Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos, de még mindig...

11 hónapos, de még mindig sokat sír! Más járt már így?

Figyelt kérdés

Kisfiam rengeteget sír még mindig. Mindig sírós baba volt, hasfájós, fogzós. Most 8 foga van, nem látom, hogy újabb jönne. Eszik, alszik, de ha fent van, állandóan ordít. Csak mellette ülhetek. Egy lépést sem tehetek nélküle. Ha 1 m-re arrébb megyek, visítva ordít utánam. Most teszi az első lépéseit, ez is "zavarhatja"?

Nagyon aggódom, hogy ez most normális? Akinek sokat sírt a babája, később milyen gyerek lett? Úgy értem, hogy akaratos vagy érzékenyebb? Mindenki azt mondta ha el kezd mászni, abbamarad a sírás. Hát már mindjárt jár és most is sír...



2019. jan. 23. 10:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy az ilyen érzékenyebb babáknál összeérnek a sírósabb fázisok :( Tehát lehet eleinte hasfájós, akkor azért sír 3 hónapig kb. Utána van aki peches és hamar jönnek a fogai, amik meg is viselik.Aztán a mozgásfejlődési állomásokra is van, amelyik érzékenyebben reagál, majd jön a szeparációs szorongás (majd a dackorszak). Szóval valószínű, nálatok ezek így összefolytak.

Én sógornőmmel szültem majdnem egyszerre, mindkettőnk babája nagyon hasfájós nyűgös volt az első 3 hónapban.

Enyém is ébredt sokáig, az övé is és köztük aludt. ( pedig tápszeres volt, enyém meg anyatejes tehát az éjjeli ébredés se lett könnyebb nekik a tápszertől)

Utána nálunk szerencsére egyre jobb lett a helyzet, az én gyerekemet (és később a másik kettőt ) sem viselte meg a fogzás, csak úgy egy éves kor után az őrlő fogaknál volt egy két hasmenős nyűgösebb nap, de ennyi.

Az ő babája viszont korán fogzott és folyamatosan , és attól is nyűgös volt, majd így tovább ahogy írtam az elején.

Neki akkor lett könnyebb, mikor ovis lett a kisfiú.

5 éves lett mire mertek vállalni kistesót mellé , annyira nehéz volt az első 2-3 év nekik.

Nekem a fiam 2 éves volt, mikor a középsőm született.

Áldott nyugis , nem sírós baba volt, ennek ellenére bizony akaratos, határozott típus lett, és nagyon nehezen viseli ha vki nem azt csinálja amit ő akar, irányító típus, imád "drámázni" , a hangulatai elég szélsőségesek (9éves).

A fiam pont az ellenkezője. Szóval a pici gyerekkori sok sírás mögött ha nincs semmi szervi probléma- én nem vélek összefüggést felfedezni későbbi személyiség szempontjából.

2019. jan. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Hozzászokott, hogy mindig mellette vagy. Ha erről nem szoktatod le, akkor mindig hisztis marad.
2019. jan. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lelki oka is lehet.
2019. jan. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szeparációs szorongás lehet e korban. Jellemzője, hogy ha ő megy messzire, az nem zavarja, de ha te akarsz "megszökni", az a világvége. :) Engedd neki, hagy kövessen négykézláb mindenhová vagy vidd kendőben, ölben, ültesd etetőszékbe ha úgy lát, közben magyarázd, mit csinálsz... játszatok sok "kukucs" játékot... hamarabb vége, ha megszokja, hogy nem tudsz eltűnni, mindig újra előkerülsz.
2019. jan. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Horváth Anikóka válasza:
Igaza van a négyesnek
2019. jan. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!