Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan legyek nyugodtabb?...

Hogyan legyek nyugodtabb? Néha már úgy érzem nem bírom!

Figyelt kérdés
Szóval a kisbabánk szombaton lesz 12 hetes. Nagyon hasfájós, sokat sír. Angliában élünk a párommal, aki nehéz fiziksi munkát végez, 14 órát is dolgozik néha és 7böl 6napot. Nincsennek itt a szülők, csak mi. Nagy házunk van, amit egyedül takaritok, fözök, mosok. Lassan már megint több mint egy hónapja nem mozdultam ki, sétálni se mehettünk ki, mert nagyon nagy szelek vannak, féltem kivinni sétálni. Plusz itt voltak két hetet a szüleim és ugy elkényesztették a kicsit, hogy csak ringázva alszik el. Nincs idöm semmire. Nem hogy még magamra, lassan a házra se. Néha nagyon ki vagyok, siratok egyedül. Ma is délbe nehezen aludt el a kicsi és lekiabáltam, hogy hagyd már abba. Természetesen utána megbántam..mit csináljak? Hogy kérjek egy kis segitseget? Imádom őt, nem akaron lepasszolni, csak pár óra egyedüllét hiányzik..vagy valami más néha.

2019. jan. 23. 13:41
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Ne legyen lelkifurdalásod mert lekiabáltad,még ha nem is vallják be de itt nagyon sokan tesznek igy.Persze a baba nem tehet róla de neked az idegeid napról napra amortizálódnak le :/ hát érdemben tanácsot adni nem tudok,én is voltam ilyesmi szituban,amikor már ott tartottam hogy legszívesebben lekevernék neki egy nagyot,letettem a kiságyba és kimentem pár percre amíg lenyugodtam,közben fotókat néztem róla és pillanatok alatt elmult a “haragom” vissza siettem a babámhoz és ujra neki futottam az altatásnak/megnyugtatásának.Borzaszto dolog ha egy újdonsült kismama egyedül marad a gondjaival,nagyon nagyon nehéz.Mégiscsak a férjednek kell kicsit lazítani a munkaidején,valahogy meg kell oldani hogy több időd töltsön veletek! Kitartást kivanok!!!! Fog változni hidd el :)
2019. jan. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Tényleg nem akarom magam sajnátatni, de én ugyan ezt csinálom végig egy kéthónapossal és egy háromévessel. Segitségem nekem sincs, férj dolgozik, barátnők szintén,alig talizunk. Ezt csak azért irom mert lehetne rosszabb is. Van hogy szülés után begolyózunk, de ez csak átmeneti, elmúlik. Ha bem birod, fogadj bébiszittert, de inkább hagya a háztartást a francba. Rendelj kaját, vedd minimálisra a házimunkát, próbálj többet aludni.

Ne add fel!

2019. jan. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
15%
Nehéz helyzet, de Te vállaltad. Mielőtt gyermeket vállaltatok, tudtad, hogy a férjed sokat dolgozik, tudtad, hogy nem lesz segítséged. Gondolom előtte is a nagy házban éltetek, és azt is tudnod kellett, hogy egy kisbaba sokat sír. Szedd össze magad, Édesanya vagy, bármit kibírsz! Semmi baj nincs azzal, ha egy 3 hónapos baba ringatva alszik el. Nagyon pici még, szüksége van a közelségedre. Egy hordozókendő áldás ilyenkor. Magadra kötöd a kicsit, ez a hasfájásán is segít, a testközelség is megvan, mégis marad 2 szabad kezed. A férjed kezdjen el más munkalehetőség után nézni, ahol kevesebb munkával többet keres. Hosszú távon meg fog betegedni ettől a munkatempótól. Nekem nagy segítség a robotporszívó. Nem olcsó, de ha a férjed látástól vakulásig húzza az igát, bele kell férnie valami alap robotporszívónak. Amit lehet, rendelj házhoz. Alakíts ki napirendet, amiben minden nap van séta. Mindegy, milyen idő van, menjetek ki. Én úgy csináltam, hogy amíg elvoltunk sétálni, kiszellőztettem a házat. Nézz körbe, hogy hol van a környéken baba-mama klub. Ne egyedül őrjöngj a 4 fal között. Ha pedig nagyon szarul vagy, szólj a midwife-nak, vagy a háziorvosnak. Ezzel együtt teljesen normális, hogy néha elszakad a cérna.
2019. jan. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem bántásból de azért mentetek ki, hogy gürizzetek?? És még a család is távol van..
2019. jan. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Otthon, Szlovákián nincs ingyen házunk. 400 eubol és 250 eu anyaságiból nem tudom hogy jöttünk volna ki anyagilag...sztem sehogy.
2019. jan. 23. 19:51
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik válaszoló írta, hogy te vállaltad... hisz tudtad, hogy ez lesz....

