem, hogy elaludjon a cicin, nem szeretném, ha megszokná, de éjjel nem tudok mit csinálni, mert ki se nyitja a szemét.
2019. jan. 17. 09:32
 9/10 anonim ***** válasza:
Növekedési ugrás. Azt tedd amivel neki jót teszel. Tedd magad mellé feloldalon és tedd cicire. Kicsit szundithatsz is fel szemmel. Ha ez megnyugtatja az jó, és neked is hogy tovább nem kell találgatnod ezen kívül mi lehet megjobb. Ez a legjobb akkor neki!
2019. jan. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem növekedési ugrás hanem alvási regresszió.Keress rá a google-n.Az enyém is àtment rajta 4 hónaposan.Borzalom.😨Kitartàst elmúlik!😉😊
2019. jan. 21. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!