Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért köpi ki a cumit?

Miért köpi ki a cumit?

Figyelt kérdés

Kisfiam 12 hetes. Kb. 2 hete nem fogadja el a cumit. Fintorogva, grimaszolva löki ki. Viszont az öklét szívesen szopogatja. A nyelvét is gyakran nyújtogatja és nyűgösebb is azóta.


Mi lehet a baj? Először fogzásra gondoltam, de az még egy kicsit korai lenne szerintem.


2019. jan. 21. 13:25
 1/10 anonim ***** válasza:
58%

Semmi.

Miért lenne baj, ha nem akar cumizni? Örülj neki!

2019. jan. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%
Nem kell neki, van ilyen. A lányom is utálta pedig próbáltunk vagy 8 fajta cumit. Ne erőltesd szerintem.
2019. jan. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem mindkét lányom fulladt, öklendezett a cumiktól, nem is próbéltam többet. Sokkal jobb, ha nem cumizik, pokoli nehéz leszoktatni később, több a fertőzésveszély, semmi értelme. Adj neki kis rongyit, textilpelust, amit rághat, amihez odabújhat.
2019. jan. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Csak azért baj, mert helyette az öklét szopogatja. A cumiról könnyebb lenne leszoktatni később, mert az nincs mindig kéznél.
2019. jan. 21. 13:39
 5/10 anonim ***** válasza:

Hat igen, az se jobb ha a kezére talál rá...én a lányomnál azt hittem, milyen cuki hogy szopja az ujját 8 éves koráig nem sikerült leszoktatni róla, mondanom se kell hogy áll a foga :(

A fiamnak dugdostam a cumit inkább, így azt 3 évesen a nyuszinak adtuk vagy télapónak már nem emlékszem, lényeg hogy azóta nincs. A keze meg mindig ott lesz neki....

2019. jan. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az én fiam nem cumizott (adtam neki, de kiköpte), az ujját meg mindig kivettem a szájából, így arra rá sem szokott.

Ez volt a legegyszerűbb.

2019. jan. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Most volt itt a gyerekorvosunk. Szerinte is a fogai készülődnek és az bántja. Persze kibújni még nem fognak.


Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

2019. jan. 21. 15:17
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is annak idején mindig úgy kiköptem a cumit, hogy átrepült a szobán. Ha nem akarja, nem kell erőltetni. :)
2019. jan. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hű, de humoros voltál. Elolvashatnád a válaszokat is, nemcsak a kérdést.
2019. jan. 22. 05:59
 10/10 anonim ***** válasza:
A nagyobbikom 10 hónaposan 1ik napról a másikra nem fogadta el se a cumit, se a cumisüveget. Napokig próbáltam adni neki, folyton kiköpte, addig meg nagy cumis volt. A cumi nem is érdekelt, de még tápszert kapott akkor reggel este üvegből, de nem kellett neki, közben ordított mert éhes volt. Akkor szokott rá a csőrös itató pohárra, azt elfogadta. A kisebbik fiam nem akart cumizni, 1 hónapos koráig kiköpte. Én szerettem volna ha cumizik, mert tudtam, ismertem az előnyeit. 1 hónaposan elfogadta, aminek nagyon örültem, mert így tényleg csak akkor cicizett, ha éhes volt, nem rágcsálta a mellem folyton. 3 évesen kidobtuk együtt a cumit, elvitte a kukásautó, szépen sikerült leszoknia, és az ujjára sem kapott rá.
2019. jan. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!