Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónaposan becsipogó légzésf...

11 hónaposan becsipogó légzésfigyelő?

Figyelt kérdés
Kisfiam 11 hós lesz, ma éjjel 2x is csippant a légzésfigyelő. Máskor is előfordult már, először 3 hetesen, akkor voltunk a Heim Pálban 4 napig, de nem találtak semmit. Igaz, alváslabort nem csináltak. Aztán 8-9 hónaposan is volt riasztás. Hála Istennek felébredt mindig. Legutóbb kb. két hete volt riasztás, de akkor nem feküdt rajta. Most viszont igen. Mire az ágyhoz értem szuszogott rendesen és már a gép is visszaállt. Mi lehet ez ennyi idősen? Vigyük megint orvoshoz? Volt valakinek ilyen tapasztalata? Angelcare figyelőnk van. A matraca nem vastag, szinte rajta fekszik.

2019. jan. 22. 05:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Elem nem merülhet?


Én elvinnem

2019. jan. 22. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az elem jó, ha az merül máshogy csipog.
2019. jan. 22. 06:12
 3/11 anonim ***** válasza:
Lehet hogy a legzesfigyelovel van baj, csereljetek benne gyakran elemet vagy vegyetek masikat. De mindenek elott elvinnem orvoshoz, de olyanhoz aki normalis kivizsgalast ker.
2019. jan. 22. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Nekem azt is mondták, hogy normális babánál is hogy van hosszabb légzéskimaradás, ahogy felnőttnél is.


A baj az, hogy ezvaz állapot a felnőttnél egy nagy levegővételhez vezet.. Ez a reflex


Babáknál viszont gyakran kihuny a légzésreflex.. Fordított hatással van rájuk.


Én elvinném ha már ennyiszer előfordult

2019. jan. 22. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia, nekem 15 hósom van és havonta egyszer előfordul, hogy bejelez a figyelő. Rögtön felkelek rá és akkor hallom, hogy nagy levegőt vesz. Volt már kettő nehezen ébreszthető helyzetünk is. Sajnos itt nálunk nem igazán foglalkoznak a dologgal. Ugyanez, hogy feküdj be vele és megfigyelik, ami annyit tesz, hogy egy 15 mp-s légzéskimaradást csak én meg a légzésfigyelőnk fog érzékelni, pont mint itthon. Az apja tünetek alapján gyanúsan alvási apnoés, talán ez is közre játszik. Sajnos nem tudom, hogy kihez, hová vihetném. A gyerekorvos, a kórház ebben itt nem kompetens.

Egy biztos, a légzésfigyelő még nagyon sokáig alatta marad. Nekünk is angel care van, babaöböllel is tökéletesen tudjuk használni, normál kókuszmatrac van az ágyban.

Annyi még, hogy sokat olvastam a témában és az apnoéra hajlamosító tényezők közt vannak az állkapocs rendellenességek. A kisfiamnak gótikus a szájpadja, nem ez lenne az első, amiben gondot okoz.

2019. jan. 22. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Angelcare a miénk is, kb a legújabb verzió. És miutan hazajöttünk a kórházból heteken át képes volt pár percenként beriasztani. Azt hittem már megőrülök.. Volt hogy egymásba érték a riasztások. Alig kapcsoltam ki és vissza már meg is szólalt újra. A pokolba kívántam az egész kütyüt, de nem mertem nem használni. De mindig lélegzett. Volt olyan hogy konkrétan a hátán volt a kezem, vagyis fixen tudom hogy lélegzett mikor megszólalt. Rémálom volt szinte minden éjszaka. Ha a baba hagyott volna aludni, akkor a légzésfigyelő ugráltatott. Nálunk az volt a gond, hogy túl könnyű volt a fiam. És nem érzékelte jól. Koraszülött és 2010 grammal hoztuk haza, kb azóta hogy elérte a 3,2 kgt azóta csendben van a kütyü is.


Én a helyedben figyelnem kicsit éjszaka hogy veszi a levegőt. Az is lehet hogy nem lélegzik elég nagyokat és emiatt nem érzékeli a mozgást a figyelő.

2019. jan. 22. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó! Matrac alá tettétek? Mert kis sulynal érdemes matrac fölé tenni a lapokat. Mi is úgy tettük, rá a lepedő meg egy vékony baba paplan. Úgy érzékelte. Tudom már nincs rá így szükségetek de hátha vkinek hasznos infó.
2019. jan. 22. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#7 jogos a felvetésed! És épp azért válaszolok is hátha más okul belőle ha ide téved később. Bennünk is ez az ötlet már későn merült fel. Valóban matrac alatt volt a figyelő, de mire eszembe jutott hogy még a koraszülött osztályon is matrac fölé tették egy pléd alá addigra pont megszüntek a riasztások.
2019. jan. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A lényeg h nem lett gond, csak a kevesebb alvás. Nekünk más fajta figyelő van, de azt hiszem abba le is volt írva így én már egyből úgy tettem. A lányom is kis súlyú volt.😌
2019. jan. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Amikor anno bent voltunk a kórházban, ott csináltak vérvizsgálatot, hasi- és koponya ultrahangot. Szerencsére nem találtak eltérést. Én is apnoe-ra gyanakszom, bár napközbeni alvásakor mellette fekszem és nem vettem észre légzéskimaradást, még csak nagyokat sem lélegez. Viszont most a csippanások előtt sokat nyüszögött, forgolódott. Még a refluxot akarom kizárni, úgyhogy kértem időpontot gasztroenterológiára (február elejére kaptunk). Ha itt sincs semmi, akkor alváslabor. Aztán nem tudom. Annyira féltem és nem tudok nyugodtan aludni. Remélem nem lesz több ilyen. Amúgy a fiam már 11 kiló. Beteg még nem volt, bár most erősen nyáladzik, de mivel 8 foga már van, ennek már örlőnek kéne lenni, az meg még korai...
2019. jan. 22. 13:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!