Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A férjemmel sehová nem járunk,...

A férjemmel sehová nem járunk, mióta kisbabánk lett. Mit csináljak, hogy ne őrüljek ebbe bele?

Figyelt kérdés

Kérlek ne gyertek azzal, hogy minek szültem, éretlen vagyok anyának. Mert a lányunkat nagyon szeretem, el sem tudnám képzelni nélküle az életünket. De tény és való, hogy a születése előtt aktív életet éltünk, reggel szépen kisminkeltem magam, megcsináltam a hajam, és csinosan felöltöztem, hogy aztán egész nap menjek, intézzem a dolgaimat, stb. Most meg leginkább akkor hagyom el a házat, ha elmegyek anyukámékhoz, vagy sétálni a babával. Nekem ez kevés. Hogy nincs napközben kihez szóljak (a chat, iMessage nem ugyanaz, mintha valakivel összeülnénk 2 órára dumálni), a farmer már extra viseletnek számít és hogy a napon egyik részében a futárt várom, a másikban a férjemet. Ez a másik, hogy folyamatosan rendelgetek a Zarából, Mangobol, vagy külföldről, de nem is tudom minek, amikor leginkább leggingsben, vagy pizsiben vagyok...


A férjemmel a baba előtt heti 1 randinap minimum volt, plusz rengeteget utaztunk, kirándultunk. Ő azt mondja, hogy ilyen kicsivel hová akarok menni, meg semmi értelme nem lenne, de nekem már jó lenne egy 2-3 napos wellness is vidéken, nem akarok én Balira utazni a babával. Vagy pl anyukám és anyósom is mondja mindig, hogy vigyáznak rá szívesen, akár este altatás után is, menjünk kettesben a férjemmel... Mert tudják, hogy hiányzik az, hogy kicsípjem magam, elmenjünk színházba, vacsizni, vagy legalább sétálni, sütizni valahová. De a férjem nem akar, merthogy "minek".



2019. jan. 21. 20:40
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
31%

Ki mondta, hogy otthon kell ülnöd? Menj! Gyerekkel is lehet! Kirándulni és utazni is lehet vele.


Hány hónapos a baba, hogy le akarod passzolni? Mióta tart ez az érzés?

2019. jan. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
21%
Hogy képzelted az életet babával?
2019. jan. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:

Igen, én mennék, de a férjem nem akar. Kettesben a babával meg nyilván nem... Igazából nekem az hiányzik a legjobban, hogy kettesben konkrétan semennyit nem vagyunk. Mert jó, ne menjünk nyaralni, kirándulni, amíg nem lesz nagyobb kicsit, de szerintem hetente/kéthetente egy-egy "randi" beleférne. Nem félnaposok, hanem 1-2 órás programok, mondjuk egy vacsora, kis borozással.



Én ezt, hogy a nagyszülők vigyáznának rá (önként, most sem kérem soha), nem lepasszolásnak veszem. 3-4 hete érzem ezt kb.

2019. jan. 21. 20:49
 4/38 anonim ***** válasza:
71%
Akkor menj barátnőkkel, anyukáddal vagy akivel tudsz. Vagy a gyerekkel mozdulj ki egy kicsit. Én jöttem-mentem pár hónapos gyerekkel is, még külföldre is. Ha már kialakult egy napirend, ahhoz lehet igazodni.
2019. jan. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
33%
Én is így vagyok. A nyarat várom, h nagyobbak legyenek, és mehessünk pl Balatonra 1-1 napra. Addig setalok velük, séta közben találkozik barátnőkkel.
2019. jan. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

Igen, a barátnők a másik gond... Sok barátnőm van/volt, ebből több volt olyan barátság, amit a bulik, társasági összejövetelek, munka tartott életben, tehát számítottam rá, hogy a szüléssel, itthonléttel az ő számuk csökkenni fog. Viszont olyan barátnők "utasítanak vissza", akikkel azt hittem, hogy a baba mellett is jóban leszünk. Pl. az egyik legjobb barátnőmmel általános kisiskolás korunk óta ismerjük egymást, de mióta megvan a pici, el van tűnve. Oké, dolgozik, de ez a szülés előtt sem volt másként, akkor mégis kb egész nap beszéltünk chaten. Most ha írok neki, sokszor csak másnap, harmadnap válaszol, vagy egyáltalán nem is ír. Tegnap kérdeztem tőle, hogy a héten nem-e megyünk el valamikor moziba, rábíztam volna teljesen, hogy melyik nap, mikor. Reakció annyi volt, hogy "dolgozom". Írtam neki, hogy "jaj te mindig :((", és erre az volt a válasz, hogy "hát igen, tudod valaki csinál is valamit :)".


26 éves vagyok, a barátnőim nagyobb része dolgozik. Tehát leginkább 4-5 után érnek rá, de általában olyankor jön haza a férjem is. Ő pedig ilyenkor megjegyzéseket tesz, hogy most jött haza, miért nem maradok vele itthon, meg ha tudja, hogy programom van, nem siet ennyire, hogy velem legyen... Ilyenkor meg persze bűntudatom van, hogy eljövök. De annyira fel tud tölteni már az is, ha elmegyek valamelyikükhöz, vagy csak elmegyünk sminkeket nézni, hogy azt el nem tudom mondani.

2019. jan. 21. 21:03
 7/38 anonim ***** válasza:
87%
Nem derült ki mennyi idős a gyerek,de ha nem igény szerint szopik, akkor 1-2 órára rábízhatod a mamára,feltéve,hogy kezdetektől ott volt a baba mellett és a baba "ismeri".
2019. jan. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:
Jaj, bocsánat, azt hittem leírtam ezt is. 5 hónapos lesz jövőhéten. Már teljesen tápszeres, szóval más is megetetheti, és a nagyikat ismeri, jól elvan velük.
2019. jan. 21. 21:10
 9/38 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem a legtöbb anyuka így van ezzel, időnként csinálna valami felnőtt programot. Beszélj erről komolyan a férjeddel, mert úgy látom, elsősorban az ő véleménye tart vissza. A kényszeres vásárlás viszont gáz, próbálj leállni vele, találj ki valami más örömforrást. Ja, és pl elkezdhetnél valami sportra járni, lenne mit várnod, lenne társaságod is.
2019. jan. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
85%

Nem értem, miért ne lehetne a babával elmenni bárhová. Mi a kezdetektől visszük mindegyiket mindenhova. Tök jól elvannak a babakocsiban piciként is, el lehet menni kirándulni, állatkertbe, tó vagy folyópartra, bármi kinti programra. Ha nyugis baba, akkor simán be lehet menni egy múzeumba vagy egy kávézóba, pizzériába, étterembe, bárhová. Mi simán programként élünk meg egy sima Tesco-zást is, elszórakozunk közben, beszélgetünk, a gyerekek is elvannak, nézelődnek, beszélgetnek. A férjem nélkül is eljárunk ide-oda, barátnő is tud jönni munka után, nem probléma, ha itthon van a férjem is, miért lenne? Sosem passzoljuk le a lányainkat, de nem is ülünk itthon besavanyodva.


Nyaralni a nagyot 8, a kicsit 6 hónaposan vittük először, semmi gobd nem volt, elnézelődtek múzeumban, étteremben, simán aludtak az utazóágyban.

2019. jan. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!