Hogyafrancba ne tudtuk volna, hát persze. Azért erre nem lehet felkészülni. Hiába mondják, hogy nehéz lesz, (ha mondták) erre NEM lehet felkészülni. Én pl. Nem hittem, hogy milyen nehéz. Milyen amikor napokig nem alaszom. Honnan tudtam volna milyen, ezelőtt soha nem voltam fent napokig. Milyen az amikor nom stop sír. Soha nem hallottam ezelőtt ennyit sírni egy babát. Hogy is hallhattam volna? Milyen amikor szétrágcsálta sebesre a mellem. Soha nem rágcsálta addig szét...

Tudnám még sorolni. Hiába itthon volt sokat a férjem az első időkbe, mégis én keltem éjjel, mert én tudtam a gyereknek kielegíteni az igényeit, nem ő.

Én is sírtam, volt, hogy kiabáltam, aztán rögtön megbántam. A kimerültség mellett 1 lóadag hormonnal is meg kell küzdenünk ebben az időszakban.

Annyit tudok írni kérdező, hogy az idő majd segít, mégha nem is hiszed így van. Nekem egy 8 és egy 6 évesem van. Nagyon nehéz volt az első 4 év. Most érzem azt, hogy újra tudom kezdeni az egészet, meg azért az emlékek is halványulnak, illetve szépülnek.

Minden jót. 28h km.

2019. jan. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Pontosan. Hogy lehet ezt tudni? Hidd el, rendesen felkészültem, olvasgattam, kikértem más anyukák véleményét, de az más, erre nem lehet felkészülni. Honnan tudtam volna milyen egy igazán hasfájós baba? Hisz az első gyerekem. Mondták, hogy fognak siratni, de hogy ennyit...Ja, és minden baba más. Soha nem volt nagy házunk. Szülés elött 2 héttel költöztünk. Apró albérletbe laktunk, kettecskén, alig kellett takaritanom. Bármit megettünk, most oda figyelek, egészségeset akarok e ni, hogy jó minőségű tejem legyen. Szoval az élet felborul egy kicsit, ha készülsz rá, ha nem..
2019. jan. 23. 20:53
 8/9 anonim ***** válasza:
Nézd, nem bántàsból írtam. Én is megszenvedtem a magamét. Nekem akkor lett könnyebb, amikor beláttam, hogy bizony én választottam ezt az utat. Nem tudtam előre, hogy ennyire nehéz lesz, fogalmam sem volt, mit választottam, de akkor is az én döntésem volt. Ennek tudatában abbahagytam az önsajnálatot, felálltam a padlóról, és elkezdtem gondolkodni, hogyan lehet könnyebbé tenni a mindennapokat. Te kérdezted, hogyan legyél nyugodtabb. Amikor vállaltad a gyermeket, úgy gondoltad, képes vagy rá. Most is hidd el, hogy KÉPES VAGY RÁ. Küldhetek neked virtuális hátsimogatást, hogy igen, borzasztó nehéz helyzetben vagy, csak attól nem leszel előrébb. Ezért gondoltam,hogy pár gyakorlati tipp hasznosabb lenne. Nehéz feladatra vállalkoztál. Gondold át, hogyan tudod praktikusan megoldani a dolgaidat. Piszok nehéz, de fel kell állnod, kezedbe kell venned az irányítást. Sokan szidják, de nekem a második gyereknél megváltás volt a suttogó módszer. Szépen bevezettük, és utána könnyebb lett. Lett időm a háztartásra, magamra, hobbimra (!!!) Aztán munkahelyet váltott a férjem. Keresett olyan munkát, ahol kevesebb munkával ugyanazt a pénzt kapja, mint az előző cégnél. Így sokkal többet tud segíteni nekem. Aztán "kikonmariztuk" a házat (Marie Kondo: Rend a lelke mindennek), rendbe tettük az otthonunkat, azóta sokkal könnyebb a háztartás. Te is rá fogsz jönni, hogyan tudod könnyebbé tenni a mindennapokat.
2019. jan. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Aznna89 ***** válasza:

Ez tök termèszetes. Sokan vagyunk így csak nem beszèljük meg senkivel mert ciki vagy mi.... a szomszèd Jucinak is megy,minden rózsaszín..persze nem de ezt kell mutatni.

A lànyom egy angyal volt,a fiam 6 hónapig üvőltött ès nem aludt.

1 èv alatt kb 10 èvet öregedtem,le vagyok lakva èn is ès a hàz is. Kaphattam volna segítsèget de a fiam nincsen el senkivel. Ha nem làt,hànyàsig üvőlti magàt. Az apjàval is max egy óra ès keres.

Ma màr 13 hónapos ès egy buldózer,jön megy intètkedik,az alap dolgokra van időm de csak velem van el...Túl kell èlni! Nincsen praktika! Egyèbkènt passzold csak le nyugodtan,ha kell szerezz szittert! A babànak is jobb ha nem egy idegroncs van vele! Kicsit pihenj ès hidd el jobb lesz! A baba àtveszi a negatív energiàt! Ne foglalkozz vele ki mit mond! Ha már heti 1 nap,2 óra szabid van,van mit vàrni,làtsz embereket,beszèlgetsz! Ja ès szèlbe is kiviheted nyugodtan. Tedd fel az esővèdőt ès kèsz. Kint lehet hamarabb elalszik ès akkor egy idegösszeomlàssal kevesebb..

2019. jan. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!