Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek télen született babája...

Akinek télen született babája egy ovis nagy mellé, hogyan csinálta? Otthon tartotta a nagyot?

Figyelt kérdés
Sajnos ugy néz ki, h az influenza szezon kellős közepébe születik a kicsi. Itthon tartanatok a nagyot? Ha igen, meddig? Hogy csináltatok? A nagy egyébként szereti az ovit.
2019. jan. 18. 09:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nálunk mindkétszer úgy jött ki a lépés, hogy 2 hónaposak voltak a kicsik, amikor a nagy(ok) ment(ek) oviba. Addigra volt napirend, amivel el tudtunk indulni reggelente időben. A középsővel ez az idő novemberben jött el, nem kapott el semmi durvát az oviban.
2019. jan. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%
Miért kéne otthon tartani a nagyot,nem értem?!ennyi erővel apát se engedd el dolgozni amég tart az influenza szezon.boltba,utcán,bárhol elkaphatod,akkor is ha a nagyot a 4 fal közé zárod.
2019. jan. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%

November közepén született a pici, a nagy ekkor kezdte volna az ovid, de be sem tudtuk szokatni. Mivel eddig még mindig volt valami járvány(hányós-hasmenés, hólyagos szájfertőzés) nem is erőltettük az ovit. Most hogy jön az influenza meg pláne nem fogja elkezdeni.

Én a helyedben otthon tartanám a nagyot. Nem csak amiatt hogy nehogy elkapjon valamit a pici, hanem mert két beteg gyerekkel otthon nem lesz vicces. Lesz elég feladatod a picivel. Pláne ha még te is elkapod...

2019. jan. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
És meddig tartanád otthon?
2019. jan. 18. 09:58
 5/16 A kérdező kommentje:
2# nyilván bárhol el lehet kapni de az óvoda egy fertő. Soha annyit nem voltunk betegek mint mióta elkezdődött az óvoda. Pedig jártunk utcán, játszon, apa is dolgozott stb
2019. jan. 18. 10:02
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Én azért túl sokáig nem tartanám odahaza. Unatkozni fog szerintem. Belőnék egy 4-6 hetet, aztán meglátjuk. 1-es voltam, a 2 hónapokkal. :)
2019. jan. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
81%

Nekem az 5éves lányom még most is folyton hazahord mindent az oviból, olyan vírusokat, amik aztán végigsöpörnek mindenkin. Most se viszem mert felénk durva influenza van, a fél ovi hiányzik. Azért ha kimegyünk sétálni, vagy elmegyünk a boltba (max fél - 1 óra) nem ugyanaz mintha 8 órát ülnek 25 nm en egymás "levében" úgymond :)

Én úgy gondoltam anno hogy tavaszig nem viszem, aztán akkor köszöntött be a bárányhimlő...a baba még mindig csak 3-4 hónapos volt atájban , így kihagytuk.

Köv.szeptembertől újult erővel kezdtük. (ez is kiscsoport volt még, mert ő évvesztes így is jár 3 évet)

2019. jan. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Hat ha februárban születik a kicsi, akkor 2, max 3 héttel le tudjuk a februart, ami elvileg az influenza csúcsa. Utána talán már jobb idők jönnek... a hat hetet sokallom, nem akarom h totál kiessen a ritmusbol. A kis csoportot pláne nem hagyjuk ki emiatt, nagyon nagyon jó ovonenije van. Hat meglátom akkor...igazából egesz ovi idő alatt itthon lehetne, mindig van valami xar...a gyerekorvos szerint ha szoptatok akkor nem fog annyi mindent elkapni a kicsi.
2019. jan. 18. 10:17
 9/16 anonim ***** válasza:
Novemberben született a kicsi,a nagy szeptemberben kezdte az ovit. Nem tartottuk itthon. A nagy azóta már túl van egy vírusos megbetegedésen, és most bronchitisel van itthon, de a kicsi nem kapott el semmit,pedig karácsony után a férjem is és én is betegek voltunk.
2019. jan. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyan nem így jött ki a lépés, de amíg szoptattam, a kicsi tényleg nem kapta el a nagyobb betegségeit. Egyébként meg nálunk mindig apa hoz haza valamit, pedig influenza ellen pont oltva van :)
2019. jan. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!