Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetek, ha unszimpatikus...

Mit tehetek, ha unszimpatikus a védőnő? Hogy taktikázzunk?

Figyelt kérdés

Még csak terhes vagyok, egyszer voltam nála eddig. Megjegyzéseket tett, de rosszindulatúakat. Pl. mondta, hogy általában hamarabb mennek hozzá a kismamák, és mondtam, hogy eddig külföldön voltunk, nem tudtam volna hamarabb jönni. Megjegyzés: "hát igen, már innen látszik, ki lesz felelősségteljes anya, és kinek fontosabb az utazgatás".

Utána megjegyzéseket tett az életkoromra, és hogy emiatt majd a baba születése után számítsunk gyakrabban a látogatásaira. Ha kérdezett, és én válaszoltam (teljesen normálisan), abba is belekötött. És nem vagyok túlérzékeny, mert elmeséltem utána ezeket másoknak, és ők is azt mondták, hogy paraszt volt. Anyukám mondta, hogy semmi baj, lehet olyat, hogy lemondjuk. Viszont most olvastam, hogy ilyen már nincsen...


De ugye lakóhely szerint van, és arra gondoltam, hogyha mondjuk máshová lennék bejelentve, akkor válthatnánk, nem? Vagy mit lehet tenni? Nem akarom, hogy ez a nő idejárjon a házunkba, és még ehhez jópofát is vágjak.


2019. jan. 20. 13:19
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Ha átjelented magad másik lakcímre, az szerintem kevés. Ha át is költözöl, akkor változik a védőnőd.

Viszont le lehet mondani a védőnői szolgálatot tudtommal. Bár a pontos menetét ennek nem ismerem.

Mi kwtszer költöztünk, és már 11 védőnőm volt. Ilyen is meg olyan is.


Ha felveszed azt a taktikát, hogy nem foglalkozol semmivel, amit mond, igen-nemmel válaszolsz, meg "minden rendben"-el, akkor nem sok időd megy rá.

2019. jan. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

Sajnos semmit nem tudsz tenni, maximum akkor, ha elköltöztök.

Tapasztalatbol tudom. Az én védőnőm sem egy csoda, 1x már volt hozzá szerencsém, majd elköltöztünk, de most ismét a körzetébe költöztünk.


Az első válaszadó rosszul tudja, már nem mondhatod le a vedőnőt, törvény irja elő. Ha nem fogadod, akkor szól a családvédelmiseknek és utána ő fog kijárni hozzátok.


Ha nagyon bunkó, max annyit tehetsz, hogy megkeresed a felettesét, és vele beszélsz, de javaslom inkább azt, hogy ülj le első körben a védőnővel. Tisztázzátok a helyzetet. Senki esetre se taktikázz, mert hiába csak egy védőnő, ember is. Ha ez nem jön be, akkor menj fölé, hogy mi ilyenkor a teendő.


Én pl sikeresen leszereltem a miénket, sikerült leallitanom az okoskodásait, pedig eleggé hirhedt a rossz stílusáról.

2019. jan. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

Csak költözéssel tudsz váltani. Átjelentkezés nem elég.

Lemondani nem lehet.

2019. jan. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahoz a védőnőhöz tartozol, ahol életvitelszerűen tartózkodsz. Nem lehet lemondani, kötelező az együttműködés. Viszont, ha ilyen akkor ne foglalkozz vele. Hallgasd meg, aztán annyi. Én is védőnő vagyok, vannak normálisak is. Úgysem találkoztok havi egynél többször. Majd csak ha megszülsz, akkor megy 6 hétig hetente, vagyis az lenne a kötelező.
2019. jan. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nem. Ahová fizikailag hazaviszitek a babát, oda tartoztok. Bólogass mindenre aztán hagyd rá. Ez a típus nem lesz kedvesebb. Sok sikert!
2019. jan. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos és egyben nevetséges is, de már nem lehet mondani a védőnői “szolgáltatást”. Én eddig bárkivel beszéltem, 1 kivételével mindenki azt mondta, hogy az eg világon semmi hasznát nem vette a védőnőnek, egy értelmes dolgot nem tudott tanácsolni nekik.

Egyébként pedig ne húzd be füled-farkad és bológass, mint egy kiskutya.. Az ilyen bunkó megjegyzéseit ne hagyd szó nélkül! Én biztos el küldtem volna melegebb eghajaltra, ha nekem nyög be egy ilyet, amit nektek az utazásra. Máris nem lett volna kedve beszólogatni. Ne hogy már a saját házadban flegmazzon veled. Mond meg, hogy ezt a stílust marha gyorsan felejtse el és vagy normálisan és kulturáltan viselkedik vagy lesz egy hosszas csevelyed a főnökével. Esz megáll, hogy egyesek mit meg nem engednek maguknak...

2019. jan. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Semmit nem tudsz tenni,max. ha elköltöztök. Átjelentkezéssel se oldódik meg,mert akkot azon a lakcímen akar majd egy masik védőnő elérni,ahol nem is laktok. Jelentheted a felettesének,de szimplán a stílusáért nem rúgják ki. Max. szólnak neki,aztán még bunkóbb lesz. Szerinten állj a sarkadra és mond meg neki,hogy ne beszeljen így veled. Én ezt tenném,aztán hátha észreveszi magát. Mond meg,hogy azért válaszolj a kérdésekre,hogy bunkózzon,mert akkor nem válaszolsz ki lehet fáraadni a házból és hívod a felettesét. Nekünk kedves nő fiatal és vele csak annyi baj van,hogy hülyeséket beszél néha. Most már csak bólogatok úgy fogom csinalni és pont. Nincs gyereke és tankönyv szerint vár el mindent a gyerektől.. 😅☺ Nemsokára költözünj előre félek kit kapunk majd.
2019. jan. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sajnos semmit nem lehet tenni :(


Teljesen felesleges az egész védőnői hálózat. Már rég fel kellett volna számolni. Szülésre orvos szülésznő, terhesgondozásra orvos. Utána is ott van az orvos meg az anyja.

2019. jan. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!